במרכז הרפואי בני ציון, התקיים כמידי שנה יום המחקר, שבו הוצגו מחקרים רפואיים וכרזות המסכמות מחקרים של רופאי בית החולים והצוות הסיעודי

יום המחקר התקיים במעמד המשנה לדיקן הפקולטה לרפואה בטכניון פרופ' עמי ארונהיים, מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אמנון רופא, הסמנכ'ים ד'ר אילן קלדרון, ד'ר דני שטיינברג וד'ר נועם יהודאי וכן מנהלי מחלקות

פורסם ב: 02/06/2019 16:49

מימין לשמאל מריסה ארליכגרכט, פרופ' גל מרקל, פרופ' מאג'ד עודה, פרופ' עמי ארונהיים ועוד. צילום: שרית
רק בשנה החולפת נערכו כ-120 מחקרים חדשים במגוון תחומים ונושאים. שילוב מוצלח של טיפול, מחקר והוראה. יום המחקר השנתי של המרכז הרפואי בני ציון, המאורגן על ידי ועדת המחקר של ביה"ח בראשותו של פרופ' חבר קליני אהרון קסל, סיכם את הפעילות המחקרית לשנת 2018 בתחום המדע הבסיסי והרפואה היישומית. במהלך יום המחקר הוצגו מחקרים שונים.

המשנה לדיקן הפקולטה לרפואה בטכניון פרופ' עמי ארונהיים, אמר ביום : 'העשייה המחקרית מאד מרשימה בהתחשב בכך שהרפואה הציבורית די קורסת תחת עומס ההוראה ולערוך מחקר בתנאים שכאלה זה לא פשוט.ביח'ל 'בני ציון' מאפשר בצורה יוצאת מן הכלל את הטיפול במאושפזים בשילוב עם המחקר וההוראה'.

מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אמנון רופא אמר: 'זהו יום המחקר האחרון של בתור מנכ'ל בית החולים ואני רוצה להודות ליוקר וועדת המחקר של בית החולים פרופ' אהרון קסל ולחברי הועדה: פרופ' מאג'ד עודה, ד'ר פורת סוייד, ומריסה ארליכגרכט על ארגון יום המחקר ולכלל עובדי המרכז הרפואי על מסירותם.

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ואחראית סטאז'רים במרכז הרפואי בני ציון ד'ר אלונה פז, אמרה: 'אין לי ספק שאתם תהיו דור אחר של רופאים, שונים מאתנו, שכן הטכנולוגיה היום שונה, ההכשרות השתנו והרפואה ככלל משתנה. אתם חלק משינוי מסעיר ומרתק אבל זכרו בסופו של דבר תמצית הרפואה היא המטופל שאותו אנו פוגשים בשעות הקשות של חייו, כאשר האנושיות, החמלה ההקשבה וכבוד האדם, הם דברים שלא ניתן להחליף.

מה שהופך סטאז'ר למצטיין זה לאו דווקא רמת הידע שלו, אלא האופי והאישיות שלו, הרצון ללמוד ולהתקדם, ההשקעה, ההתייחסות הרצינות לתפקיד וההתייחסות המכבדת והאנושית לחולים. רבים מהסטאז'רים טובים ומצטיינים וההתלבטות בבחירת סטאז'ר מצטיין קשה'.

במהלך האירוע, חולק פרס הסטאז'ר המצטיין לד'ר סאדי סאהר בוגר הפקולטה לרפואה בקושיצה סלובקיה וד'ר רם שי בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון. ד'ר אלונה פז ברכה את הסטאז'רים המצטיינים: 'כולנו תמימי דעים כי הרווחתם את הכבוד הזה בזכות המאמץ וההשקעה הרבה שלכם'.


פרס המנכ'ל הוענק לחוקר המצטיין שמואל אטיאס, המנהל המקצועי של שרותי רפואה משלימה בבית החולים שהירצה בנושא : 'אתגרים מתודולוגיים במחקרי רפואה משלימה: לקחים ממחקר חד - סמוי, מבוקר ואקראי להערכת יעילות רפלקסולוגיה להפחתת חרדה טרום ניתוחית'.

בנוסף, הוענק פרס פוסטר מצטיין למנהל מכון הגנטיקה בבית חולים ד'ר עאדל שלאעטה על מחקרו בנושא 'מוטציות בגן EXOC3L2 שגורמות לתסמונת חדשה שמשפיעות על המוח, הכליות והדם'.

במהלך יום המחקר הוצגו מחקרים שונים על ידי ד'ר ג'ני גרקבי מהמכון לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית שמחקרה עוסק בנושא 'שכיחות אלרגיה למזון בקרב פעוטות בישראל', ד'ר אליאס עזאם ממחלקות פנימית א' וקרדיולוגיה שמחקרו עוסק בנושא 'מסתם דו פסיגי - השוני בין האוכלוסיות בישראל', ד'ר שגיא שפריץ ממחלקת אורולוגיה שמחקרו עוסק בנושא 'בטיחות אונקולוגית יעילות בשימוש בחנקן נוזלי מבוססי מכשיר קריוגני טיפול בנגעי כליה קטנים', סגנית מנהלת הסיעוד ומרכזת תחום איכות ואקרדיטציה, טובה נתיב שמחקרה עוסק בנושא "צמצום פסילת בדיקות מעבדה", מנהל טיפול נמרץ ביילוד פרופ' אריה ריסקין שמחקרו עוסק בנושא 'חשיפה לגסות רוח והשפעתה על בטיחות המטופל', וד"ר אמג'ד טוביא ממחלקת אף אוזן גרון שמחקרו עוסק בנושא 'מסטואידיטיס חריפה עם וללא icc - 20 שנות ניסיון בשימוש בסריקת CT'. יום המחקר כלל גם הרצאת אורח של המדען הראשי של מעבדת המחקר במכון אלה למלבאום לאימונו-אונקולוגיה במרכז הרפואי שיבא תל השומר, פרופ' גל מרקל.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ילד בן 5 בלע סיכת ראש שנועדה לאחזקת...
*   הכינו גופכם לחורף בעזרת מרפאות כללית...
*   השגרירים לעתיד הם הרופאים המגיעים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים