הנהלת מוזיאון נחום גוטמן אירחה למעלה מ-20 נערות עמותת 'שניר'. כתבה: מרב ימיני. צילום: אסף לוי

מוניקה לביא מנכ'לית ואוצרת ראשית במוזיאון נחום גוטמן וניר שמול יו'ר עמותת שניר ,דנית דברה מנכ'לית העמותה וקים בוסי יועצת חינוכית, אירחו את הנערות מאחורי הקלעים של עולם האמנות

פורסם ב: 12/05/2019 15:53

הנערות מעמותת שניר, הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ובתרבות, הוזמנו ע'י הנהלת מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, בראשות מנכ'לית המוזיאון מוניקה לביא, ליום העשרה וסיור בתערוכה החדשה המוצגת במוזיאון וקרויה 'מאחורי קירות המוזיאון'.

את האירוע פתח ניר שמול יו"ר עמותת שניר: 'העמותה יוזמת שיתופי פעולה עם מוזיאונים ואמנים על מנת להנגיש את האמנות בקרב ילדים ובני נוער, שאין ביכולתם להיחשף לעולם זה'.

מוניקה לביא מנכ'לית ואוצרת ראשית במוזיאון: 'אנו רואים חשיבות רבה לקירוב קהלים אשר אינם הקהל הטבעי של המוזיאונים ואינם שוחרי אמנות ותרבות. חשוב לנו מאוד לארח בעיקר נערים ונערות צעירים, אשר עיקר התרבות שהם מקבלים הינה ממסכי הסלולר והמחשבים'.

דנית דברה מנכ'לית העמותה: 'אנו מודים על ההזדמנות שהענקתם לנו להציץ אל מאחורי הקלעים של עולם האמנות בדרך חווייתית ומרתקת, ילדותו של נחום גוטמן, שהיה בה עצב ואבדן לצד תעצומות נפש ורצון ליצור ולהצליח להביא את עצמו, מהווים מודל בתכנית החינוכית שלנו, 'הכוכבים של שניר' .

קים בוסי, יועצת חינוכית בתכנית החינוכית: 'לקראת הביקור במוזיאון, הבנות למדו במשך מספר שבועות על האמן נחום גוטמן, חקרו את יצירתו ופועלו והגיעו מוכנות ומעוניינות לראות ולשמוע עוד על יצירתו'.

עם סיום הדברים, צוות ההדרכה של המוזיאון ערך להן סיור עם הסבר מפורט על האמן נחום גוטמן ופועלו ולאחר מכן התמקדו בתערוכה החדשה, שמעו הסברים בתחנות השונות והשתתפו באופן פעיל ויצירתי בתערוכה המציגה את מאחורי הקלעים של עולם האמנות והמוזיאונים. בתום הסיור הזמין ניר שמול את מוניקה לביא לתערוכה של האמן יעקב וקסלר, שתיפתח ב 15.5 וכל היצירות נתרמו לגיוס כספים למען ילדי עמותת שניר.
מימין לשמאל : מוניקה לביא, דנית דברה, ניר שמול. צילום: אסף לוי

מאחור בצד ימין מוניקה לביא, דנית דברה. מקדימה בנות עמותת שניר. צילום: אסף לוי

מימין מוניקה לביא, דנית דברה, קים בוסי, ניר שמול. צילום: אסף לוי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   כנס העסקים השנתי 'לצמוח מהצפון' נערך...
*   הערב הוקרן ב'סינמטק' חיפה הסרט 'החבר...
*   יריד מעצבים מובילים יתקיים במתחם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים