אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בחיפה נפתחו אתמול בעצרת זיכרון עירונית-ממלכתית. כתבה: רונית קיטאי

ב'גן הזכרון' שם נערך הטקס נכחו ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם,סגניה, נציג ממשלת ישראל ח'כ אריאל קלנר,שופט בית המשפט העליון יוסי אלרון, נציב שירות המדינה השר לשעבר פרופ' דניאל הרשקוביץ' ועוד. הנחתה את הטקס נטלי רותם וביים ערן טובול. על החלק האמנותי רמי קליינשטיין

פורסם ב: 08/05/2019 16:15

עצרת זכרון ב'גן הזכרון'. צילום: דוברות עיריית חיפה
ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם פתחה את דבריה בעצרת 'צעיר לנצח' ב'גן הזכרון': 'יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה הוא יום, שבו כולנו : ילדים, מבוגרים, ותיקים ועולים, הופכים למיקשה אחת, גוף אחד, גוף שאחד מאבריו נכרת באכזריות, והותיר אחריו לנצח פצע פתוח ולב מדמם.

אנו ניצבים כאן היום, יחד, קהילה מלוכדת של אלפי בני-אדם, המון אדם צפוף, חבוק, שלוב זרועות, שחולק בדממה אפופת צער את דמעותיו. הקושי הזה, שאנו סוחבים על גבנו כבר 71 שנות עצמאות, הופך היום להוקרת תודה חרישית. בדמעות שלנו משתקף גם חלום למדינה בטוחה, שיש בה אחווה, חברות ואהבה. למדינה שתחבר בין האדם, בין המקום ובין התקווה, למדינה שבה יש מקום לכולנו, לא חשוב מאיפה הגענו, מה אנחנו חושבים או לובשים או חולמים, למדינה שאוהבת את כל ילדיה, כי הם ילדיה, למדינה שתשמור על כל ילדיה, שלעולם לא יידעו את הצער הזה. לעולם".

נציג ממשלת ישראל, חבר הכנסת אריאל קלנר: 'חללי מערכת ישראל הם המצפן הערכי שלנו. יש האומרים: 'במותם ציוו לנו את החיים' אך אני מבקש לדייק: 'במותם איפשרו לנו את החיים'. חללי מערכות ישראל הם מגש הכסף עליו הוקמה מדינה היהודים ובזכותם היא מתקיימת עד היום. במותם ציוו לנו לא רק את החיים אלא גם את הערכים - אהבת המולדת, אהבת העם, ערכי הרעות, האחווה והמסירות'.

יו'ר ארגון 'יד לבנים' חיים לנצ'יצקי, אמר בעצרת: 'ערב הזיכרון בו אנו מחויבים בחידוד הזיכרון האישי והקולקטיבי, מחויבים לזכור את הנופלים במלחמות ישראל ובפעולות הטרור השונות, לזכור ולאפשר לכאב הציבורי והאישי לחדור עמוק פנימה'.


עוד השתתפו בעצרת: נציב שירות המדינה ורב שכונת אחוזה פרופ' הרב דניאל הרשקוביץ, שקרא פרק 'תהילים'. החזן דוד אולמן נשא תפילת 'אל מלא רחמים'. אפרים שליפקוביץ', אביו של תומר שליפקוביץ' ז'ל, קרא "קדיש" ומירה פאר, אלמנת צה'ל ורעייתו של אבינועם אלכסנדרוביץ' ז'ל הדליקה משואת זיכרון. ישראל דיין, אביו של עופר דיין ז'ל, קרא 'יזכור'.

את העצרת ליווה משמר כבוד, אשר הורכב מחניכי תנועת 'השומר הצעיר', תנועת נוער 'תרבות' ומחניכי פרק המשימה העירוני חיפה. חברי המכינות הקדם-צבאיות בעיר מכינת 'גל' ומכינת 'רבין' ליוו בטקס הנחת הזרים את נציגי הארגונים: מערכת בתי המשפט, ארגון י'ד לבנים', ארגון 'אלמנות ויתומי צה'ל', צה'ל, משטרת ישראל, מגן דוד אדום, כיבוי אש, פיקוד העורף, ארגון 'יד לבנים' במגזר הדרוזי, משפחות חללי פעולות האיבה, ארגון 'לנצח אחי', ארגו נכי צה'ל, ארגון גמלאי צה'ל 'צוות' חיפה, עמותת אנשי צד'ל לשעבר, ביטוח לאומי, ארגון הווטרנים, ארגון נכי המלחמה בנאצים וארגון 'נעמת'.

(רוני גרוסמן)
ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש. צילום: דוברות עיריית חיפה

עצרת זכרון ב'גן הזכרון'. צילום: דוברות עיריית חיפה

עצרת הזכרון ב'גן הזכרון'. צילום: דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   שנת 2020 תיפתח בתיאטרון חיפה בשלוש הפקות...
*   מה ההבדל בין אסטרונאוט לקוסמונאוט...
*   דירקטוריון חברת 'שיקמונה' בחר ברות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים