לאחר 19 שנות פעילות , פיתוח וקידום המרכז הרפואי 'בני ציון' פורש המנכ'ל ד'ר אמנון רופא. כתבה: רונית קיטאי. צילום: איציק גולדשטיין

תמיד התבדחתי כי הפעם שם המשפחה מתאים למקצוע שלו, רופא. את אירוע הפרישה ערכו לד'ר אמנון רופא במועדון 'זאפה' בחיפה בנוכחות אישי ציבור רבים, בכירי 'בני ציון' וכמובן בני משפחתו. הוא בישר על יציאתו לדרך חדשה. בהצלחה!

פורסם ב: 10/06/2019 21:04

מנכ'ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב שהיה בין המברכים אמר : 'אם אומרים את השם ביח'ל 'בני ציון' עולה מיד השם שלך, ד'ר אמנון רופא'. הוא הוסיף מחמאות , ואיזו שהיא נגזרת של המילה נשמה, חמלה אנושיות בנאדם וכו'. זה בית חולים שהמטופלים רוצים להגיע אליו. ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם ברכה בסרטון מיוחד : 'אנחנו כבר מתגעגעים אליך ד'ר אמנון רופא'.

בין המשתתפים הרבים וביניהם משפחת רופא בהרכב מלא שכוללת את הבן הרופא, הכלה הרופאה וילדיהם ורעייתו מרי רופא אותה הכיר בעת לימודי הרפואה באיטליה והיא עשתה עלייה לכבודו. היו שר הביטחון לשעבר אלוף (מיל) איציק מרדכי, סגן הרמטכ'ל לשעבר אלוף (מיל) משה קפלינסקי, ראשי עיריית חיפה לשעבר עמרם מצנע ויונה יהב, בכירי מערכת הבריאות, פוליטיקאים, ידידים ותורמים, מנהלי מחלקות, רופאים ועובדי בית החולים.

בסוף חודש יוני 2019 הוא יפרוש מתפקידו לאחר 19 שנים ועל הפקת האירוע המרשים עמלה וניצחה עוזרת המנכ'ל ויד ימינו כל השנים בעבודה, אמי זוארץ.

את האירוע הנחה נמרוד שיין מרדיו חיפה, ושורה ארוכה של מברכים עלו לבמה והודו לד'ר אמנון רופא על פועלו הרב למען בית החולים ובין המברכים חוץ ממנכ'ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב היו גם המנהל האדמיניסטרטיבי של 'בני ציון' ארז שימקו, מנהלת הסיעוד והאחות הראשית אילנה פטרפרוינד, סגן מנכ'ל 'בני ציון' ד'ר אילן קלדרון, מנהל מחלקת אורולוגיה פרופ' עופר נתיב, מנהל מחלקת כירורגיה ד'ר איברהים מטר, איש העסקים התורם רבות לבית החולים אבי אבקסיס, ראש עיריית חיפה לשעבר יונה יהב ועוזרת מנכ'ל ביה"ח אמי זוארץ, יד ימינו במשך כל השנים של ד"ר רופא. ריגש במיוחד בדבריו, ד'ר גיא רופא, בנו של ד'ר אמנון רופא, ההולך בדרכיו שסיפר על החוויות לגדול בבית שבו האבא מנהל בית חולים.

מנכ'ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, הדגיש בדברי התודה לד'ר אמנון רופא: 'החותם שאתה משאיר בבית החולים הוא לא ה-pet ct ולא המיון הממוגן אלא חותם ייחודי ביותר - הנשמה! פרויקטי בינוי יש בכל בית חולים, מכשירים מיוחדים יש בכל בית חולים, אקרדיטציה כל בתי החולים עוברים במידה כזו או אחרת למרות שאתם עברתם אותה בהצטיינות יתרה, נשמה זה משהו מאוד מאוד חמקמק וחסר במערכת שלנו'. רופא ובית חולים זה מקצוע טיפולי אבל מי שמכיר את המערכת יודע שזה לא מובן מאליו. קל מאד לאבד את הדבר הזה שנקרא נשמה, אבל בבית החולים בני ציון הדבר הזה מאד נוכח ויישאר גם שנים רבות אחריך'.

ד"ר אמנון רופא, שהיה נרגש הודה בראש ובראשונה לרעייתו ואהבת חייו מרי רופא ולבני משפחתו, לסמנכ'לי בית החולים ד'ר אילן קלדרון, ד'ר דני שטיינברג, ד'ר נועם יהודאי וד'ר אלימלך קינרייך המשמש כיום בתפקיד מנהל הסיכונים בבית החולים. לעוזרת מנכ'ל בית החולים אמי זוארץ ולצוות לשכת המנכ'ל.

אמר ד'ר רופא: 'אני בן אדם מאושר ומסיים את תפקידי כשאני מאושר'. ד'ר רופא הודה בדבריו לאמי זוארץ על הפקת האירוע המרשים שנעזרה במנהלת אגודת הידידים קרן כבירי ובמנהלת השיווק וקשרי החוץ ח מורן עתיר. בחלק האמנותי של האירוע, הופיע הזמר דורון מזר.

בין האורחים באירוע: משה אזולאי, דורית ואבי אבקסיס, ד'ר אסתי ושרי גולן, יעקב שחם, מירי וגידי בלוך, ענבל נישליס, ליאורה וחנן קליש, ריקי ואלון גרנות, דפנה וצביקה הרשקוביץ, יוקי ואורלי פרייליך, מתי גרינהולץ, אריה ומרים פרידנזון, אלי ואפי גולדהר, עודד ויוכי פלר, דן ומיכל ארנון, יעל וזיו שחורי, שאול ובת שבע הרדוף, איציק ונעמי דרעי, יעל לונדון, אברהם וחלי ציבין, גדי ושרית נס עודד וצביה לם, איל פרדיס ורבים נוספים. היו גם מנהלי מחלקות רפואיות, אחיות אחראיות ומנהלי מנהל ומשק.
דר' אמנון רופא יוצא לדרך חדשה. (עומדים משמאל לימין) המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי בני ציון ארז שימקו ורעייתו אתי, ד'ר אמנון רופא. צילום: איציק גולדשטיין

עומדים מימין לשמאל רונית לכטמן, ד'ר אמנון רופא, ד'ר אלימלך קינרייך ורעייתו חוה .צילום : איציק גולדשטיין

סגן מנכל המרכז הרפואי בני ציון ד'ר דני שטיינברג ורעייתו ד'ר מיכל שטיינברג עם עוזרת מנכל המרכז הרפואי. צילום: איציק גולדשטיין

ד'ר אמנון רופא (במרכז) עם סמנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אילן קלדרון ורעייתו שרה. צילום: איציק גולדשטיין

ד'ר אמנון רופא עם ראש העיר חיפה לשעבר והח'כ בעבר עו'ד יונה יהב ורעייתו פרופ' רבקה יהב. צילום : איציק גולדשטיין

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   הברון פרנצ'סקו ריקאסולי הגיע לישראל...
*   לרגל השקת המשרדים החדשים של המוסד...
*   הטכניון העניק את פרס הארווי למפתחי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים