שני ספרים חדשים הכרוכים ביחד הם פרי עטה של ד'ר אירית קדם. 'שמחת זקנתה' ספר סבתא ו'ספר סבא' אם היה כותב. הוצאת 'דרורים'

חיי בני הזוג קדם, חברי מושב מעלה גמלא שברמת הגולן, השתנו ללא הכר כאשר נולדו להם נכדים. הבת, בעלה והנכדים גרים ליד ביתם ואושר צרוף מזה אין בעיניה

פורסם ב: 10/05/2019 16:57

ד'ר אירית קדם ושני ספריה שיצאו לאור בהוצאת 'דרורים'. 'שמחת זקנתה ספר סבתא' ו'ספר סבא אם היה כותב'
ד'ר אירית קדם לא מתלבטת בין בורקס לרבע עוף והיא מצהירה על עצמה כ'אשת חקלאי'. היא אם לשלושה, מרצה לתיאטרון, ספרות וחינוך, דרמה תרפיסטית, מנחת קבוצות ו...סבתא גאה שבמקום לפצוח בשיר פוצחת בכתיבת ספרים על כך. הללויה!

'ספר סבתא' ו'ספר סבא' הם שני ספרי מתנה חגיגית, מרגשת ומלאת הומור ותובנות, אשר לדבריה מיועדת בעיקר למבוגרים, ועוסקת בהולדת תינוק חדש במשפחה (אם כי גם ילדים מתחברים לחרוזים ולאיורים המקסימים).

סבים ותיקים וטריים כאחד, כמו גם הורים לתינוקות, ייהנו לפגוש בספרים את עצמם ואת הוריהם ונכדיהם, וכן להציץ לנפשם של סבא וסבתא של אֵלי, הנכדה בת השנה, סביבה נרקמו הספרים.

וכך נכתב על כריכת הספרים 'התאומים' הללו כלומר ספר סבתא 'שמחת זקנתה' וספר סבא אם היה כותב:' הרגע הנכסף בו הופכים לסבתא וסבא בפעם הראשונה, הוא אחד הרגעים היותר מרגשים בחיינו. אירית קדם כותבת על חוויה מכוננת זו באופן שובה לב ומעורר אהבה, שהומור דק נסוך עליו. פיסות היומיום משנת חייה הראשונה של הנכדה נצבעות בקשת הרגשות והמחשבות שהן מעוררות, ומביאות את הקוראים לכדי הזדהוּת מחויכת'.

"שמחת זקנתה - ספר סבתא" מגולל את עוצמת החוויה הסבתאית, כל זאת על רקע הכפר הפסטורלי בו חיים סבתא וסבא, ואיתם (בבית שמעבר לדשא) גם... בתם, חתנם ואֵלי נכדתם!

ב"ספר סבא - אם היה כותב", שנולד בעקבות "שמחת זקנתה - ספר סבתא", מציגה הכותבת את הפן הסבאי של החוויה, תוך ניסיון להיכנס לנעליו של סבא ולתארה בשפתו ומנקודת מבטו (השונה)!

הספרים מעוטרים בצילומים אותנטיים שעברו עיבוד גרפי עדין ומשובח, שמוסיף להם נופך יפהפה וייחודי.


אירית קדם מספרת כי 'עד שאלי הקטנה הפכה אותי לסבתא ואת אישי, ארז, לסבא (ביום 3.4.18) חשנו, אם להודות על האמת, כ'חשוכי נכדים'. בחיים במושב, בקהילה המבוססת על משפחתיות ואפילו שבטיות, להיות שנים ארוכות בחזקת 'קן מרוקן', בשעה שכל החברים וכל השכנים משופעים בצאצאים קטנים זה לא מוי כיף.

מהרגע שנולדה הקטנה הזו, שגרה בבית הסמוך לנו (חיכינו לה עד 120! - שנינו חגגנו יומולדת 60 בסמוך להיוולדה, השתנו חיינו. בבת אחת (תרתי משמע) הפכנו למחויכים יותר, לבעלי מוטיבציה ומרץ, וכל התחלואים שפקדנו בפתחו של הגיל השלישי, כמו נעלמו.הצפה בלתי מוסברת של רגשות פקדה אותי, כזו שאיני זוכרת מאז לידת שלושת ילדיי' .

חוץ מספריה הנוכחיים היא כתבה את "דרמת אמצע החיים מסע שלו, משא שלה" (עיון, ספרא ואסף מחזות, אוניברסיטת ' תל אביב, 2007), "דייט עם מלאך" (שירים, ספרי עיתון 77, 2016),"חדר מצב" (שירים, ספרי עיתון 77, 2017),"מעשה בחיפשושית שאיבדה ומצאה את כל הנקודות" (הוצ' סער, 2017).

60 ש'ח הוא מחירו של כל אחד מהספרים וביחד 120 ש'ח ובאמת עד 120 לזוג הסבתא והסבא ולכל משפחתם. הוצאת 'דרורים'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   לאן נעלם המוצץ? מאת כרמלה נתן. איורים:...
*   טוטו האוטו ודודו הדוד מאת יצחק גול...
*   'אני לא עוד מאמנת! ממאמנת ירוקה למאמנת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים