בית חולים 'כרמל' הצטייד החודש בשיא טכנולוגיית ה -CT בעולם מדגם FORCE של חברת 'סימנס'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל

המכשיר שהוצב במכון הדימות של 'כרמל' ומחירו 8 מיליון ש'ח עליו הרחיב פרופ' נתן פלד מנהל מכון הדימות. מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג מבטיח: 'נמשיך להשקיע בציוד רפואי חדיש ובטכנולוגיה מתקדמת לקידום בית החולים ולטובת המטופלים'

פורסם ב: 10/06/2019 15:58

מכשיר ה-CT החדש. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל
מכשיר הסיטי מדגם "FORCE" של חברת סימנס העולמית הוצב במכון הדימות של בית החולים והוא מחזק משמעותית את מערך הדימות שלו.

פרופ' נתן פלד מנהל מכון הדימות ב'כרמל' המכהן גם כיו'ר המועצה הלאומית לדימות מעדכן כי לסורק החדש שהוצב יש יכולת סריקה פנומנלית של עד 74 ס'מ שטח גוף בשנייה אחת. 'כלומר סריקה של החזה והבטן תארך פחות משניה. וסריקת הלב לדוגמא תארך שליש שנייה' מהירות זו מושגת בזכות טכנולגיה המשתמשת בשני מקורות קרינה בו זמנית מה שמקצר את זמן הסריקה וזמן החשיפה לקרינה באופן דרמטי'.


מתי שנפ הרנטגנאי הראשי של בית החולים מציין כי לסורק החדש יכולת לייצר תמונה במנת קרינה הנמוכה ביותר הקיימת בהשוואה לסורקים מקבילים ברמתו.לסורק החדשני יש יכולת סריקה בשתי אנרגיות שונות מה שמאפשר הפרדה יעילה בין מרכיבי רקמה בצפיפות קרובה.זה מאפשר יכולות מתקדמות של איפיון רקמה ומפות של זרימת דם באיברי גוף שונים. סורק זה הוא המשוכלל ביותר של חברת סימנס ובזכות תכונותיו המיוחדות נחשב לסורק הפרימיום המבוקש ביותר בעולם'.בית החולים כרמל נחשב מאז ומתמיד למוביל בטכנולגיית הקצה בתחום בסיטי. לאורך עשרות שנים הוצבו בו מכשירי CT הטובים בעולם וגם רופאי המחלקה נחשבים מהטובים והמנוסים בתחום הדימות בישראל. למחלקת הדימות עולים לרגל מומחים וחוקרים מכל רחבי העולם כדי ללמוד ולהכיר מקרוב את החידושים האחרונים בתחום הדימות וה-CT.

בבית החולים כרמל מתבצעות 35,000 בדיקות CTבשנה ומדובר בכמות בדיקות גדולה ומשמעותית יחסית לגודלו של בית החולים. 'כרמל' מעמיד את טכנולוגיית הסיטי הגבוה בעולם לטובת מטופלי הכללית בבית החולים והקהילה, ולטובת כלל המאושפזים'.

כיום מוצבים במכון ה-CT של בית החולים שני סורקי CT כלליים. הראשון מתוצרת פיליפס 256 פרוסות, השני החדש מתוצרת סימנס ונחשב לאחד משני הסורקים הטובים בעולם. בנוסף קיים במכון סורק ייעודי, ראשון מסוגו בעולם המיועד לבדיקות לב וכלי דם בלבד. הסורק מתוצרת ארינטה, ומיוצר בקיסריה.סורק זה הוא כרגע הראשון בשירותי בריאות 'כללית' והשני בכלל בתי החולים בארץ.

פרופ' נתי פלד מנהל מכון הדימות מוסיף: 'מדובר בסורק המתקדם מסוגו בעולם והוא יעיל מאוד בשימוש בילדים שאינם יכולים לשתף פעולה ומבטל את הצורך בהרדמה במרבית המקרים. הסורק החדשני מאוד נוח לשימוש בחולים ומבוגרים מורכבים וכאלה המתקשים לשתף פעולה וזאת בזכות מהירות הסריקה יוצאת הדופן שלו ובזכות יכולתו להוריד את רמת הקרינה למינימום.

לסורק יש יכולות סריקה באנרגיות שונות מה שמאפשר איפיון של רקמות, הבדלה בין סידן לחומר ניגוד ועוד. תכונות הסורק מאפשרות דיוק רב ויכולת זיהוי של ממצאים מאוד קטנים כמו גידולים סרטניים או תסחיפים ריאתיים קטנים.

הסורק מאפשר את כל מגוון הבדיקות המוכרות ב-CT כולל בדיקות זרימת דם למוח בזמן אירוע מוחי, בדיקות להדגמת עורקי הלב, החזה, הבטן והגפיים. כל זאת בסביבת חדר מיון ובמהירות המאפשרת להתמודד עם חולים מאד קשים ומורכבים וזאת מבלי להתפשר על איכות הבדיקה ".

מסכם מנהל ביח'ל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג: 'בכרמל' אנחנו שוקדים להעמיד לטובת המטופלים שלנו את טכנולוגיות העילית הטובות בעולם כדי להעניק את איכות הטיפול הרפואי הטובה ביותר.בית החולים כרמל ומחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית התברכו בסורק חדשני מהטובים ביותר הקיימים בשוק הרפואי המשדרג באופן מאד משמעותי את היכולת שלנו לתת שירות CT איכותי, מהיר ובמינימום קרינה אפשרי.בית החולים ימשיך לדאוג לעמוד בחזית הטכנולוגיה ולספק למטופליו את הרפואה הטובה ביותר, בעזרת הכלים הטכנולוגים הטובים ביותר'.
פרופ' פלד, מתי שנפ והרנטגנאי אוסמה עם מכשיר ה-CT החדש בביח'ל 'כרמל'. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ילד בן 5 בלע סיכת ראש שנועדה לאחזקת...
*   הכינו גופכם לחורף בעזרת מרפאות כללית...
*   השגרירים לעתיד הם הרופאים המגיעים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים