החברים לכיתה של אנה פרנק מאת תיאו קוסטר. הוצאת מדיה 10. כתבה: רונית קיטאי

אם שם מחבר הספר נשמע לכם מוכר מאוד אינכם טועים. תיאו קוסטר ורעייתו אורה קוסטר עוסקים מאז 1968 בהמצאה, בפיתוח ובעיצוב צעצועים ומשחקים. תיאו קוסטר התגורר באמסטרדם, הולנד, והיה בן כיתתה של אנה פרנק. בספרו הוא מעלה זכרונות לצד סיפורי הישרדות אישיים

פורסם ב: 01/05/2019 17:24

חברים לכיתה של אנה פרנק. מאת תיאו קוסטר. הוצאת מדיה 10
בשנת 1941 היה תיאו קוסטר תלמיד בליציאום היהודי שבאמסטרדם. נכפה עליו ועל כל התלמידים היהודים בהולנד, לעזוב את בתי הספר שבהם למדו ולעבור ללמוד בבתי ספר ליהודים בלבד. אחת מבנות כיתתו כאמור היתה אנה פרנק והיומן שכתבה בשנים שבהם הסתתרה במחבוא, נהייה עם הזמן לאחד מהמסמכים החשובים ביותר של תיעוד השואה.


הספר 'החברים לכיתה של אנה פרנק' שכתב תיאו קוסטר הוא דיוקן מרתק של שישה מחברי כיתתה של אנה פרנק אשר שרדו את השואה וביניהם מחבר הספר כמובן. הם מעלים את זכרונותיהם מאנה פרנק לצד סיפורים הישרדות אישיים שלהם.

אלברט גומז דה-מסקיטה שהסתתר בעשרה מקומות שונים עד תום המלחמה. חנה (האנלי) גוסלר ששרדה את זוועות ברגן-זלזן ושם פגשה את אנה והצליחה לשוחח אתה מספר ימים בטרם מתה ממחלת הטיפוס.

ננט בליץ-קוניג ששרדה את המלחמה בעור שיניה ובחרה להשאיר את הולנד מאחור

לנ דוייזנר שהסתתרה ביערות והפכה לרופאה, וז'קלין ואן-מרסן שבזכות תושייתה של אמה ניצלה והיתה לסופרת מפורסמת.

תיאו קוסטר ורעייתו אורה הם בעלי חברת 'תיאורה' המשתפת פעולה עם מיטב כוחות ההמצאה, העיצוב והפיתוח בישראל, ומקדמת שיווק המצאות ישראליות ברחבי העולם.

'תיאורה' הוא שילוב שמותיהם הפרטיים של תיאו ואורה. חוץ מזה תיאו קוסטר הוא גם יוצר עבודות 'פופ ארט', מעצב ויוצר פסלי חוצות הניצבים בגן יבנה, בחולון, בפתח תקווה ובאוניברסיטת תל אביב. הספר 'החברים של אנה פרנק' תרגם ל-11 שפות וביניהן יפנית. 79 ש'ח מחיר הספר המכיל 206 עמודים. הוצאת 'מדיה 10'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'מה למדתי היום? פרקים במדעי החיים הטובים...
*   סדרת רבי המכר הבינלאומית 'יומני החנונית'...
*   'סודות השיווק של ביבי' מאת דני וידיסלבסקי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים