כבר שמעתי על יולדות שהביאו לעולם את הצאצאים שלהם במקומות הכי הזויים אך הפעם זה קרה ב...גן ילדים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עינת מרום

כמה דקות אחרי השעה שמונה, עשתה רוני נויברגר (26) מלוד, שנמצאת בהריון מתקדם, את דרכה לרכבה יחד עם אחותה הודיה, על מנת שזו תסיע אותה לבית חולים, לקראת הלידה הצפויה,

פורסם ב: 17/05/2019 16:15

לידה בגן ילדים בלוד. צילום עינת מירון
מה קרה אז?

כאשר בעלה נמצא בדרכו מהעבודה. עוד לפני שהגיעו לרכב, הרגישה רוני כי רגע הלידה מתקרב, והשתיים התקשרו מיד למוקד 101 של מ'"א, לקבלת הדרכה וסיוע. כיצד היא הגיעה דווקא לגן ילדים?

שתי האחיות נכנסו לגן ילדים סמוך. שם, בהדרכה ובסיוע של חובש בכיר במד'א ניצן גולובינסקי, נולדה במזל טוב תינוקת. אז נכון שהתורן במוקד הוא רק בן 19 וכבר חובש בכיר במד'א . מסתבר כי ניצן גולובינסקי זיהה מיד שרוני נמצאת בעיצומה של לידה מתקדמת, וביקש ממנה לאתר מקום בו תוכל לשכב בנוח ולבצע את הוראותיו.

רוני ואחותה נכנסו לגן ילדים סמוך, והגננות פינו מיד את הילדים לגן השכן. רוני נשכבה על מזרן, והגן הפך ברגע לחדר לידה מאולתר. תוך זמן קצר, כשניצן החובש במוקד מדריך את היולדת ואת אחותה המסייעת לה, נולדה לרוני בת.

שניות לאחר מכן, הגיעו למקום הפראמדיקית מלכי קונן והחובש שאדי אלשמאלי בניידת טיפול נמרץ של מדקא. השניים השלימו את תהליך הלידה, ובדקו את האם והתינוקת, שהיו במצב מצוין. אז, פינו אותן למיון היולדות בבית חולים.

ניצן גולובינסקי: קלמוקד נכנסה שיחה מאישה עם צירי לידה שנמצאת ברחוב, והבנתי מיד שמדובר בלידה שנמצאת בשלבים מתקדמים. הנחיתי את אחותה שליוותה אותה למצוא מקום בו תוכל היולדת לשכב, כדי שנוכל ליילד אותה בסיוע טלפוני, עד להגעת צוות מד'א למקום.

השתיים נכנסו לגן ילדים שהיה ממש לידן. אמרו לי שהתינוקת מתחילה לצאת, והדרכתי את אחותה שליוותה אותה מה לעשות. ברגע ששמעתי את הבכי של התינוקת ברקע השיחה, נרגעתי. ברור לכולם שהמקום הנכון ללדת בו הוא חדר לידה בבית חולים, אבל במקרה הזה, התינוקת דילגה על כמה שנים, וכבר הלכה לגן הילדים".

עינת מירון, הגננת בגן רימון בו התבצעה הלידה: 'שמעתי שיש מישהי מחוץ לגן שצריכה עזרה. יצאתי לראות מה קורה, וראיתי אישה בהריון בצירים מתקדמים. אמרתי לאחותה שהייתה בטלפון עם מוקד מד"א שתיכנס לגן. לקחתי את המזרן והכרית של הבובה, והשכבתי אותה שם. החובש במוקד של מד"א ליווה את כל התהליך וסייע מאוד. ממש בסיום הלידה הגיעו אנשי מגן דוד אדום. ראיתי כמה לידות בחיי, אבל זה היה אחרת לגמרי, כל כך מרגש'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ד'ר איתי זוארץ, מנהל מערך הטראומה של...
*   מלכת היופי לשעבר סלע שרלין וסלבריטאים...
*   מהי המערכת החדשה ששמה 'תצפית' ומיועדת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים