השבוע בביח'ל 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל 'כרמל'

מיהן המחלקות המצטיינות בהוראה מטעם הפקולטה לרפואה של הטכניון? המתמחים מעדיפים את ביח'ל 'כרמל'

פורסם ב: 10/06/2019 17:33

א.א.ג. המצטיינת. צילום :אלי דדון דובר ביח'ל כרמל
המצטיינים בהוראה הם מחלקת א.א.ג ניתוחי ראש וצוואר בניהולה של פרופ' אילנה דואק, המערך הקרדיולוגי של כרמל בניהולו של פרופ' משה פליגלמן, מחלקת ילדים בניהולו של פרופ' גיורא פילר, ומחלקת כלי דם בניהולו של ד'ר עופר גלילי. אלה הן המחלקות שנבחרו כמחלקות מצטיינות בהוראה לשנת 2018 מטעם הפקולטה לרפואה של הטכניון.


בטקס מרגש שנערך לראשונה בתוך בית החולים ובנוכחות דיקן הפקולטה פרופ' אילון איזנברג, נציגים בכירים מהפקולטה, מנהל ביח'ל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג והנהלת בית החולים ,הוענקו וחולקו הפרסים תעודות הוקרה והצטיינות למחלקות הזוכות כמו כן חולקו עוד תעודות הצטיינות ליותר מ- 40 רופאים מרצים מצטיינים ממגוון המחלקות השונות בבית החולים.


בפתיחת הטקס אמר דר אבי גולדברג: 'המשותף לכל המצטיינים הללו היא התשוקה למקצוע הרפואה. אתם אוהבים את המקצוע ומעבירים את זה הלאה לסטודנטים שלכם. אני גאה כי ביח'ל 'כרמל' מאוד מעורב בפקולטה, בעיצוב כיוון ההוראה ובחיזוק הקשר לבתי החולים ותודה לכם על כך'.


הרופאים שנבחרו ע'י הסטודנטים לרפואה כמרצים בולטים ומצטיינים מ'כרמל' הם :ממחלקת נשים ויולדות נבחרו 8 מרצים, מהחטיבה הפנימית 7 מרצים, ממחלקת ילדים 5 מרצים מצטיינים, ממחלקות הרדמה והתאוששות וממחלקת א.א.ג 4 מרצים מכל מחלקה, מהמחלקה הרדיולוגית 2 מרצים מצטיינים , ומהחטיבה הכירורגית , טיפול נמרץ כללי, פלסטיקה ומהמחלקה לאנדוקרינולוגיה בלין נבחר מרצה מצטיין אחד מכל מחלקה.

דיקן הפקולטה פרופ' אילון רוזנברג ברך את מצטייני 'כרמל': ' אתם האחראים להעברת לא רק החומר הלימודי והדידקטי לסטודנטים אלא להעברת החינוך לחמלה ואהבת האדם ,כולנו סטודנטים נצחיים ומקצוע הרפואה מחייב אותנו ללמוד ולהתעדכן כל הזמן. אתם מחנכים את דור העתיד שלנו ברפואה בישראל ואנחנו כאן כדי להעריך ולהוקיר את כולכם, יישר כוח לכם'.

פרופ' משה פליגלמן מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים וסגן הדיקן להוראה ברך גם הוא את מצטייני 'כרמל' בהוראה ועדכן במסגרת תפקידו בפקולטה כי זו עברה לאחרונה מספר שינויים. הוקמה מחלקה לחינוך רפואי מחלקה חדשה עם 5 אשכולות לקידום ההוראה, וכי שיטת הוראה חדשה 'הוראה פעילה' נכנסת לעבודה. כל שיטות ההוראה חשובות אך מה שמוביל הוא ה'רול מודל',מתן דוגמא אישית טובה ובולטת לסטודנטים'.

ד'ר דבי זיסמן יו"ר וועדת ההוראה והאקדמיה של כרמל עידכנה כי 550 סטודנטים לרפואה עברו בשנה האחרונה בביח'ל 'כרמל' והתקיימו 83 סבבים קליניים ביותר מ- 20 מחלקות של ביה"ח המוכרות להוראה.
לדבריה 'למרות הטכנולוגיה והימחשוב המתקדם הנמצא אצלנו בבית החולים, ללימוד הקליני ליד מיטת החולה ישנה חשיבות מכרעת'.

בשם המרצים והמחלקות המצטיינות הודה מנהל המחלקה הפנימית א' ב'כרמל' ד'ר סמיר קאסם להנהלת בית החולים וכן להנהלת הפקולטה על התמיכה והעידוד לאורך כל הדרך.'התמיכה שלכם בנו היא זריקת עידוד והיא שנותנת לנו את הכוח והמוטיבציה להמשיך ללמד להשקיע ולטפח את הדור הבא של הרופאים בישראל '.

בתום הטקס באודיטוריום ביה"ח עלו דיקן הפקולטה וצוותו לסיור מקרוב במחלקה המצטיינת בהוראה מחלקת א.א.ג של כרמל ושמעו פרטים והרחבות ממנהלת המחלקה פרופ' אילנה דואק וצוותה על ההשקעה בטיפוח הסטודנטים. לדבריה 'אנו גאים ברופאים המצטיינים שלנו וגאים להמשיך ולחנך את דור העתיד'.

בטקס נכחו גם פרופ' משה פליגלמן סגן הדיקן להוראה, פרופ' גיורא פילר סגן הדיקן למינויים, פרופ' ירון הר-שי- סגן הדיקן לפיתוח אסטרטגי, ד'ר רחלי נווה ראשת אשכול הערכה ופיתוח סגל, ביחד עם עירית לויט ומיכל קרן מהמחלקה להוראה וחינוך הרפואי בפקולטה.


******המתמחים בוחרים כרמל. הסיבה ''אצלנו בבית החולים מתאימים את מסלולי ההתמחות בהתאמה אישית לכל מועמד, תוך שאנו מציעים אופק תעסוקתי ואפשרות להשתלבות במחקר למועמדים מוביל',
כך אמרה ד'ר יעל גולדברג יו'ר ועדת ההתמחות של בית החולים בכנס המתמחים הגדול שנערך בתל אביב.

בכנס הארצי הציגה ד'ר גולדברג עמדת מידע מפורטת ותכנים רבים אודות בית החולים כרמל לטובת מאות הסטז'רים והסטודנטים לרפואה שהגיעו לבחון באיזה בית חולים הם מעדיפים לעשות את ההתמחות הרפואית שלהם.

לצדה של ד'ר יעל גולדברג עמדו והסבירו מניסיונם האישי המתמחים ד'ר שירן קלייפלד מתמחה במחלקת נשים ד'ר פרנסיס מתמחה במחלקה הפנימית וד'ר דרוד לוינר מכירורגית חזה.ד'ר גולדברג עחדכנה את הסטודנטים הרבים שהגיעו לעמדה כי ביח'ל 'כרמל' מסונף לפקולטה לרפואה של הטכניון ומכון רפפורט למחקר וכי הוא משלב פעילות אקדמית מחקרית עם עבודה קלינית ענפה.

אחד האמצעים לעידוד מחקר בבית החולים הוא תוכנית 'פסגה' שמטרתה קידום רופאים חוקרים המצויים בעשייה הקלינית והמחקרית שיקבעו את 'כרמל' כביתם וזאת במטרה לבנות עתודה של מצוינות קלינית ומחקרית. ד'ר יעל גולדברג עידכנה עוד כי במסגרת התוכנית תינתן לרופאים הנבחרים תמיכה כספית והדרכה מקצועית בביצוע המחקר.

ב'כרמל' נמצאים מרכזי מחקר במערך הקרדיווסקולרי, בחטיבת נשים ומיילדות, ברפואת השינה, בהמטולוגיה , בראומטולוגיה במכון למחלות ריאה, במחלקה האורתופדית ועוד מרכזים מחלקות נוספות.

בין הממליצים הרבים להתמחות בכרמל נמצאת גם ד'ר שרון אלרעי פרייס שהתמחתה במחלקה הפנימית ב'כרמל' ובתום ההתמחות עבדה כרופאה בכירה ואחראית מחלקה פנימית. לדבריה 'ההתמחות ב'כרמל' נתנה לי את הבסיס המקצועי המוצק שאפשר לי לעמוד בשורה אחת עם המתמחים מבתי החולים הטובים בארה'ב. ד'ר פרייס חזרה ל'כרמל' לאחר תת התמחות קלינית בארה'ב ואומרת : 'היתרונות הבולטים מבחנתי בהתמחות ב'כרמל' הם חניכה אישית וצמודה של רופאים בכירים הן במחלקה והן במקצועות העל , מתן עצמאות בשלב מוקדם של התמחות, פתיחות ויחס בלתי אמצעי שאיפשרו לי התפתחות אישית כולל הזדמנות להוביל מחלקה כבכירה צעירה תכנון ובניית קריירה בטווח הארוך'. ד'ר פרייס שהתחילה כמתמחה בפנימית בכרמל מכהנת כיום כסגנית מנהל בית החולים ומנהלת מערך איכות ובטיחות של בית החולים.

בנוסף לכך עידכנה ד'ר יעל גולדברג את המתמחים כי רופאי בית החולים 'כרמל' נהנים מהיכרות אישית עם הנהלת בית החולים ומבניית מסלול קידום אישי ומקצועי ודוגמא לכך היא תוכנית המנטורינג המתקיימת במחלקות נבחרות אשר מטרתה קידום מקצועי ופיתוח אישי באמצעות יצירת יחסי שותפות בין מנטור בכיר למתמחה.

באחגרת שהופצה למתמחים הרבים עדכן מנהל בית החולים 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג את באי המפגש ביתרונות בית חולים זה והחיבור לשירותי בריאות 'כללית'. ביח'ל 'כרמל' משלב איכות ומצוינות רפואית בצד אווירה משפחתית ואינטימית' , כתב למתמחים ד' אבי גולדברג. במדד ארצי של שביעות רצון המטופל בשירותי בריאות כללית שפורסם ב 2018 זכה כרמל במקום הראשון בישראל במדד 'הערכה כוללת של בית החולים' והוא מוביל גם במדדי שביעות הרצון מהטיפול והיחס שניתן ע'י הצוותים המטפלים. "החיבור למשפחת הכללית מעניק עוצמה מקצועית ותעסוקתית הוסיף ד"ר גולדברג ביה"ח כרמל הינו חלק מקבוצת הכללית וכנגזרת מכך נהנה ביה"ח מיחסי עבודה צמודים בין המרכיב האשפוזי ומרכיב קהילתי בטיפול בחולה'.
ד'ר יעל גולדברג ומתמחי 'כרמל' בכנס. צילום: ביח'ל 'כרמל'

מצטייני הפקולטה. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ילד בן 5 בלע סיכת ראש שנועדה לאחזקת...
*   הכינו גופכם לחורף בעזרת מרפאות כללית...
*   השגרירים לעתיד הם הרופאים המגיעים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים