משרד ראש הממשלה, בשיתוף עם עיריית חיפה, בגיבוש תוכנית אסטרטגית לכינון רובע חדשנות בעיר. צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם אירגנה מפגש להתנעת רובע חדשנות בחיפה, בהובלת משרד ראש הממשלה ובהשתתפות משרדי ממשלה ועוגנים כלכליים ומחקריים מקומיים חזקים

פורסם ב: 27/05/2019 13:11

צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה
במפגש, שהינו ראשון מסוגו, נכחו גורמי ממשל ארציים ומקומיים רבים, ביניהם משרד ראש הממשלה, מנכ'ל משרד הבינוי והשיכון ונציגיו, מנהל תכנון מחוז חיפה, יו'ר דירקטוריון נמל חיפה, מנהלי שלושת בתי החולים בחיפה, הנהלת הטכניון, הנהלת אוניברסיטת חיפה ועוד. שותפים למהלך גם רשות מינהל מקרקעי ישראל, משרד הפנים ומשרד האוצר.


את הפרויקט ילוו חוקרים בינלאומיים ממכון "ברוקינגס" (Institution (Brookings שבוושינגטון, המתמחים ברובעי חדשנות אורבניים ומסתמכים על הידע שהצטבר בעולם בנושא.

מטרת המפגש הייתה לכונן שיתופי פעולה בין כל המשתתפים העירוניים לבין רשויות התכנון ומשרדי הממשלה, וזאת על מנת לעודד עיבוי של רובעי חדשנות בעיר, בהתחשב במבנההייחודי שלה. נושא הטופוגרפיה העירונית, הייחודית לעיר חיפה, עלה רבות במפגש. ראש העיר הציגה את עמדתה וטענה שהמבנה הטופוגרפי הוא יתרון והזדמנות ליצירת סיטואציות עירוניות ייחודיות ואטרקטיביות. המשתתפים הביעו רצון להמשיך בסדרה של מפגשים משותפים שיובילו לתוכניתאסטרטגית עירונית לכינון רובעי החדשנות בעיר.

היה זה לאחר שקוימו מספר פגישות וסיורים מקדימים שנערכו במוקדי העניין האסטרטגיים בעיר וביניהם הנמל, פארק ההייטק מת'מ, מרכז החדשנות בטכניון, מגדל החדשנות בבית חולים רמב'ם ועוד.


נציגי משרד רוה"מ והשיכון הביעו במפגש תמיכה מלאה במהלך, יחד עם כל הנציגים המקומיים שהבטיחו מחויבות לתהליך ולתוכנית הפיתוח, כפי שתובל על ידי לשכת ראש העיר.

רובע החדשנות הינו מודל אורבני חדשני, בו יושבים באזור גיאוגרפי בעיר מוסדות עוגן מובילים וחברות מובילות, יחד עם סטארטאפים, אינקובטורים ואקסלרטורים, היוצריםאקוסיסטם של חדשנות. רובע החדשנות מתקיים בתוך מרקם אורבני נגיש, המאפשר חיבורים בין המוסדות והחברות, כמו גם עם תושבי העיר והקהילה. המודל מתבסס על זיהוי תחומי הידע והמסחר הקיימים והחזקים בכל עיר ועיר, ויצירת שיתופי פעולה בין כל השחקנים למטרת פיתוח כלכלי וצמיחת העיר. התגלמויות שונות של רובעי חדשנות נמצאות בכל העולם, דוגמת מלבורן, פילדלפיה, מילאנו ועוד.ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: 'נבחרתי כדי להוביל את חיפה לשינויגדול, ולא אשאיר אבן אחת לא הפוכה. קיום המפגש מהווה נקודת ציון משמעותית, בה קיבלתי הסכמה ותמיכה מלאה של כל גורמי הממשל הרלוונטיים, יחד עם השותפים החשובים של חיפה , האוניברסיטאות ובתי החולים, הנמל וגורמים נוספים.

רק אם נביא את כולם לשבת סביב שולחן אחד, נוכל להוציא לדרך את פרויקט רובעי החדשנות בחיפה, ולהתחיל לבנות את כוחה הכלכלי והיזמי מחדש. ילוו אותנו יועצים מקצועיים בינלאומיים, להם ניסיון רב בנושא זה בערים רבות בעולם. אני פועלת לקדם את הנושא הזה לילות כימים. חיפה צמאה לשיתופי פעולה כלכליים ובנייה של מערכות כלכליותמהמתקדמות בעולם; אין לי ספק שיהיו לנו שותפים נפלאים'.

(גיל מלר)


"
צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הגימליאדיה ה-14 של חיפה יוצאת לדרך...
*   במפגש בוקר ב'נעמת' חיפה אירחו את עו'ד...
*   50 נערים מחיפה זכו לחגוג טקס בר-מצווה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים