השבוע בביח'ל 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

פורבס מציג את הרופאים הטובים בישראל שנמצאים בביח'ל 'כרמל'. מיהם הרופאים הללו? על כך קראו בהמשך. בנוסף לכך, לראשונה בישראל קורס סימולציה לביצוע הרדמה אפידורלית הסתיים בהצלחה בביח'ל 'כרמל'

פורסם ב: 02/06/2019 17:22

הרופאים הכי טובים בכרמל. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל
אלפי ממליצים, עשרות אלפי המלצות, מאות מומלצים ועשרות תחומים רפואיים, כך מציג מגזין היוקרה 'פורבס ישראל' זו השנה השישית ברציפות את רשימת הרופאים הטובים בישראל ובתוכה רשימה מכובדת של עשרות רופאים בכירים מבית החולים 'כרמל'. השנה נרשמה עלייה של 20% בכמות הרופאים המומלצים מבית חולים זה,לעומת השנה הקודמת.


בין מאות הרופאים הבכירים המומלצים במגזין 'פורבס' השנה נמצאים 30 רופאים מומחים מ'כרמל' מבין מגוון מחלקות מובילות: ממחלקת הילדים מנהל המחלקה פרופ' גיורא פילר, פרופ' משה אפרת, ד'ר תמר עציוני, ד'ר יגאל אלנברג, ד'ר לילך שמר המאירי וד'ר איילת שני אדיר.

ממחלקת נשים ומהפגייה פרופ' עופר לביא, פרופ' אבי רוטשילד, ד'ר יובל קאופמן וד'ר לודמילה אוסטרובסקי.

ממחלקת א.א.ג מנהלת המחלקה פרופ' אילנה דואק, פרופ' אבי שצו'פק וד'ר רענן כהן כרם.

ממחלקת עיניים מנהלת המחלקה פרופ' אורנה גייר וד'ר אלינה מלמוד.

מהמחלקה הקרדיולוגית פרופ' אבינועם שירן ופרופ' רונן רובינשטיין.

ממכון הריאות מנהל המכון פרופ' יוחאי אדיר וד'ר אמיר אברמוביץ.

מהמחלקה האורולוגית מנהל המחלקה ד'ר יורם דקל וד'ר בוריס פרידמן. בנוסף נבחרו כמומלצים וברשימת הרופאים הטובים בישראל עפי 'פורבס' : ד'ר ריאד חדאד מנהל המחלקה הכירורגית ב'. ד'ר ויקטור פרחויקי מנהל המחלקה הנפרולוגית, ד'ר ארז שרוני מנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה. פרופ' אריאל מילר מנהל היחידה לטרשת נפוצה וחקר המוח. ד'ר רונן גלילי מנהל היחידה לניתוחי חזה וריאות. ד'ר אריק עדן מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי וד'ר דלית מנהיים רופאה בכירה במחלקה לכלי דם.


מנהל ביח'ל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג ציין בסיפוק רב את העלייה בכמות הרופאים המומלצים מבית חולים זה ואמר: 'אין ספק כי 'כרמל' משמש כחממה ובית גידול מעולה למצוינות ולמקצוענות רפואית. מקצוענות רפואית אינה רק ידע, אלה מכלול שלם של יחס רופא מטופל, תמיכה ומחקר אקדמי, וסביבה האיכותית של רופאים מצוינים המקרינה על דור העתיד של המתמתחים והרופאים ב'כרמל' בכלל.

אני שמח שהמגזין בחר בעשרות רופאים שלנו כרופאים מצוינים, ושואף כי בעתיד מספר זה אף יגדל. מחמם את הלב שגם מטופלים וגם קולגות רואים את העשייה המתבצעת אצלנו והפרגון ההדדי שאיננו מובן מאליו הינו מבורך ומוערך.

אני בטוח כי כלל הרופאים ,הצוותים הרפואיים והסיעודיים שלנו ימשיכו לשרת את ציבור המטופלים ב'כרמל' בצורה נאמנה, במקצועיות במסירות ובאנושיות'.


במגזין 'פורבס' מעדכנים עוד כי השנה, רשימת המומחים מורכבת מ־35 תחומים רפואיים, ומלמעלה ממאה תתי תחומים. בכל תחום, פנינו לעשרות רופאים מומחים, מבתי החולים ומרפואת הקהילה, ממרכזי העל הרפואיים ומבתי חולים קטנים ובינוניים, מהמרכז ומהפריפריה, וביקשנו מהם להמליץ על רופאים מצוינים אחרים בכל אחת מתתי ההתמחויות שמרכיבות את התחום שלהם . התוצאה - שמות של אלפי רופאים מומלצים , מתוכם רק המובהקים ביותר הם אלו שמרכיבים את הרשימה השנתית המצטיינת של פורבס.

בצילום – חלק מקבוצת המומחים המצטיינים בכרמל - בית החולים כרמל – לוגו פורבס
קרדיט – צילום אלי דדון


***סימולציה מתקדמת מכרמל
לראשונה בישראל קורס סימולציה לביצוע הרדמה אפידורלית הסתיים בהצלחה בבית החולים כרמל. מדובר בקורס ראשון מסוגו בארץ המאפשר בפעם הראשונה לימוד תרגול וביצוע הרדמה אפידורלית בעמוד השדרה באמצעות סימולציה מתקדמת ע"ג דגם בובה ובשילוב תוכנות הדמיה ממוחשבת מתקדמות וכל זאת מבלי לדקור וללמוד על גבם של מטופלים. היוזמה לביצוע קורס הסימולציה הייחודי היא של מנהל מחלקת ההרדמה וטיפול נמרץ בכרמל ד"ר זאב גולדיק המשמש גם כנשיא החברה האירופאית להרדמה ה ESA ויעל הוד אחראית מרכז הסימולציה של כרמל.
" הרדמה אפידורלית היא הרדמה שמבוצעת באופן שגרתי בחדרי לידה, רק בכרמל אנו מבצעים מעל 200 הרדמות אפידורליות ביולדות בכל חודש, מסביר ד"ר גולדיק עם זאת מדובר בהרדמה שטומנת בחובה סיכונים לא מעטים במידה והיא לא מבוצעת כהלכה. על אף זאת, שיטת ההכשרה הפורמלית המקובלת כיום היא בשיטת השוליה, כלומר הרופאים המתמחים לומדים מהמומחים בצפייה ולאחר מכן על מטופלות ישירות. מתוך רצון למנף את נושא הכשרת רופאים מרדימים בתחום ההרדמה אפידורלית נרתם ד"ר גולדיק לנושא
ונוצר קשר מיוחד עם קבוצת חוקרים באירלנד ובראשם פרופ' שורטן אשר הנחה את Dr.Karthikeyan Srinivasan לפיתוח רשימת המשימות הנדרשות בשיטת ההכשרה של Profciency Based Progression ללימוד של הרדמה אפידורלית בלידה.
בהמשך לקשר פותחה סדנה ייעודית ומעשית ראשונה בישראל, תוך שיתוף פעולה עולמי וייחודי בין קבוצת החוקרים באירלנד ומרכז הסימולציה המסונף לאוניברסיטה ב Corkומרכז הסימולציה של כרמל.
לסדנה הראשונה שנעשתה השבוע בכרמל הגיעו רופאים מרדימים מומחים שהוכשרו להיות מדריכים וגם מתמחים שתרגלו את ביצוע ההרדמה האפידורלית ע"ג הדגמים ובאמצעות השיטות החדשות והביעו שביעות רצון רבה מאוד.
" אין סיבה שבפעולה כל כך מסוכנת של הרדמה לא תהיה לרופא אפשרות לתרגל לפני ביצוע הפעולה על מטופלת הרה בפועל, עם כל המשתמע מכך. אמר ד"ר גולדיק. המטרה שלנו היא שכל מתמחה מתחיל יתרגל את ביצוע ההרדמה האפידורלית על הסימולטור. ולא רק שיתרגל אלא גם שיבחן בשיטה ולידית על הסימולטור ורק לאחר מכן שיבצע את ההרדמה בחדר לידה".
יעל הוד עדכנה והוסיפה כי יש בהחלט מגמה חדשה בשנים האחרונות לשנות את ההכשרה של אנשי צוות רפואי מתוך הבנה שטיפול בבני אדם תוך ביצוע פרוצדורות פולשניות דורש לימוד ותרגול ברמה גבוהה ומובנית. מרכז הסימולציה של ביה"ח כרמל הינו מהגדולים והמתקדמים ביותר בצפון הארץ. במרכז מתקיימות הדרכות וסימולציות מתקדמות בתחומים רבים בהם ניתוחים וכירורגיה לפרוסקופית, גניקולוגיה ואורולוגיה ניתוחי ריאות וכלי דם סימולציות החייאה ועוד. את המרכז מנהלת בהצלחה רבה יעל הוד.
מחלקת ההרדמה של כרמל בניהולו של ד"ר זאב גולדיק היא מהגדולות והמרכזיות בבית החולים ופועלים בה 48 רופאים מומחים בהרדמה המספקים שירותי הרדמה בחדרי הניתוח ולכל מחלקות בית החולים.
בצילומים – צוות המרדימים של כרמל עם ד"ר קרט מחו"ל במרכז הסימולציה של כרמל
צילום - אלי דדון
סימולציה. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

סימולציה. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ד'ר איתי זוארץ, מנהל מערך הטראומה של...
*   מלכת היופי לשעבר סלע שרלין וסלבריטאים...
*   מהי המערכת החדשה ששמה 'תצפית' ומיועדת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים