ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם בטקס המרכזי לציון יום השואה שנערך אתמול בערב ב'בית נגלר' בקריית חיים. צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה

ד'ר עינת קליש רותם: 'יום השואה הוא היום, בו אנו זוכרים את כוחו של הרוע שהופנה נגדנו, את היעדר החמלה האנושית, ואת מעמקי המצולות אליהם יכולים להוביל השילוב הבלתי נתפש של אכזריות ואדישות'

פורסם ב: 02/05/2019 15:59

צילום : ראובן כהן עיריית חיפה
הוסיפה ראש העיר חיפה: 'יום השואה הוא יום, בו אנו זוכרים ומתייחדים עם זכר שישה מיליון יהודים, שנטבחו במחנות ההשמדה, שנרצחו עקב גזענות ושנאת אדם, אשר חברו יחד והפכו למדיניות סדורה ושיטתית שמטרתה אחת ויחידה , להשמיד את העם היהודי.


כיום עדיין חיים בקרבנו עשרות אלפי ניצולי שואה שבשארית כוחם נלחמו למען המשך קיומנו וסייעו בהגשמת החלום הציוני. אנו חבים להם חובה גדולה על תרומתם לבנייתה של מדינת ישראל. אותם ניצולי שואה, ששרדו את המחנות, הגטאות והיערות, שעלו ארצה והיו שותפים למהלך הדרמטי והמשמעותי ביותר בתולדות העם היהודי לדורותיו, הקמת מדינת ישראל. עלינו לדאוג יותר טוב לשלומם. לצערנו, אנחנו לא עושים מספיק'.

עוד נשאו דברים בטקס יו'ר ועד השכונה, שלמה אוחיון. החזן אברהם חסקלסון קרא תפילת "קדיש" ותפילת "אל מלא רחמים". להקת תיכון קריית-חיים הציגה בטקס את המחזה המוסיקלי, "הכיתה שלי", אותו עיבד וביים אריאל קוזלובסקי.

מוקדם יותר, הוזמן הציבור לבקר בתערוכה 'האדמה מדברת- זוכרים את החיים' תערוכה אינטראקטיבית המשתפת את הקהל ומספרת את סיפור השואה מעולם התרבות והאומנות. תרבות ואומנות המשיכה להתקיים גם בתקופת השואה - חלקה בהיחבא וחלקה על פי דרישת הנאצים במחנות ההשמדה.

הבוקר (ה'), יום הזיכרון לשואה ולגבורה התקיים בהיכל עיריית חיפה טקס זיכרון - 'לכל איש יש שם' בו הושמעה תפילת 'אל מלא רחמים' וקריאת 'קדיש"'ע'י החזן, ישראל ארזון. ראש עיריית חיפה ד'ר עינת קליש רותם קיימה שיחה אישית עם ניצולת השואה, אווה בראון ברקוביץ', שבה היא מספרת את סיפור חייה ואת קורותיה בזמן השואה. בהמשך הטקס הוקראו שמות נחספים על-ידי יקיריהם ובני משפחותיהם.

(גיל מלר)
צילום : ראובן כהן ,עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   אירוע פתוח לקהל תקיים 'פייסבוק' בחיפה...
*   בשורה לבעלי העסקים בחיפה. צילום: דוברות...
*   הגימליאדיה ה-14 של חיפה יוצאת לדרך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים