'בעקבות הלב' מאת לאור פז נוירוזן. הוצאת 'סגול' . צילום: אילנית תורג'מן

לאור פז נוירוזן מטפלת ומרצה, בעלת ניסיון בטיפול וליווי אנשים להתפתחות רוחנית והעצמה, מטפלת בכירה במרכז הלב מדיקל קר - מרכז החלמה הוליסטי לאנשים שעברו אירוע לבבי ולחולים אונקולוגיים בספרה הכתוב בהומור ובשנינות , מביא תובנות מעצימות על החשיבות בהכרה באמיתות הלב, דרך מסע אישי ותהליך שינוי הדרגתי כדי להשתחרר מדפוסים שעבר זמנם ולפתוח דף חדש

פורסם ב: 26/05/2019 14:48

לאור פז נוירוזן,מחברת הספר 'בעקבות הלב' בהוצאת 'סגול. צילום: אילנית תורג'מן
הספר 'בעקבות הלב' כולל מגוון טיפים ותובנות וביניהם להסתכל לאמת בעיניים לפעמים מפחיד, לפעמים מפרק, לפעמים כואב אבל תמיד מרפא וזה גם המוטו שלה לאורך כל הספר.כשם שאנו מודים על אלו המעניקים לנו ומעשירים את חיינו, נלמד להודות על אלו המקשים ומכבידים. יש להם שיעור ללמד אותנו. ברגע שנשכיל להתפתח וללמוד אותו, אפשר יהיה לשחרר את נוכחותם בחיינו. גם אנשים שהיו בחיינו ונעלמו לבלי שוב מבלי לנמק מדוע, היו כאן כדי להעניק לנו שיעור מסוים היא אומרת.

לאור פז נוירוזן (44) אם לשלושה ילדים מתגוררת במושב כפר הנגיד שליד רחובות, סבורה כי 'בשביל לראות את הקשת, צריך לראות את כל הצבעים .בשביל לחוות את האושר, צריך לחוות את כל הרגשות. בתקופה קשה בחיי, תרתי אחר תשובות,
הנשמה התחילה לחפש את הדרך הביתה הבנתי שישי לי בור בלב. באותה התקופה הגיע לידי הספר ה'רוחני' הראשון שעשה לי פריצת דרך. ״שיחות עם אלוהים״. זה היה לפני יותר מעשרים שנה, כאשר הייתי בשנות העשרים לחיי, זו הייתה נקודה משמעותית שנצרבה בי עמוקות. כאילו קיבלתי מפתח למשהו בי שידע את אשר נפשי מחפשת. מאחלת שהקריאה בספר שלי, תעיר בכם את אותו ניצוץ, אותו ניצוץ שיודע את אשר נשמתכם מחפשת. לדעתה לא צריך להעניק רק מתוך רצון שיאהבו אותנו.
לב שבור - משמע הוא קיים!


כשהייתי סטודנטית, בשנות העשרים שלי, לא הייתי בטוחה שהלב שלי עובד. אמרתי לעצמי: 'שיבוא כבר הגבר שישבור לי את הלב - שאדע שהלב שלי קיים.ואכן, אחרי זמן לא רב, הגיע הגבר ששבר לי את הלב. (היזהרו ממה שאתם מבקשים!) באותו רגע של פרידה וכאב , משהו בתוכי שמח! כי הרגשתי שאני יודעת לאהוב, להרגיש! הרבה פעמים אנחנו מפחדים לשים את הלב שלנו בחוץ, על השולחן, חשוף ופגיע. עם השנים למדנו שזה לא בטוח, מסוכן, ואפשר להיפגע ולהיפצע. אז למה לנו בכלל?!

שנים חייתי ככה, בהגנה על הלב, בהגנה על עצמי. חושפת אותו מעט החוצה, לאוויר העולם, ומיד מתכנסת חזרה - למסתור, למקום הבטוח והמוכר, למקום המוגן ששם אין פציעות או סיכונים. רק ששם, גם לא מרגישים.מרוב מאמץ לשמור עליו ועליי, לא אפשרתי ללב שלי לצאת לשחק – לשחק את משחק החיים - להתחבר, להתמסר. על כל צעד קדימה, עשיתי שניים אחורה.

עם הזמן איפשרתי לו קצת יותר להיחשף ולהיפתח, והצלחתי להנגיש אותו - בהתחלה לעצמי, ואז גם לאחרים. בתחילה היססתי, אבל מהר מאוד התמלאתי תחושה של התרגשות, תחושה של 'חיים כאן ועכשיו', לא בסיפורים, לא באגדות, אלא בדברים הכי קטנים, הכי פשוטים - בחיבוק של חברה, בשיתוף מהלב שהביא איתו פרץ של חמלה ואהבה, בנתינה.

פתאום המקום שהייתי רגילה להיות בו לבד, עם עצמי - נפתח. התחלתי להכניס אנשים לחיי, לא רק בתיאוריה אלא בחיי היומיום. ראיתי איך המקום שפחד להיות נוכח, פחד להתחייב, שינה את עורו למקום נוכח, מתחייב, נמצא, בשבילי ובשביל האחר, בעקבות זה נתתי מקום גם לאנשים להיכנס לחיי, נתתי לאהבה להיכנס אלי ללב ולחיים.

כבר לא הייתי באותו מקום בודד, עצור, שומר - אלא במקום פתוח, נוכח, מחויב, אוהב. נותרתי פעורת פה לנוכח האהבה המדהימה אליה נחשפתי, אהבה שלא באמת הרגשתי קודם לכן. אז אל תפחדו להביא את עצמכם, לפתוח את הלב, להתחבר, להתמסר כי החיים הם כאן ועכשיו - ברגע זה ממש. ובקטעים הקשים והכואבים תזכרו שזה רק סימן לכך שאתם חיים, מרגישים,
נוכחים. והלב שלכם עובד , נוכח, קיים וחי! וכמו שעכשיו כואב - מחר יהיה אוהב. לב שלא כואב - גם לא אוהב! לאור התמודדה עם קשת רחבה של תחושות ורגשות ועד גילוי כוחו של הערך העצמי. לדעתה צריך לנקות כל מה שחוסם, לפגוש רגשות וכאב, והריפוי הוא להיפתח.הספר מבוסס על אסופה של פוסטים המכילים תובנות, טיפים והארות. הספר כתוב בעברית, 123 עמ', מחיר לצרכן 75 ₪. .
קטע מתוך פרק 1- לב שבור, מתוך הספר בעקבות הלב, עמ' 17


לאור פז נוירוזן, מטפלת ומרצה, בעלת ניסיון של למעלה מעשור בטיפול וליווי אנשים להתפתחות רוחנית והעצמה. בסל הכלים שלה שיטות שונות כגון שיטת ה'מסע' של ברנדון בייס,

מטפלת בשיטות 'המסע' ודרך דמיון מודרך ועוד, ונותנת למטופליה לחוות את האירוע כי לדבריה 'הגוף זוכר הכל והריפוי הוא דרך המפגש עם הכאב ואז צריך לשחרר, לחוות כדי לנקות'.

היא למדה ועוסקת ב'שטיפה אנרגטית' של ד'ר נאדר בוטו (קרדיולוג לב בכיר), 'מסטרי סקול', 'הילינג' ועוד. מטפלת בכירה במרכז הלב מדיקל קר - מרכז החלמה הוליסטי לאנשים שעברו אירוע לבבי ולחולים אונקולוגיים.

בימים אלו שותפה פעילה בבנייתו של מרכז רוחני שיקרא 'מרכז גן עדן'. המרכז ישתרע על שטח של 10 דונם. לאור היא טבעונית אקטיביסטית ויחד עם שלושת ילדיה מנהלת מטבח טבעוני למהדרין. 'בעקבות הלב' הוא סיפרה הראשון.123 עמודים - 75 ש'ח. הוצאת 'סגול'.
בעקבות הלב מאת לאור פז-נוירוזן. הוצאת 'סגול'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   לאן נעלם המוצץ? מאת כרמלה נתן. איורים:...
*   טוטו האוטו ודודו הדוד מאת יצחק גול...
*   'אני לא עוד מאמנת! ממאמנת ירוקה למאמנת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים