הענק תואר דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד ואות 'יקיר הכרמל' נערך הערב ע'י אוניברסיטת חיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רונית קיטאי, יניב קופל

האירוע היוקרתי של מושב חבר הנאמנים התקיים בתיאטרון חיפה נערך בנוכחות מקבלי האות ובני משפחותיהם: גילה אלמגור-אגמון (ישראל), ג'רמי מ. אייזקס (בריטניה), ד'ר סילביה א. ארל (ארה'ב), השופטת דליה דורנר (ישראל),פרופ' אוליביירו סטוק (איטליה), לורי לוקי (ארה'ב), פרופ' רפאל (רפי) ביאר (ישראל)

פורסם ב: 28/05/2019 21:36

גילה אלמגור וצילי צ'רני. צילום :רונית קיטאי
הענקת תואר יקיר הכרמל : התיאטרון העירוני חיפה שממנכ'לת ניצה בן צבי. בין המברכים בטקס שהתקיים בתיאטרון חיפה היו בראד בלום יו'ר חבר הנאמנים ונשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין. ברך בעת הענקת תואר דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד הרקטור פרופ' גוסטבו מש. בירך בשם מקבלי התואר פרופ' רפאל (רפי) ביאר.אוניברסיטת חיפה תעניק השנה את אות ההוקרה הייחודי "אות יקיר הכרמל" לתיאטרון חיפה במשותף עם ביח'ל רמב'ם. "אות זה הינו פרס ייחודי המייצג את הרוח ואת הערכים המזוהים עם אוניברסיטת חיפה, ויוענק השנה לתיאטרון כהוקרה על היותו חממה ובית למחזאות מקורית וליצירה ישראלית מכל גווני הקשת, על טיפוח דורות של שחקנים מוכשרים ועל היותו מרכז חיי התרבות של העיר חיפה וסמל להידברות ולקיום משותף של מגוון אוכלוסיות.


הזיקה בין האוניברסיטה ותיאטרון חיפה מתבטאת לאורך השנים בשיתוף הפעולה המתמשך בין התיאטרון לבין בית הספר לאמנויות של האוניברסיטה, המטפח דור צעיר של סטודנטים לתיאטרון וספריית יונס וסוראייה נזריאן שבאוניברסיטה אשר קיבלה וקלטה את ארכיון התיאטרון לצורך שימור דיגיטלי של מורשתו האמנותית. שני הגופים פועלים לקידום ערכים משותפים וחולקים שליחות משותפת - פיתוח וטיפוח חדוות הדעת, הרוח והתרבות בישראל ובאזור הצפון בפרט, מתוך תשומת לב מיוחדת לייצוג הרבגוניות המאפיינת את המרקם החברתי של ישראל.מנכ'לית תיאטרון חיפה ניצה בן צבי :'תיאטרון חיפה שנוסד לפני כ- 60 שנה הוא מהמוסדות החשובים והמשמעותיים בארץ ובעיר חיפה בפרט. כבוד גדול הוא לנו לקבל אות חשוב זה מטעם אוניברסיטת חיפה. התיאטרון גאה להוביל את התרבות בעיר ולהוות מוסד תרבותי בינלאומי המייצג את העיר חיפה'."


השנה בחרה הנהלת האוניברסיטה להעניק את אות 'יקיר הכרמל', במשותף עם בית החולים רמב'ם. התיאטרון, האוניברסיטה ובית החולים הם שלושה מוסדות בולטים בעיר חיפה בתחומים שונים ולשלושתם מכנה משותף אחד – האהבה לעיר והרצון המשותף להביא לפיתוחה ולשגשוגה.על עיטורי התואר דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד חתומים נדב שחר מ'מ יו'ר הועד המנהל, פרופ' רון רובין נשיא אוניברסיטת חיפה ופרופ' גוסטבו מש רקטור אוניברסיטת חיפה.

כך הוענק הערב תואר ד'ר לשם כבוד לפרופ' רפי ביאר במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה-47 של האוניברסיטה 'בהוקרה על מנהיגות ומצוינות מחקרית ועמידה בחזית המחקר והפיתוח בתחום קרדיולוגיה פולשנית וצנתורים'.

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין אמר: 'פרופ' ביאר הוא איש מדע בעל שם עולמי שתרם רבות במחקר ופיתוח תחומים כגון: הדמיה ואנליזה תלת ממדית של הלב, רובוטיקה בצנתורים וקרדיולוגיה פולשנית. האוניברסיטה מוקירה את מנהיגותו מעוררת ההשראה של פרופ' ביאר כמנהל הקריה הרפואית רמב'ם, שהינה השותפה הנאמנה והקרובה ביותר שלנו לביצוע מחקרים ופרויקטים משותפים'.


התואר הוענק לפרופ' ביאר בהוקרה על מנהיגות ומצוינות מחקרית ועמידה בחזית המחקר והפיתוח בתחום קרדיולוגיה פולשנית וצנתורים; על סלילת הדרך לפיתוחים חדשניים אשר הועילו למיליוני חולים ברחבי העולם; על תרומתו להכשרת דורות חדשים של חוקרים ורופאים חדשים; על מנהיגות מעוררת ההשראה בהובלת המרכז הרפואי רמב"ם בתקופות של מלחמה ושלום להיות בחזית הקדמה והחדשנות הטכנולוגית הרפואית בישראל; על חזונו פורץ הדרך להקמתו של מגדל התגליות ע"ש הלמסלי בשיתוף אוניברסיטת חיפה, המאפשר חיבור הדוק בין השדה הקליני לבין השדה המחקרי והטכנולוגי.


עוד קיבלו את התואר בטקס הערב שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר בהוקרה על פעילותה ותרומתה המשפטית רבת השנים.

השחקנית גילה אלמגור בהוקרה על תרומתה הייחודית לעיצוב התרבות הישראלית.

לחלוצת המחקר התת ימי ד'ר סילביה ארל, בהוקרה על פועלה לקידום הגנת המערכות הטבעיות, הצלת האוקיינוסים והפיכת החיים על פני כדור הארץ לטובים יותר;.

לחוקר הבינה המלאכותית, פרופ' אולייברו סטוק בהוקרה על תרומתו הייחודית ופורצת הדרך להתפתחות מחקר בתחום הבינה המלאכותית לטובת האנושות כולה.

לפילנתרופ לורי לוקי בהוקרה על תרומתו הנדיבה ומחויבותו האיתנה למערכות החינוך בישראל ובארצות הברית ועל ידידותו האמיצה עם מדינת ישראל.

לפילנתרופ ג'רמי אייזקס בהוקרה על תרומתו המשמעותית למדינת ישראל בכלל ולצפון הארץ בפרט ועל היותו ידיד אמת של מדינת ישראל.

***


אוניברסיטת חיפה העניקה תואר ד'ר לשם כבוד לשחקנית גילה אלמגור במקום שהכי ראוי לה לקבל אותו, על במת תיאטרון חיפה כאישה אשר כל חייה הם במה ומשחק. התואר הוענק לאלמגור במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה-47 של האוניברסיטה בהוקרה על תרומתה יוצאת הדופן לעיצוב התרבות הישראלית בזכות כישרון משחק יוצא דופן ובמקביל ליצירתיות בלתי פוסקת.

אוניברסיטת חיפה העניקה הערב (יום ג' 28.5.2019) לשחקנית ולכלת פרס ישראל גילה אלמגור תואר ד"ר לפילוסופיה לשם כבוד בהוקרה על תרומתה הייחודית לעיצוב התרבות הישראלית במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה - 47 של האוניברסיטה. נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין אמר :'לאורך הקריירה המפוארת שנמשכת למעלה משישים שנה, תורמת גילה אלמגור לתרבות בישראל תרומה יוצאת דופן בזכות כישרון משחק נדיר ומיוחד ובמקביל ליצירתיות שאינה נגמרת'.


התואר הוענק לאלמגור בהוקרה על תרומתה יוצאת הדופן לעיצוב התרבות הישראלית בזכות כישרון משחק נדיר ומיוחד במקביל ליצירתיות בלתי פוסקת; על הכבוד הרב שהנחילה למדינת ישראל בזכות פועלה מעבר לים והפרסים הבינלאומיים הרבים שבהם זכתה; על פעילות חברתית ייחודית ומשמעותית למען החברה בכלל ולמען ילדים בפרט; ועל מעורבותה המתמדת בציבוריות הישראלית.

עוד קיבלו את התואר בטקס הערב שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר בהוקרה על פעילותה ותרומתה המשפטית רבת השנים; פרופ' רפי ביאר –לשעבר מנכ'ל הקריה הרפואית רמב'ם, בהוקרה על מנהיגות מעוררת ההשראה בהובלת המרכז הרפואי רמב"ם בתקופות של מלחמה ושלום להיות בחזית הקדמה והחדשנות הטכנולוגית הרפואית בישראל; לחלוצת המחקר התת ימי ד"ר סילביה ארל, בהוקרה על פועלה לקידום הגנת המערכות הטבעיות, הצלת האוקיינוסים והפיכת החיים על פני כדור הארץ לטובים יותר; לחוקר הבינה המלאכותית, פרופ' אולייברו סטוק בהוקרה על תרומתו הייחודית ופורצת הדרך להתפתחות מחקר בתחום הבינה המלאכותית לטובת האנושות כולה; לפילנתרופ לורי לוקי בהוקרה על תרומתו הנדיבה ומחויבותו האיתנה למערכות החינוך בישראל ובארצות הברית ועל ידידותו האמיצה עם מדינת ישראל; לפילנתרופ ג'רמי אייזקס בהוקרה על תרומתו המשמעותית למדינת ישראל בכלל ולצפון הארץ בפרט ועל היותו ידיד אמת של מדינת ישראל.

בטקס נראו אח'מים רבים וביניהם סגן ראש העיר חיפה דב (דובי) חיון, ראש העיר חיפה לשעבר עו'ד יונה יהב ורעייתו פרופ' רבקה יהב בכירה באוניברסיטת חיפה ובכירים נוספים מאוניברסיטת חיפה ומרמב'ם וביניהם פרופ' דורון קליגר,ד'ר ראובן גל מהוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה, נדב שחר מ'מ הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה, שאול ד'אנג'לי שעזב את חיפה לטובת תל אביב ומכהן כדירקטור בחברות ציבוריות, טליה זאבי.

בהרכב משפחתי נראו בני משפחת ביאר כולל דליה ביאר רעיתו של פרופ' רפי ביאר והבנות וביניהן הזמרת חגית ביאר. גילה אלמגור היתה שם עם בעלה יעקב אגמון ונכדתה סופי כרמון שהיא הבת של הגר אגמון העובדת עם אביה יעקב אגמון בעסקי התיאטרון . סופי בת ה-19 עושה בשירות לאומי ואביה, עו'ד רענן כרמון (קפלנסקי) נולד בחיפה ועל שם הסבא שלו ברחבת הטכניון ניצב השלט 'רחבת שלמה קפלנסקי) ולמי שלא יודע אעדכן כי שלמה קפלנסקי ז'ל היה ממנהיגיה של מפלגת 'פועלי ציון' ומנהל הטכניון העברי בחיפה שנמצא אז בבניין ההיסטורי ברח' שמריהו לוין 25 פינת רח' בלפור וכיום משמש כמבנה 'טכנודע' המוזיאון הלאומי למדע ולטכנולוגיה ע'ש מתילדה ודניאל רקנאטי.

היו צילי צ'רני אלמנתו של המיליארדר ליאון צ'רני ז'ל שהיא יזמת ופילנתרופית הידועה כחובבת אמנות שהיא דרך חיים אצלה. אז גם כאן למי שלא יודע ליאון צ'רני נפטר לפני שנתיים ושמר על קשר קרוב עם ישראל ותרם רבות ובמיוחד תמך באוניברסיטת חיפה וגם היה בעל תפקיד מרכזי בהסכמי קמפ דיוויד ותיווך בין מצריים לישראל.

נראו ד'ר אסתי גולן ובעלה שרי (אשר) גולן, נעמי גרידינגר מנהלת ספריית אוניברסיטת חיפה ואיש העסקים ותעשיית הסרטים ובתי הקולנוע, שרי גרידינגר יליד חיפה,פרופ' עמוס עציוני לשעבר מנהל ביח'ל 'רות' לילדים (ע'ש רות רפפורט ז'ל) ברמב'ם, ד'ר צבי ('בוקי) בן ישי לשעבר סגן מנהל ביח'ל רמב'ם . בין התקשורתנים פגשתי את אילן יבלברג , איתי שיינר, דקל טנצר ורועי חרמוני ממחלקת הדוברות של אוניברסיטת חיפה ואת נירה אלון ראש מדור אירועים וביקורים באגף קשרי חוץ ופיתוח משאבים באוניברסיטת חיפה, אלה קהת מדוברות האוניברסיטה, יפעת וקובי פלר החיפאים שמשרדם בהרצליה פיתוח והם מעניקים שירותי יעוץ להון משפחתי עבור האלפיון העליון ואותם פגשתי גם אתמול בערב באירוע הגאלה של רמב'ם כמו גם את ענבר שחף ממחלקת השיווק ברמב'ם ומנכ'ל החברה הכלכלית לחיפה אור שחף. את תיאטרון חיפה ייצגו המנכ'לית ניצה בן-צבי, מנהלת השיווק מיכל הללי ומנהלת מכירות חוץ והמחלקה החינוכית ועוד רבים אחרים. על הכיבוד העשיר והטעים להפליא כל המחמאות הגיעו לבית הקפה וקונדיטוריית 'שני' שיש להם סניף קטן של בית הקפה- בתיאטרון החיפאי.
מנכ'לית תיאטרון חיפה ניצה בן- צבי עם הזוג דורנר. ד'ר לפילוסופיה לשם כבוד לשופטת דליה דורנר. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל צילי צ'רני, רקטור האוניברסיטה פרופ' גוסטבו מש, גילה אלמגור, נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין. צילום יניב קופל

פרופ' רון רובין ופרופ' רפי ביאר.צילום :רונית קיטאי

מימין לשמאל ד'ר ראובן גל, פרופ' רון רובין וד'ר יוסי בן דב מנכ'ל הריאלי. צילום : רונית קיטאי

אירוע אוניברסיטת חיפה בתיאטרון חיפה. צילום :רונית קיטא

ד'ר מיקי הלברטל מנכ'ל המרכז הרפואי רמב'ם ונעמי גרידינגר. צילום :רונית קיטאי

אירוע אוניברסיטת חיפה בתיאטרון חיפה. צילום: רונית קיטאי

סגן ראש העיר חיפה דב (דובי) חיון ופרופ' דורון קליגר מאוניברסיטת חיפה. צילום :רונית קיטאי

גילה אלמגור ויעקב אגמון עם סגן ראש העיר חיפה דב חיון , ניצה בן צבי וגילת סלע. צילום רונית קיטאי

אירוע אוניברסיטת חיפה בתיאטרון חיפה. צילום : רונית קיטאי

אירוע אוניברסיטת חיפה בתיאטרון חיפה. צילום: רונית קיטאי

אירוע אוניברסיטת חיפה בתיאטרון חיפה. צילום : רונית קיטאי

אירוע אוניברסיטת חיפה בתיאטרון חיפה. צילום :רונית קיטאי

גילה אלמגור אגמון ויעקב אגמון עם נכדתם סופי כרמון . צילום : רונית קיטאי

בין המגיעים לברך היו ראש העיר חיפה לשעבר יונה יהב ורעיתו פרופ' רבקה יהב מאוניברסיטת חיפה. צילום רונית קיטאי

ברכות לסילביה א. ארל דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה. צילום: רונית קיטאי

יפעת וקובי פלר. צילום: רונית קיטאי

אירוע אוניברסיטת חיפה בתיאטרון חיפה. צילום :רונית קיטאי

אירוע אוניברסיטת חיפה בתיאטרון חיפה. צילום: רונית קיטאי

אלה קהת ממחלקת הדוברות של אוניברסיטת חיפה. צילום :רונית קיטאי

יונה יהב לשעבר ראש העיר חיפה פוגש חברים רבים ומפרגן להם. צילום רונית קיטאי

מימין לשמאל פרופ' עמוס עציוני וד'ר צבי בן ישי. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל גילת סלע, ניצה בן צבי, ד'ר אסתי גולן ושרי (אשר) גולן. צילום: רונית קיטאי

משמאל לימין נדב שחר מ'מ יו'ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה ושאול דאנג'לי. צילום רונית קיטאי

משמאל לימין אילן יבלברג ורועי חרמוני ממשרד דוברות אוניברסיטת חיפה. צילום רונית קיטאי

פרופ' אהרון בן זאב לשעבר נשיא אוניברסיטת חיפה ואם הוא מוכר לצופי הטלויזיה הרי שזה בעקבות תוכנית ריאליטי של זיווגים רומנטיים, כי הוא עוסק ב...חקר רגשות. צילום רונית קיטאי

השופטת דליה דורנר דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד. צילום: רונית קיטאי

יפעת וקובי פלר. צילום : רונית קיטאי

צילי צ'רני. צילום: רונית קיטאי

בשולחן משפחת ביאר. צילום: רונית קיטאי

מקבלי התואר ד'ר לפילוסופיה לשם כבוד. צילום :רונית קיטאי

ניצה בן צבי מנכ'לית תיאטרון חיפה וגילת סלע מנהלת מכירות החוץ והמחלקה החינוכית בתיאטרון חיפה. צילום רונית קיטאי

מנכ'ל ביח'ל רמב'ם ד'ר מיקי הלברטל בשיחה עם יפעת וקובי פלר. צילום רונית קיטאי

מימין לשמאל גילת סלע מנהלת מכירות החוץ והמחלקה החינוכית , מיכל הללי מנהלת מחלקת השיווק וניצה בן צבי מנכ'לית תיאטרון חיפה. צילום רונית קיטאי

משפחתו של פרופ' רפי ביאר. צילום : רונית קיטאי

מימין לשמאל עימאד תלחמי, פרופ' גוסטבו מש, פרופ' רפי ביאר, פרופ' רפי רובין, פרופ' עזאיזה. צילום יניב קופל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   הקרנת הסרט הטלויזיוני 'ביום שהאדמה...
*   MOVILAND נפתח אתמול בערב בקניון עזריאלי...
*   בגן 'איזבלה' ברח' מחניים במרכז הכרמל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים