האחים זהר ויהודה זיסאפל, בוגרי הפקולטה להנדסת חשמל ע"ש ויטרבי בטכניון יתרמו לבניין חדש לפקולטה שבה למדו. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ניצן זוהר

האחים זיסאפל, מייסדי קבוצת רד בינת, שמרו כל השנים על קשר חם עם הטכניון וסייעו לו בתרומות כספיות ובמעורבות אישית. אחת מתרומותיה הנדיבות של משפחת זיסאפל לטכניון הובילה להקמתו של מרכז זיסאפל למחקר בננו-אלקטרוניקה. המרכז שנחנך ב-2007 הוקדש לזכר שרה ומשה זיסאפל ז'ל, הוריהם של זהר ויהודה זיסאפל

פורסם ב: 16/06/2019 18:28

מימין לשמאל ד'ר לינה פרץ, פרופ' פרץ לביא, ד'ר עינת קליש רותם, זהר זיסאפל, יהודה זיסאפל ופרופ' בועז גולני. צילום: ניצן זוהר
האחים זהר זיסאפל ויהודה זיסאפל הם לא רק גאוות הטכניון בחיפה אלא הם מציינים תמיד בגאווה את מה שהם ספגו בלימודיהם בטכניון. האחים המפורסמים שהם בוגרי הפקולטה להנדסת חשמל ע'ש ויטרבי בטכניון, יתרמו לבניית בניין חדש לפקולטה שבה למדו. על התרומה הכריז אתמול נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא, במעמד התורמים וראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, בערב פתיחת מושב הקורטוריון, חבר הנאמנים של הטכניון.

פרופ' פרץ לביא הודה לזהר וליהודה זיסאפל על תרומתם הנדיבה 'רבים מהסטודנטים הלומדים בטכניון מכירים בתרומתו לחייהם שנים רבות לאחר סיום הלימודים.האחים זהר ויהודה זיסאפל מלווים את הפקולטה עוד מאז סיום לימודיהם ותרומתם הנוכחית תאפשר לפקולטה לשמור על מעמדה בחזית המחקר העולמי'.

הבניין החדש, שייקרא הבניין ע'ש זיסאפל להנדסת חשמל, ייבנה בין שני בניינים קיימים של הפקולטה ויסייע לטכניון להרחיב ולשפר את תשתיות ההוראה והמחקר, כחלק מתוכנית פיתוח אקדמית של הפקולטה להנדסת חשמל. הוא ישמש את הפקולטה למחקר ולהוראה בתחומים שונים של פעילותה ובהםאלקטרוניקה, מחשבים ותקשורת ויהווה בית יוצר למחקר בסיסי ויישומי, להכשרת מדענים, סטודנטים ומהנדסים ולפיתוח טכנולוגיות מתקדמות. לבניין תהיה תרומה משמעותית וארוכת טווח לטיפוח המצוינות בתחום הנדסת החשמל ברמה הבינלאומית.


הפקולטה להנדסת חשמל ע'ש ויטרבי היא הפקולטה הגדולה ביותר בטכניון והמחלקה ההנדסית הגדולה בישראל, עם יותר מ-2,200 סטודנטים. במשך 80 שנות קיומה הכשירה הפקולטה כ-15,000 בוגרים שהובילו את תהליך השינוי של ישראל מארץ חקלאית למדינת הייטק. בוגרים אלה מהווים כיום את עמודהשדרה של התעשייה עתירת הידע האזרחית והביטחונית בישראל.

יהודה זיסאפל עמד בראש ארגון בוגרי הטכניון ויזם את פרויקט 'משלוש לחמש' המסייע לתלמידי תיכון להשלים חמש יחידות בגרות במקצועות הריאליים . הוא הקים את תוכנית 'אופקים להייטק' (כיום 'הישגים להייטק'), המאתרת חיילים משוחררים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל ומסייעת להם לרכוש השכלה אקדמית בהנדסה ובמדעים.

זהר זיסאפל, שסייע גם הוא לטכניון בדרכים רבות, ותורם מיליוני דולרים לחינוך טכנולוגי לילדים ולחשיפת כל ילד בישראל למחשבים ולאינטרנט, התמנה בשנה שעברה ליו'ר הישראלי של קמפיין גיוס התרומות העולמי של הטכניון, שמטרתו לגייס משאבים בהיקף כולל של 1.8 מיליארד דולר כדי לבסס את מעמדו המוביל של הטכניון בזירה הגלובלית.

אמר יהודה זיסאפל : 'כבוגרי הטכניון זכינו לתרום להרחבת המחקר וההוראה בפקולטה להנדסת חשמל שבה למדנו. במשך השנים שמרנו על קשר עם הטכניון, ולכבוד הוא לנו להירתם למשימות ולאתגרים החדשים של הטכניון ושל המדינה. תעשיית ההייטק זקוקה נואשות לכוח אדם הנדסי ומדעי להמשך צמיחתה ושגשוגה. הבניין החדש, יקלוט מדענים, ירחיב את התשתית המחקרית של הפקולטה ויכשיר מהנדסים לתעשיית ההייטק בארץ'.

פרופ' אנדרו ויטרבי, ממייסדי חברת קוואלקום ומהאישים המשפיעים ביותר בעולם הדיגיטלי, תרם ב-2015 תרומה של 50 מיליון דולר לפקולטה להנדסת חשמל, הנקראת על שמו. הוא הצטרף לתודות ליהודה ולזהר זיסאפל על נדיבותם הרבה כלפי הטכניון, ואמר: 'הטכניון הוא היהלום שבכתר האקדמיה הישראלית. אני מעריך במיוחד את החלטתם של יהודה וזהר זיסאפל להקדיש את התרומה הנוכחית למימון הקמתו של בניין חדש לפקולטה להנדסת חשמל. תחום זה, שמתוכו התפתחה הטכנולוגיה הישראלית, תרם רבות להגנה על מדינת ישראל והצמיח את אומת הסטארטאפ. יישר כח'.
מימין לשמאל זהר זיסאפל, פרופ' פרץ לביא, יהודה זיסאפל, פרופ' בועז גולני, פרופ' אורי סיון וסקוט לימסטר. צילום: ניצן זוהר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   שנת 2020 תיפתח בתיאטרון חיפה בשלוש הפקות...
*   מה ההבדל בין אסטרונאוט לקוסמונאוט...
*   דירקטוריון חברת 'שיקמונה' בחר ברות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים