השבוע במרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל

מינוי חדש ב'כרמל' לד'ר ראובן קידר.מה הקשר בין זאבת לבין דלקת מפרקים פסוריאטית ד'ר אבי גולדברג, ד'ר ראובן קידר, פרופ' עופר לביא, ד'ר מוטי ברדיצ'ב, ד'ר עמית דמתי, ד'ר דבי זיסמן, ד'ר מיקי רהט, ד'ר מונא אליאס, ד'ר ג'וי פלד, ד'ר ווליד סליבא, עדית לביא ,ד'ר אמיר חדאד

פורסם ב: 26/05/2019 12:48

ברכות לד'ר ראובן קידר שמונה למנהל יחידת אם ועובר במערך נשים ויולדות במרכז הרפואי 'כרמל' וכך הוא נשמע בטקס קבלת כתב המינוי : 'יש אצלנו במחלקה מרקם אנושי מדהים ומיוחד עם אור בעיניים וחדוות עשיה, אתם אני רוצה להיות ואותם אני רוצה לקדם'.

פרופ' עופר לביא מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל ברך את ד'ר ראובן קידר ואמר: 'ד'ר קידר הוא אחד הראויים ביותר לניהול היחידה. ד'ר קידר מוביל את הפרויקטים הכבדים של המחלקה ואת חינוך הסטודנטים, הוא רופא נאמן ואהוב על כולם, ואני מאוד שמח ומברך על המינוי שלו'.

ד'ר קידר הגיע ל'כרמל' בשנת 2000 לאחר שהיה סטודנט במחלקה וגם את הסטאז' שלו עשה בביחת חולים זה. הוא מומחה בגינקולוגיה ובמיילדות וסיים בהצלחה התמחות על בהריון בסיכון בטורונטו קנדה וזה היה בשנת 2012.

עם שובו לבית החולים 'כרמל' שימש כרופא בכיר במחלקה וכיהן כסגן מנהל המחלקה . במסגרת תפקידו החדש ימשיך ד'ר קידר לנהל את חדרי הלידה בשיתוף עם ד'ר מוטי ברדיצ'ב וד'ר עמית דמתי.בנוסף לתפקידו בבית החולים ,משרת ד'ר קידר כרס'ן במילואים האחראי על כל תחום המיילדות והגינקולוגיה בבתי חולים שדה של צה'ל, הכוללים אירועי אסון גדולים בארץ ובעולם. עד היום השתתף ד'ר קידר במשלחות הישראליות הגדולות לסיוע ברחבי העולם כמו באסון הטייפון בפיליפינים ברעידת האדמה הגדולה בנפאל ובעוד אזורים מוכי אסון.

לפני כשנתיים קיבל ד'ר קידר מינוי מיוחד בארגון הבריאות העולמי WHO לגיבוש מדיניות לטיפול בנשים וילדים במתארי אסון ועל כך הוא אומר:'אני נתקל ברחבי העולם בסיפורי קורעי לב. זאת בעיניי שליחות מיוחדת וחוויה יוצאת דופן שאני שמח להימנות על הצוות המוביל בה'.

כמי שתמיד רץ ממהר להתנדב, הצטרף לאחרונה ד'ר ראובן קידר גם למרפאה חדשה וייחודית שהוקמה לראשונה בחיפה. מרפאה לטיפול בחסרי מעמד חוקי ואנשים ללא ביטוח בריאות בישראל . למרפאה מגיעים פליטים קשי יום עובדים זרים והומלסים וד'ר קידר מרכז במרפאה את כל תחום הגינקולוגיה והמיילדות.

לדבריו :'אני רוצה להבטיח שממחלקת היולדות שלנו ב'כרמל' יצאו תינוקות בריאים וגם רוצה לדאוג להכשרת דור העתיד של רופאי הנשים כדי להמשיך למתג את מחלק היולדות כאן כמחלקת בוטיק עם יחס אישי ליולדות וטיפול איכותי ומיטבי באימהות ובילדים.

בחדר הלידה ב'כרמל' פועלים 24 מתמחים , ארבעה רופאים בכירים , 34 מיילדות. כל זאת כדי להבטיח את חזית הרפואה הטובה והמקצועית ביותר עבור היולדות והתינוקות החדשים. הנושא החם במחלקה כיום הוא תחום הביות המלא .זה הנכון ביותר הכי אנושי ואמיתי. הקמנו יחידה חדשה בקומה 7 עם עמדות מיוחדות לביות מלא, ואנחנו מאוד מעודדים את תחום הביות המלא, אבל בהחלט אפשר גם ללדת עם ביות חלקי. אנחנו כאן למען היולדות וקשובים לכל רצון ובקשה'.


ד"ר קידר בן 49 נשוי לטל קידר העובדת כאחות ב'כללית' והם הורים לשלושה: הבנים נועם ואלון, והבת אלה בת 12.*****מה הקשר בין זאבת לבין דלקת מפרקים פסוריאטית ? ד'ר דבי זיסמן מנהלת יחידת הראומטולוגיה בביח'ל ' כרמל' הציגה עבודת מחקר מתקדמת בשאלת הקשר בין המחלות השונות.המחקר אותו הציגה היה רק חלק מיום מחקרים גדוש ופורה במיוחד שערכה החודש יחידת הראומטולוגיה המשלבת בית חולים וקהילה בביח'ל 'כרמל' ובמחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית'.

יום המחקר הינו פרי עבודה משותפת עם ד"ר ווליד סליבא ועדית לביא מהמחלקה האפידמיולוגית, וד'ר מיקי רהט מנהלת מעבדה אימונולוגית.העבודות שהוצגו היו בתחום מדע בסיסי מחקרים קליניים ומחקרים ביוזמת היחידה במגוון תחומים ראומטיים.

ד"ר מיקי רהט הציגה עבודה בנושא סמנים בדם במחלות ראומטיות. ד'ר מונא אליאס סיפרה על תוצאות פקטורים בדם המושפעים מטיפולים ראומטיים בדלקת מפרקים שגרונית. ד'ר ג'וי פלד דיווחה על תוצאות המחקר שלה לתואר שני מאוניברסיטת טורונטו שעסק בדלקת בעמוד השדרה בהשוואה בין דלקת מפרקים פסוריאטית לבין דלקת מפרקים מקשחת.

ד'ר אמיר חדאד סקר את המגמות הטיפוליות בדלקת מפרקים פסוריאטית בשירותי בריאות כללית. וד'ר דבי זיסמן חקרה את הקשר בין זאבת לבין דלקת מפרקים פסוריאטית.

בחלקו השני של היום התקיים דיון לגבי מחקרים העתידים להתבצע ביחידה בשנה הקרובה
כולל מחקרים מעבדתיים. מחקרים של חיידקי הצואה בדלקת מפרקים שגרונית כולל השפעת השתלת צואה במטופלים עם דלקת מפרקים שגרונית התחלתית

השמנת יתר תיבחן בחולים עם דלקת מפרקים מקשחת ומחקר לגבי ממצאים באולטרסאונד בחולים עם דלקת גידים פעילה. בסוף היום תוכנן פרויקט איכות לשנת 2019 שכולל הגברת היענות לחיסונים בקרב מטופלים ראומטולוגים.

ד'ר ג'וי פלד ציינה כי יחידת הראומטולוגיה של כרמל הינה יחידה ייחודית בארץ עקב השילוב המיוחד וההדוק בין מרפאות הקהילה לבית החולים, שילוב זה מאפשר טיפול רציף, אופטימלי למטופלים עם מחלות ריאומטיות.

ד'ר זיסמן מנהלת היחידה סכמה את יום המחקר המוצלח ואמרה : 'זו כבר מסורת של ימי מחקר ביום מעורר השראה וגאוות יחידה . יום המחקר היה שיאו של עבודת המחקר לאורך השנה הכולל מאמצים מרובים של כל הצוות והוא היה מאוד מוצלח,לשמחת כולנו.


בצילומים – ד"ר זיסמן מכרמל עם החוקרים ורופאי היחידה – צילומים אלי דדון
מינוי ד'ר ראובן קידר. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל

ד'ר דבי זיסמן מכרמל עם החוקרים ורופאי היחידה . צילום: אלי דדון

כנס ראומטולוגיה. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל

מינוי ד'ר ראובן קידר. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ד'ר איתי זוארץ, מנהל מערך הטראומה של...
*   מלכת היופי לשעבר סלע שרלין וסלבריטאים...
*   מהי המערכת החדשה ששמה 'תצפית' ומיועדת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים