סימון אלפסי ראש העיר יקנעם עמד בראש משלחת של השלטון המקומי לכנס שהתקיים בעיר ליון שבצרפת. כתבה: רונית קיטאי

בפעם הבאה הכנס הבינלאומי לערים תאומות ישראל-צרפת יתקיים ביקנעם וזה בהחלט כבוד גדול לעיר ולעומד בראשה סימון אלפסי שנחשב לאחד מטובי ראשי הערים בארץ

פורסם ב: 11/06/2019 10:46

כנס ערים תאומות ישראל צרפת שלטון מקומי. מושל המחוז וראש העיר יקנעם סימון אלפסי.צילום: דוברות עיריית יקנעם
ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי עמד בראש משלחת של השלטון המקומי לכנס שהתקיים בעיר ליון שבצרפת. יו'ר מרכז השלטון המקומי בישראל חיים ביבס, ואיגוד הערים הצרפתי (CUF) החליטו לקיים את כנס 'ערים תאומות ישראל- צרפת' בפעם הבאה בעיר יקנעם.
ההחלטה הזאת היא פועל יוצא גם של יציאתו של ראש העיר, סימון אלפסי בשבוע שעבר לכנס שנערך בעיר ליון שבצרפת. אלפסי עמד בראש המשלחת של השלטון המקומי בישראל שכללה ראשי ערים ומועצות, סגנים, ונציגי השלטון המקומי, ואשר מומנה באופן מלא על ידי השלטון המקומי.

הכנס התקיים במשך שלושה ימים, וכלל פאנלים בארבעה נושאים חשובים: כלכלה, חינוך, תיירות ואנרגיה. ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי נבחר להוביל את הפאנל הכלכלי, וזאת בשל השינוי האדיר שעברה יקנעם, עיר שהיא מודל לחיקוי .ראש העיר יקנעם הציג למשתתפים את המהפך שעברה העיר שהתבססה לפני כ- 30 שנה על תעשייה מסורתית ומפעל אחד בלבד ('סולתם'. ר.ק.) , והציג למאזיניו כיצד אפשר בחשיבה בונה ולטווח הארוך, וביחד עם קידום מערכת החינוך היישובית, להוביל עיר לשינוי מן הקצה אל הקצה.

סימון אלפסי אשר כראש המשלחת התכבד לפתוח ולסגור את הכנס היוקרתי סיפר גם את סיפורו האישי כנער שעלה ממרוקו. הקולגות והבכירים הצרפתים התלהבו מאוד ממה ששמעו מראש העיר, וממה שראו במצגת שהוכנה, ודיברו רבות בשבחה של מדינת ישראל ושל יקנעם. הצרפתים הבטיחו להגיע לכנס ביקנעם.

הכנס כלל גם דיונים בהם הושם דגש על חיזוק הקשרים בין ישראל וצרפת, וכן סיורים. סיור מיוחד התקיים בבית ספר שהמודל הייחודי שלו הוא שאינו עם מנהלים או מורים. התלמידים (מעל גיל 18) מגיעים לכיתות ועוסקים בפיתוח אפליקציות. בסיום לימודיהם מקבלים הבוגרים תעודה.

כנס 'ערים תאומות ישראל צרפת' התקיים במסגרת 70 שנים לכינון היחסים בין ישראל לצרפת. ליישובים בישראל 73 בריתות עיר תאומה עם ערים מצרפת (מספר הבריתות הגדול ביותר שיש ליישובים בישראל עם ערים מאותה מדינה). בכנס השתתפו בין היתר מושל המחוז בליון, נשיא המחוז וסגנו, וכן כ- 150 ראשי ערים מישראל וצרפת, סגנים, אנשי שלטון מקומי, ראש הקהילה היהודית בצרפת, יואל מרגי, נכבדים נוספים.

סיכם ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 'כנס ערים תאומות ישראל - צרפת היה סופר מקצועי, מעניין ומפרה מאוד ומעורר השראה וכן מקור ידע מעולה. במהלך הכנס נפגשנו עם בכירים באיגוד הערים שבצרפת ופעלנו לקידום שיתופי פעולה בין שתי המדינות. העלנו רעיונות רבים וכולנו יוצאים מכאן עם רשמים עזים. הקשרים בין ישראל לצרפת הם מעולים, ואין לי ספק שעתה הם יתחזקו עוד ויקודמו שיתופי פעולה נוספים. קיום הכנס ברמה הבכירה הוא הוכחה נוספת לחשיבות שמייחסות המדינות לקשרים הללו. אני מודה ליו'ר השלטון המקומי, חברי חיים ביבס על שדחף שהכנס הבא יתקיים ביקנעם".
כנס ערים תאומות ישראל צרפת שלטון מקומי. חלק מהמשלחת מישראל עם חלק ממשתתפי הכנס מצרפת.צילום: דוברות עיריית יקנעם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   לרגל השקת המשרדים החדשים של המוסד...
*   הטכניון העניק את פרס הארווי למפתחי...
*   אירוע מרגש ויוצא דופן התקיים הערב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים