מאות ילדים חולי סרטן ובעלי צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם השתתפו בהפנינג חלומי ומרגש בגן החיות בחיפה.צילום: גלית רוזן

'ערב חלומי בגן החיות' (Dream night at the zoo) הוא הוא פרויקט בינלאומי שהתקיים זו הפעם החמישית ברציפות בגן החיות הלימודי שעל הכרמל ליד גן האם בחיפה

פורסם ב: 14/06/2019 16:45

צילום : גלית רוזן
פרויקט 'אירוע חלומי בגן החיות' (Dreamnight at the zoo) החל בשנת 1996 בגן החיות של רוטרדם בהולנד, שערך ערב חגיגי לילדים חולי סרטן. לאירוע הוזמנו 175 ילדים עם הוריהם ואחיהם. בשנת 2000 הצטרף גם גן החיות של אמסטרדם לפרויקט מקסים זה ומאז, בכל שנה, מצטרפים לפרויקט עשרות גני חיות ברחבי העולם. היום הפרויקט כבר מופעל בלמעלה מ-300 גני החיות ב-52 מדינות ביניהן: אנגליה, קנדה, ארה”ב, גרמניה, פולין, צרפת, בלגיה, דרום אפריקה, אוסטרליה, אירלנד, יפן, ספרד, ישראל ועוד.

בפעם החמישית ברציפות התקיים בגן החיות הלימודי ע'ש לואי אריאל גולדשמיט במרכז הכרמל בחיפה,הפנינג ענק בהשתתפות מספר עמותות וביניהן : עמותת 'אהב'ה ארגון הנכים בישראל המיוחד, המסייעת לנכים, ילדים נכים והוריהם, עמותת ל'ב – להלחם ביחד, הורים למען ילדים חולי סרטן, האגודה למלחמה בסרטן, עמותת 'ימין סעד' ועמותת 'מרכז מילמן'.

בנוסף לכך השתתפו ליצנים רבים, אומני ג’אגלינג, בלונים, ומאפרות שבאו לשמח את הילדים החולים, מלוויהם ובני משפחותיהם., את העיר חיפה ייצגה באירוע סגן ראש העיר עו"ד דוד עציוני שבירך את הילדים ובני משפחותיהם ואמר שהעיר חיפה וגן החיות שמחים לארח אותם ואיחל להם בריאות טובה והצלחה.

Dream night at the zoo יצא לדרכו לראשונה בשנת 1996 בגן החיות של העיר רוטרדם בהולנד, שם נערך ערב חגיגי לילדים חולי סרטן. לאירוע הוזמנו אז 175 ילדים עם הוריהם ואחיהם. בשנת 2000 הצטרף גם גן החיות של אמסטרדם לפרויקט מקסים זה ומאז, בכל שנה, מצטרפים לפרויקט עשרות גני חיות ברחבי מדינות העולם כיום הפרויקט כבר פועל ב-52 מדינות, בהם: אנגליה, קנדה, ארה”ב, גרמניה, פולין, צרפת, בלגיה, דרום אפריקה, אוסטרליה, אירלנד, יפן, ספרד ועוד.

גני החיות המשתתפים בפרויקט פותחים את שעריהם אחת לשנה, לערב אחד של תחילת הקיץ, לטובת ילדים חולי סרטן וילדים בעלי צרכים מיוחדים, בעלי מוגבלויות פיזיות ומנטליות, הילדים ובני משפחותיהם הם מהמגזר היהודי והערבי . הם הוזמנו עם בני משפחותיהם לביקור חינם בגן החיות.

כל גן חיות בעולם נערך אחרת לערב הזה,ובכולם זוכים הילדים ליחס של VIP ותוכנית המעשירה את עולמם ומשמחת אותם. בהפנינג הנוכחי הילדים הוזמנו להתקרב לחיות, ליהנות מביקור אינטימי יותר מהרגיל, לשאול שאלות וללמוד בהנאה על עולמם של החיות.

הילדים שהתקרבו אל החיות, זכו ללטף אותם, להאכיל ולזכות משלל פעילויות משמחות. המטרה היא לאפשר לילדים עם צרכים מיוחדים להסתובב בגן החיות עם בני משפחותיהם, ליהנות ממגוון מדהים של פעילויות ובמיוחד להיות עם בני משפחותיהם בערב מהנה כשהתחושה היא שגן החיות חיפה רק שלהם וכל מה שנעשה שם הוא אך ורק עבורם.

דפנה אזרזר אלנקווה ממארגנות האירוע שהיא גם אם לילד עם צרכים מיוחדים ומנכ'לית העמותה הארצית אהב'ה – אירגון הנכים בישראל המיוחד, המסייעת לנכים, ילדים נכים והוריהם.לדבריה : 'ביום מיוחד זה ישנה מטרה אחת בלבד והיא לגרום לאושר ושמחה לילדים שבחיי היום יום מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים ומורכבים. זהו פרויקט מבורך המתבצע היום בגן החיות בחיפה והוא בהחלט מרשים ומכובד ביותר.

הילדים שהגיעו לכאן היום הם הגיבורים האמיתיים של כולנו. אני רוצה אני להודות לכל הילדים ובני משפחותיהם שבאו מכל רחבי הארץ לאירוע, תודתי נתונה למנהלת גן החיות ד'ר אתי אררט, לאלה נחימוב ולכל הצוות הנפלא של גן החיות במיוחד למתנדב אלעד אטיאס שדאג ועמל על כל פרט חשוב וקטן בהצלחת האירוע ובכלל על אירגון אירוע לתפארת ולמופת.

ברצוני לציין כי בעקבות מאבקים ציבוריים רבים במשך שנים רבות החלטתי להקים ביחד עם ידידי אבנר עורקבי את עמותת אהב'ה, ארגון הנכים בישראל המיוחד, במסגרת תפקידי כמנכ'לית אני נותנת ליווי, יעוץ ופתרונות למשפחות עם ילדים ומתבגרים נכים מכל סוגי הלקויות. מקדמת חקיקה בכנסת (שר'מ לילדים מתחת גיל 18, ביטוח לאומי), מאחדת בין משפחות לילדים נכים, מקיימת פעילות רבה של פנאי בכל הארץ, וניצבת מאחורי מרכז הורים מיוחדים באהב'ה בצפון, מרכז שמעצים משפחות ע'י סדנאות, תמיכה והתמקצעות .

כאמא לילד עם צרכים מיוחדים וכאישה מאמינה, אני יודעת ומבינה שאין מקריות בחיים ושאין דבר כזה אי אפשר. מאחורי הנחישות שלי עומד בני המיוחד, שבזכותו גייסתי תעצומות נפש לשמש פה לאלפי משפחות וליישם את יכולותיי, האירוע הזה כאן היום בגן החיות הוא אירוע מרגש מוצלח ומיוחד ביותר וברכת יישר כוח וכל הכבוד שלוחה לכל המארגנים ולכל המתנדבים הרבים שהקדישו מזמנם ועשו לילות כימים להצלחתו של האירוע והגיעו לשמוח בשמחת הילדים ביחד עם החיות האהובות עליהם, הוכחתם כי גם לאחר ולשונה יש מקום של כבוד בחברה, הוספתם לילדים שלנו רגעים רבים של אושר ותקווה שהם הרגעים של החיים'.

אחד ממארגני ויוזמי האירוע המרגש בגן החיות היה החיפאי אלעד אטיאס, בן 35, שהפיק את האירוע בהתנדבות מלאה לאחר שאיבד את אמו שנפטרה לפני כארבע וחצי שנים ממחלת הסרטן. במהלך סיור עם ילדים עם צרכים מיוחדים, ליד מיתחם הכלוב הגדול של הטיגרסים הלבנים בגן החיות הוא סיפר :'לפני שאמי ז'ל נפטרה בבית החולים היא רצתה בכל מאודה וחלומה היה להתנדב במחלקה האונקולוגית של הילדים בבית החולים רמב'ם.

מאז אני לא מסרב לכל פנייה אליי הרוצה שאעזור לילדים חולים. האירוע המרגש היום כאן בגן החיות בחיפה מרשים מכובד ומוצלח גם יחד ויש לי כבר רעיונות במוחי איך לפתח אותו כמה שיותר ולהפוך אותו למסורת קבועה מידיי שנה בשנה. האירוע הזה נותן לי ולחבריי שסייעו ועזרו לי את הכוח להמשיך ולעזור למענם של הילדים החולים, חבריי הרבים הם תמיד הכוח והדלק שמניע אותי.

ברצוני להודות מקרב לב לכל חבריי הרבים שנרתמו תרמו וסייעו לי רבות לפרויקט זה בהם בראש ובראשונה למנהלת גן החיות ד'ר אתי אררט , אישה נדירה ומבורכת אשר בלעדיה אירוע זה לא היה יוצא אל הפועל, ליד ימינה אלה נחימוב, לאיש האבטחה שומר הראש ומאבטח האישים החיפאי הוותיק ראובן פריזי . הוא נענה לכל קריאה שלי ומבצע את כל הסיוע בארגון הלוגיסטי באירוע בהתנדבות מלאה ודואג לקיים את הסדר המופתי שהיה לאורך כל היום במהלך האירוע.

תודות גם לדפנה אזרזר מנכ'לית עמותה אהב'ה – אירגון הנכים בישראל המיוחד, לינקי אדלר מעמותת 'ימין סעד', לעמותת 'מרכז מילמן' המטפלת בילדים לקויי תקשורת, ל'קפה גרג', ‎ל”ICC – האיגוד הישראלי לשפים וקולינריה ול'שפים מתנדבים למען ילדים' על ארוחה כיד המלך שהוכנה במקום על ידי חברי האיגוד. ל-DJ סאן אטיאס, לאבירן אלישע מ'חומוס דובנוב', ליהודה דנן מ'רויאל נדל'ן', לעיתונאית רונית קיטאי עורכת אתר הסלבריטאים הארצי 'רינונים', לאיציק בן חמו 'פלאפל הנשיא', לורד אביטן מבנק 'מרכנתיל', ויובל קאופמן ,לאילנה קגן מ'דפוס פלוס', לרונן וקסבאום, לקבוצת הליצנים והמפעילים המקסימה בהם קרין בר עזר היא 'בלבולית הבלשית', לאורנה בכור – מ'הקסם של אורנה', לדודו אדרעי הוא כוכב הילדים 'ילדודו' שהופיע בהתנדבות גם כ'פינוקיו', לחני אנצ’ל יונה היא 'טופי הליצנית', לגיל דנינו, לבילאל טוקטן מחיפה, לצלם המגנטים תומר ברנס , לצלמת גלית רוזן, לאושרי מלול איש הלוגיסטיקה של גן החיות שטרח ועזר לי לילות כימים להצלחת האירוע, להדס בן ארצי על הנחיית האירוע בצורה מרשימה. תודה לאשתי היקרה שמרית על כל הכוח שמסייעת לי לעשות את הדברים האלה, באמת כולי נרגש ואני מודה לכולם ולעוד רבים וטובים שקצרה היריעה מלהכילם, בלעדיכם אירוע זה לא היה קורה, מי יתן וניפגש כולנו רק בשמחות וגם באירוע בשנה הבאה'.


בין כל מאות האנשים שהגיעו להפנינג היתה גם הגב' אביבה בסון מנשר שהגיע עם בנה ירין-חי וכל בני משפחתה מהעיר נשר. אמרה אביבה בסון: 'ישר כוח וכל הכבוד להנהלת וצוות גן החיות בחיפה ולכל המתנדבים ולמארגנים שהפיקו אירוע מדהים ומרגש לילדים עם צרכים מיוחדים, ההשקעה היתה מרובה ואת התוצאה חוינו כולנו באירוע הנפלא,בו הילדים נהנו מכל רגע, וכך גם ההורים'.


אחת ממתנדבות האירוע היא גם קרין בר-עזר המטפלת בילדים באמצעות בעלי חיים. היא מוכרת כ'בילבולית הבלשית'. היא איפרה את הילדים ואמרה: 'לא בכל יום רואים ומשתתפים באירוע ייחודי וקסום כל כך המשלב את אהבת הילדים לבעלי החיים, הגן חיות המזמין וונותן אפשרות למפגש קרוב עם בעלי חיים לא שיגרתיים כמו אריות, נמרים, דובים וקופים.

היה כייף לראות את הילדים ומשפחותיהם מחייכים ושוברים את שגרת החיים הקשה והיום יומית שלהם ביום מהנה זה, יום חוייתי ולא שיגרתי. גן החיות בחיפה הוא מדהים ומקסים, ובכלל נמצא בשמורת טבע מהיפות שעל הר הכרמל, היה מהנה ומרגש. הגיעו הרבה מתנדבים ואמני ילדים מכל הארץ, שהגיעו למטרה אחת וקדושה והיא לשמח ילדים בעלי צרכים מיוחדים הנתקלים בקשיים בחיי היומיום, יישר כוח וכל הכבוד לכל המארגנים'.שאפו לכולם!
צילום: גלית רוזן

צילום: גלית רוזן

צילום: גלית רוזן

צילום: גלית רוזן

צילום: גלית רוזן

צילום: גלית רוזן

צילום: גלית רוזן

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   שנת 2020 תיפתח בתיאטרון חיפה בשלוש הפקות...
*   מה ההבדל בין אסטרונאוט לקוסמונאוט...
*   דירקטוריון חברת 'שיקמונה' בחר ברות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים