'רעות לאמנויות' הציגו אתמול בערב את תצוגת האופנה השנתית של בוגרי המגמה לעיצוב אופנה. כתבה : רונית קיטאי. צילום: רונית קיטאי, גיא ניצני

בין הקהל והמברכים היו בכירי בית הספר 'רעות לאמנויות' וביניהן המנכ'לית גלית גרנות, מרכז מגמת עיצוב אופנה עידו רקנטי שהגיע אתמול עם כאב ראש נוראי ורק בעזרת כדור הצליח לתפקד, שרית קן דרור מנהלת חטיבת הביניים, חנה אבין מנהלת החטיבה העליונה, מוזמנים ובני משפחת הבוגרים. על ההפקה והבימוי המושלם זאזא כהן.על עיצוב שיער הדוגמניות אהוד אלבז בעל מספרה ברח' חנה סנש בסמוך ל'רעות לאמנויות'

פורסם ב: 14/05/2019 18:45

מעצב השיער אהוד אלבז בעל מספרה ברח' חנה סנש בחיפה וחלק מהדוגמניות שצעדו על המסלול. צילום: רונית קיטאי
היתה זאת ממש תצוגה מהסרטים עם דגמים שהרבה חברות אופנה היו שמחות 'לחטוף' את הבוגרים הללו. שטפו את העיניים בהנאה חוץ מהמנכ'לית גלית גרנות ועידו רקנאטי רכז מגמת האופנה גם קודמתו בתפקיד ד'ר דליה בר אור שעדיין עובדת יום אחד בשבוע ותורמת את חלקה.

היו עו'ד סופי ספקטור אשר בתה שלי ספקטור רבאיי היתה בין המציגות המוכשרות שזכו למחיאות כפיים. לצדה של שלי צעדו גם שתי אחיותיה לינוי ספקטור רבאיי ושני ראביי בת העשר.

היו המפיקה והבמאית של ערב תצוגת הגמר של תלמידי ובוגרי מגמת אופנה ב'רעות לאמנויות' ואני מתכוונת למולטי -טאלט זאזא כהן בעבר הרחוק דוגמנית ולכן קל לה יותר להעביר את התורה לכל הצועדות על המסלול. באו צלם האירועים גיא ניצני, מיקי וינקלר מאוניברסיטת חיפה מעצב האופנה ניקולאי קדוש, ניצן מרסיאנו מנכ'לית קניון 'קסטרא' בחיפה, מיכל ויצמן מפיקת מסיבות רווקות שגרה בקריית מוצקין בלונדינית מתולתלת שאי אפשר לפספס את הופעתה, ענבל איפרגן אמנית האיפור וחברתה המהנדסת טלי משולם איטח.

ארז דה דרזנר יוצא 'האח הגדול' העובד כמאמן כושר ב'הולמס פלייס' בעופר גרנד קניון חיפה רק שב מיום כייף של שייט קייקים בכפר בלום והיה שזוף מתמיד. תלמידה שגם דיגמנה על המסלול היא מיקה מורד שלומדת במגמת תיאטרון והיא בתו של איש העסקים והאופנה דורון מורד מ'מון סניור' ברח' הרצל בחיפה, מיכל גילת עורכת 'הד הקריות' וכותבת שורות אלה רונית קיטאי עורכת אתר הסלבריטאים הארצי 'רינונים' עוד. היה מרשים בצורה בלתי רגילה!

המגמה לעיצוב אופנה בתיכון רעות לאמנויות מהווה חממה מקצועית מעולה לאמנים ומעצבים צעירים, המשקיעים מאמצים רבים להגיע ללימודים המשלבים יצירה אופנתית ייחודית ומצוינות אקדמית, מהעיר חיפה ומהצפון כולו. הרמה במגמה לעיצוב אופנה מהווה דוגמא ואתגר בקנה מידה ארצי, גם בשאיפתה ליצור שיתופי-פעולה בין מגמות נוספות בבית הספר, ובינה לבין הקהילה והתעשייה. המגמה יצרה שיתופי פעולה בעבר עם עמותות 'עלם' 'עמך' ומקהלת 'אנקור', וכיום משתפת פעולה עם twenty 4 seven מזה שנתיים, בשיתוף 'תעשידע' ומשרד החינוך.

תכנית הלימודים במגמה לעיצוב אופנה מקנה חשיבות רבה להעשרת עולמם העיצובי, הטכנולוגי והאמנותי של תלמידיה על מנת להרחיב את אופקיהם, לדמות את העבודה בעולם התעשיה האמיתי, ולתת ביטוי אישי לכל תלמיד ותלמיד.

התצוגה שנערכה אתמול בחצר בית הספר עמדה השנה בסימן נושא הגמר של תלמידי כתות יב' – 'אופנה במבט לעתיד' אשר הדגמים המובילים בקולקציות האישיות הוצגו בחלקה העיקרי של התצוגה השנתית.


בחלק הראשון של התצוגה הציגו תלמידי המגמה מבחר עיצובים לצעירים בנושאים שונים. כל העבודות תוכננו, עוצבו, נגזרו ונתפרו במסגרת לימודי המגמה. רוב הדוגמניות והדוגמנים המציגים הם תלמידי 'רעות לאמנויות וההתלהבות 'הדביקה' את הצופים בה.


תהליך העבודה בפרויקט הגמר כלל כתיבת עבודה חקר, עיצוב מקור השראה, סקיצות, עיצוב קולקציה, חיפוש חומרים ובדים המשקפים את רוח הקולקציה, תרגום לגזרות ותפירת הדגם הנבחר לתצוגה. התהליך מהווה עבודה אישית של כל תלמיד בהתייחסות לאחד מהנושאים הגלומים בסביבה האנושית והטכנולוגית שהעתיד מזמן לכולנו. את התובנות ומסקנות- המחקר התלמידים תרגמו לקולקציות עכשוויות עם אמירה אישית, כשבבסיסן ערכים מרכזיים וסמלים מאפיינים של הנושאים הבוערים שנחקרו.


התלמידים התבקשו להציג עמדה אישית, לעיתים ביקורתית, בנוגע לתפישה התרבותית של הנושא שבחרו. פרויקט הגמר מזמן לתלמידים במגמה אפשרות היכרות עם נושאים שלרוב הם פוגשים לעומק בפעם הראשונה.

נושאי פרויקט הגמר: Unisex; ביומימטיקה; האדריכלות המודרנית; אנרגיה סולארית; מוטציות; החיים במאדים; עידן הרשתות החברתיות; תרבות הצריכה, תרבות רחוב עילית; זיהום אוויר, טכנולוגיה ואופנה עתידית, עתיד הסכסוך.
מימין לשמאל עו'ד סופי ספקטור וגלית גרנות מנכ'לית רעות לאמנויות. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל מעצב האופנה ניקולאי קדוש, מאמן הכושר ארז דה דרזנר ומנכ'לית רעות לאמנויות גלית גרנות. צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

עידו רקנטי מעצב אופנה ומנהל המגמה לעיצוב אופנה ב'רעות לאמנויות' עם עו'ד סופי ספקטור. צילום: רונית קיטאי

גלית גרנות מנכ'לית רעות לאמנויות מברכת. צילום: רונית קיטאי

ד'ר דליה בר אור לשעבר רכזת מגמת אופנה ברעות לאמניות. צילום :רונית קיטאי

ברחבה הנצחתי כרזה של מעצב השיער אהוד אלבז שהופקד על תסרוקות המדגמנות בתצוגה. צילום : רונית קיטאי

מימין לשמאל מיכל ויצמן, זאזא כהן שהפיקה וביימה את התצוגה,ענבל איפרגן וטלי משולם איטח. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל מיכל ויצמן מפיקת מסיבות רווקות, זאזא כהן שהפיקה וביימה את תצוגת האופנה וניצן מרסיאנו מנכ'לית קסטרא. צילום רונית קיטאי

גלית גרנות מנכ'לית רעות לאמנויות במשרדה. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל ניקולאי קדוש, ארז דה דרזנר,גלית גרנות,רונית קיטאי, מיקי וינקלר. צילום: סלפי ע'י ניקולאי קדוש

שלושת הבנות לבית משפחת רבאיי שדיגמנו על המסלול. שלי ספקטור רבאיי הציגה שם את דגמיה היפהפיים. צילום רונית קיטאי

מעצב השיער אהוד אלבז בהכנות אחרונות לקראת תצוגת האופנה. צילום: רונית קיטאי

צילום: גיא ניצני

צילום: גיא ניצני

צילום : גיא ניצני

צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

צילום : רונית קיטאי

צילום: רונית קיטאי

מעצב האופנה עידו רקנטי מנהל המגמה לעיצוב אופנה ב'רעות לאמנויות' מברך. צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור אופנה :
*   היום התקיימה השקת מותג ליין בגדי הילדות...
*   דניאל זוהר ולירז ונונו הקימו מותג...
*   המפיקה זאזא כהן ו'פופ-אפ אין דה סיטי'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים