שיכון חדש -מגולה לגאולה מאת ד'ר יוסף שלמה דנבורג. הוצאת אופיר ביכורים

הילד הקטן, בן לפליטי שואה מהונגריה שראה את עצמו כבר מזל על שגדל בשיכון חדש הפך לרופא שיניים ובמשך 40 שנות עבודתו אסף פתגמים בשלל שפות

פורסם ב: 07/06/2019 00:25

שיכון חדש מגולה לגאולה מאת ד'ר יוסף שלמה אדנבורג. הוצאת 'אופיר ביכורים'
שיכוני העולים שצצו בכל הארץ במהלך שנות החמישים של המאה הקודמת יש מאיין, כפטריות לאחר הגשם, קלטו את מפוני המעברות יחד עם גלי העלייה שהמשיכו להציף את חופי ארצנו.


סיפורם של דרי השיכונים הללו חסר ברק וזוהר, ואין בהם גיבורים הראויים לככב על דפי ספרות יפה ובסרטי קולנוע. שיכונים אלה אוכלסו בידי גיבורי היום-יום, אנשים קשי יום שנאבקו על קיומם למען דור הצעירים.

'שיכון חדש – מגולה לגאולה' מספר את סיפורו של שיכון אחד בפאתי המושבה בכרכור, לשם הגיע ילד קטן, בן לפליטי שואה מהונגריה, שרואה עצמו כבר מזל שילדותו עברה עליו בשיכון. הילדות בשיכון חדש איננה רק מסע נוסטלגי בעקבות הזמן האבוד, אלא גם חוויית ילדות מעצבת לאלה שצמחו ממקום זה.

ד'ר יוסף שלמה אדנבורג ,יליד הונגריה ובן לניצולי אושוויץ, עלה עם הוריו והדודים שלו לשיכון חדש בכרכור בשנת 1957. למד רפואת שיניים באוניברסיטה העברית – 'הדסה'. במשך עשרות שנים אסף פתגמים בשפות פרסית,רוסית, עיראקית ועוד. 221 עמודים - 69 ש'ח. הוצאת 'אופיר ביכורים'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'סודות השיווק של ביבי' מאת דני וידיסלבסקי...
*   'באבא' מאת אריה דרור. הוצאת 'אוריון'...
*   עקבות נסתרות מאת אדוארדו אלפרין. הוצאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים