השבוע בביח'ל 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

ארבעה מנהלי סיעוד חדשים נכנסו לתפקיד. על טיפולים במחלת הפרקינסון לשיפור איכות החיים

פורסם ב: 16/06/2019 18:41

מנהלי הסיעוד החדשים. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל
חטיבת הסיעוד של ביח'ל 'כרמל' זכתה לצרוף של מנהלי סיעוד חדשים ומוכשרים. שולי בן הרוש מונתה למנהלת הסיעוד של 'בית חולים יום' החדש שנפתח לאחרונה. ורד כהן מונתה למנהלת הסיעוד של מחלקת יולדות. זאהי חניפס מונה למנהל הסיעוד במחלקה לכלי דם ונסאר אכרם מונה למנהל הסיעוד במחלקה לניתוחי לב וחזה.

אהובה טל מנהלת הסיעוד של 'כרמל' אמרה כי מדובר בתופסת כוח משמעותית ורעננה.'חטיבת הסיעוד היא הגדולה ביותר בבית החולים ואנו מברכים את מנהלי הסיעוד החדשים עם כניסתם לתפקיד. כל אחת ואחד ממנהלי הסיעוד החדשים שנבחרו משמשים דוגמא למצוינות בבית החולים ואנו מאמינים שהם יצליחו למשוך ולהוביל את מחלקתם למצוינות ואיכות רפואית תוך דאגה מירבית למטופל ולמשפחתו ותוך שיתוף מוצלח של כלל הצוותים הפועלים במחלקה'.

ורד כהן שמונתה לאחות אחראית במחלקת יולדות שימשה בשנה האחרונה כסגנית אחות אחראית במחלקת יילודים ולפני כן כאחות פגייה ב'קפלן' ובבית החולים במשך קרוב לשבע שנים. ורד היא בהכשרתה אחות טיפול נמרץ יילודים, יועצת הנקה ומדריכה קלינית, היא גם עברה קורס CRA כמתאמת מחקר קליני. ורד עובדת בבית החולים 'כרמל' מזה קרוב לארבע שנים.

שולי בן הרוש מונתה למנהלת הסיעוד של בית חולים יום ובמסגרת תפקידה תהיה אחראית שולי על התנהלות אשפוז יום בקרב הצוות הסיעודי בכל הקשור לטיפול הסיעודי שיינתן בכול חלקי האתר בהיבטים של איכות ושירות הטיפול. בתפקידה הקודם שימשה כמנהלת הסיעוד במחלקת כלי דם במשך 15 שנים.

שולי בן הרוש החלה לעבוד בביח'ל 'כרמל' בשנת 1984. היא שימשה כאחות בטיפול נמרץ נשימתי ועסקה בהדרכה קלינית. היא בעלת תואר שני במנהל מערכות בריאות, עברה הכשרה בקורס טיפול נמרץ, סיימה קורס חונכות ניהולית וגם סיימה לאחרונה לימודים אוניברסיטאיים בהנחיית קבוצות.

זאהי חניפס מונה למנהל הסיעוד במחלקת כלי דם ויהיה אחראי על ניהול הצוות הסיעודי, ניהול וקידום תוכניות טיפול סיעודיות. תיאום בין הצוות הרפואי והסיעודי. וכן תיאום ושיתוף פעולה בין המחלקה ליתר המחלקות והממשקים בבית החולים כולל חדר ניתוח.

בתפקידו הקודם שימש כמדריך קליני במחלה קרדיולוגית וטיפול נמרץ לב, בין השאר עסק בהדרכת והכנסת אחיות חדשות למעגל העבודה במחלקתו, הדריך סטודנטים וסטודנטיות סטז'רים לסיעוד מאוניברסיטת חיפה וממוסדות נוספים בצפון.

זאהי חניפס , חבר בצוות ההחייאה של בית החולים ומדריך מוסמך של החייאה מתקדמת מטעם AHA השתתף בהכשרת הצוות הסיעוד והרפואי להחייאה בסיסית והחייאה מתקדמת. הוא הגיע ל'כרמל' בשנת 1996 , בעל הכשרה בטיפול נמרץ כללי, ויש לו תואר ראשון בניהול מערכות בריאות. הדרכה קלינית. ומדריך ACLS .

נסאר אכרם מונה לאח אחראי במחלקה לניתוחי לב חזה. במסגרת תפקידו יהיה אחראי על ניהול הצוות הסיעודי במחלקה. הוא יהיה אחראי על תכנון ותפעול שוטף של הטיפול הסיעודי ,הכנת תוכניות עבודה שנתית ,תוך אבטחת איכות הטיפול הסיעודי במחלקה.

בתפקידו הקודם עבד כאח אחראי מחלקת ניתוחי לב חזה בבית חולים 'איכילוב' בתל אביב במשך 10 שנים. נסאר הוא בעל הכשרה מקצועית בסיעוד כתואר ראשון, תואר שני במנהל מערכות בריאות קורס הדרכה קלינית וקורס על בסיסי בטיפול נמרץ, קורס אקמו בבית חולים ליובן בבלגיה והכשרות ניהוליות נוספות.

מנהלת הסיעוד אהובה טל בירכה את מנהלי הסיעוד החדשים עם כניסתם לתפקיד. ואיחלה להם בשם כל הנהלת הסיעוד והנהלת כרמל הצלחה רבה במילוי תפקידם החדש.

*****
מה קורה כיום בכל הטיפולים בחולי פרקינסון?

לדברי ד'ר סמיח בדארנה, מנהל שירות פרקינסון והפרעות תנועה בבית חולים 'כרמל': 'יש היום טיפולים מצוינים שמעניקים תקווה לחולים המתקדמים, שמחלתם אינה מאוזנת, ומאפשרים להם לתפקד באיכות חיים טובה, למרות מורכבות המחלה', כך אמר ד'ר סמיח בדארנה בכנס רב תחומי לטיפול בפרקינסון, שהתקיים לאחרונה בבית החולים.

הכנס התקיים באודיטוריום של ביח'ל 'כרמל' בהשתתפות מטופלים רבים עם בני המשפחה שלהם שהגיעו מרחבי חיפה והצפון. המטרה היתה לאפשר לחולים להכיר טוב יותר את המחלה ולהתמודד עם מורכבותה ואתגריה. הכנס נערך בשיתוף 'עמותת פרקינסון ישראל'.

בתחילת הכנס, סקר ד'ר סמיח בדארנה את התפתחות המחלה ואת הטכנולוגיות הרפואיות, החידושים והטיפולים העומדים כיום לרשות החולים, בתחילת המחלה וכן עבור החולים המתקדמים יותר. בנוסף, הסביר מיהם החולים שזקוקים לטיפולים המתקדמים וכיצד בוחרים את החולים המתאימים לטיפולים אלה.

דניאל הורוביץ ממכון הפיזיותרפיה של בית החולים הסבירה על חשיבות התחרגול הגופני לחולי פרקינסון ומדוע מומלץ לחולים לשמור על כושר גופני, כדי למנוע נפילות ולשמר את היכולת הפיזיולוגית שלהם לאורך זמן.

עוד הרצתה בכנס, דנה הלוי, קלינאית תקשורת בבית החולים, המתמחה בפרקינסון, אשר הסבירה כי המחלה פוגעת בכל מערכות הגוף, כולל במיתרי הקול ובמנגנון הבליעה, ולכן חולים רבים מדברים חלש ולא ברור ומתקשים בבליעה של סוגי אוכל שונים. היא הציגה בכנס שיטות חדשניות לטיפול בקול ובבעיית קשיי הבליעה, בעיה חמורה שעלולה אף לסכן את חיי החולים.

שתיהן הדגישו את חשיבות השילוב של הטיפולים הפרה רפואיים התומכים, לצד הטיפול התרופתי, כך שהחולה יקבל את כל מעטפת הטיפול הרב תחומי לו הוא נזקק בהתמודדות עם המחלה, הכולל: טיפול פסיכולוגי, פיזיותרפיה, קלינאית תקשורת, תזונאית ועובד סוציאלי.

עמיר כרמין יו'ר עמותת הפרקינסון, אשר היה נציג העמותה בכנס הוסיף: 'כנס החולים בבית חולים כרמל הוא חלק ממאמצי העמותה לפעול למען חולי הפרקינסון בצפון, באמצעות מתן ידע, הכוונה ומענה למצוקותיהם. כנסים כגון אלו נערכים על ידי העמותה גם בדרום הארץ בחסות המרפאה להפרעות בתנועה בבית חולים סורוקה'.

מ'מ מנהל המחלקה הנוירולוגית ד'ר סיון בלוך ציינה כי מרפאת ההפרעות בתנועה המצוינת של 'כרמל' היא עוד נדבך חשוב ומרכזי מתוך המגוון הרחב של שירותים ומרפאות שמעניקה המחלקה לחולים. 'אנו עושים ונעשה הכל כדי להגדיל את מגוון השירותים שלנו ולאפשר לכל חולה לקבל את הייעוץ והטיפול המקצועי ביותר עבורו ',סיכמה ד'ר סיון בלוך.
ד'ר באדרנה ,צוות בית החולים ויו'ר עמותת הפרקינסון. צילום : אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ד'ר איתי זוארץ, מנהל מערך הטראומה של...
*   מלכת היופי לשעבר סלע שרלין וסלבריטאים...
*   מהי המערכת החדשה ששמה 'תצפית' ומיועדת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים