ביח'ל 'כרמל' ברשימת 1,000 בתי החולים הטובים בעולם עפ'י סקר Newsweek ('ניוזוויק'). כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל

מיון ילדים בביח'ל 'כרמל' הגיע למקום הראשון מבין בתי החולים בישראל בתחרות אתגר הסים היוקרתית

פורסם ב: 28/04/2019 22:29

ד'ר אבי גולדברג מנהל ביח'ל כרמל. צילום אלי דדון דובר ביח'ל כרמל
השבועון האמריקאי היוקרתי ניוזוויק דרג את 1,000 בתי החולים הטובים בעולם כשדירג את בתי החולים הטובים ביותר ב- 11 מדינות מובילות בעולם.

בית החולים כרמל נכלל ברשימת עשרת בתי החולים הטובים בישראל על פי דירוג ה'ניוזוויק' והוא בית החולים היחיד שאינו מרכז -על שנבחר מקרב בתי החולים בצפון.

הדירוג נעשה כפרויקט משותף עם חברת 'סטטיסטה' למחקרי שוק וצרכנות עולמיים והציונים לבתי החולים מבוססים על המלצות מגורמי המקצוע בתחום הרפואי, סקרי שביעות רצון של מטופלים ואינדיקציות מביצועים רפואיים.

מנהל ביח'ל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג ציין בסיפוק רב את בחירת הניוזוויק ואמר: 'אנו מקבלים עדות נוספת, חיצונית ויוקרתית לייחודו ואיכותו של בית החולים שלנו. כוחנו טמון בפוטנציאל האנושי הנהדר שלנו. יש לנו צוות נפלא שעובד ברמה מהגבוהות בארץ'.

בהפקת הסקר הבינלאומי חברו חברת מחקרי השוק "סטטיסטה" ששיתפה פעולה עם חברת "גיאו-בלו", ספקית ביטוחי בריאות, לצורך הכנת סקר אינטרנטי בקרב עשרות אלפי רופאים, מנהלי בתי חולים ואנשי מקצועות בריאות אחרים.

בתי החולים שנבחרו כטובים ביותר בישראל ע"פ הניוזוויק הם: ביה"ח תל השומר שנבחר למקום העשירי בעולם ואתו בתי החולים של הכללית, ביה"ח כרמל בחיפה, מרכז רפואי רבין, ביה"ח מאיר בכפר סבא, וביה"ח סורוקה בבאר שבע. בנוסף נבחרו בעשיריית בתי החולים בתי החולים איכילוב תל אביב, הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים, ביה"ח רמבם וביה"ח אסף הרופא- שמיר.

הדירוג נקבע בהסתמך על חוות דעת של מטופלים ומאושפזים רבים איכות הטיפול בהם, תנאי האשפוז, היחס שקיבלו מהצוותים הרפואיים ונכונותם להמליץ לחולים אחרים על המרכז הרפואי שבו טופלו. בנוסף לכך נבדקו חוות דעת על הצוותים הרפואיים המשרתים בכל אחד מבתי החולים - רמת הכשרתם ומידת הישגיהם.

ברשימת 1,000 בתי החולים הטובים בעולם ע"פ סקר הניוזוויק, לארה"ב הנוכחות הגדולה ביותר עם 250 בתי חולים, בעוד שלישראל ולסינגפור נציגות של עשרה מרכזים רפואיים לכל אחת. בסך הכל נכללו בדירוג 11 מדינות בעולם – ארה"ב, ישראל, קנדה, גרמניה, צרפת, בריטניה, שוויץ, דרום קוריאה, יפן, סינגפור ואוסטרליה.

במקום הראשון בבתי החולים בעולם דורג בית החולים מאיו קליניק במינסוטה (ארה"ב) המטפל מדי שנה ב־1.3 מיליון איש ומעסיק כ־3,500 רופאים וחוקרים ולמעלה מ־48 אלף עובדים.


****
צוות המרכז לרפואה דחופה (מלר'ד) ילדים, של ביה"ח כרמל זכה במקום הראשון מבין בתי החולים בישראל בתחרות אתגר הסים היוקרתית.

פרופ' גיורא פילר מנהל מחלקת הילדים בכרמל מסביר כי מטרת התחרות היא לבדוק את תפקוד הצוותים הרפואיים בניהול ותפקוד מקרה חירום ברפואת בילדים.בתחרות שנערכה השנה בביח'ל רמבם בחיפה השתתפו 12 צוותים בכירים מבתי החולים הבולטים בישראל ביניהם בתי החולים שיבא תל השומר, שנייד לילדים, מאיר בכפר סבא ובתי חולים נוספים.צוות מלר'ד ילדים של ביח'ל 'כרמל' זכה ונבחר למקום הראשון.

בצוות מיון כרמל שניצח בתחרות הארצית השתתפו ד'ר עידית פסטרנק מומחית ברפואת ילדים, ד'ר זאב שנפ מתמחה במחלקה, ואחיות המחלקה נבילה ג'אבר וגלית מוסקטי שתיהן מהוותיקות והמנוסות בצוות הסיעודי של מיון ילדים. את הנחיית והדרכת הצוות המנצח הובילה מנהלת מיון הילדים בכרמל ד'ר מיוריאל קונופניקי ומנהלת הסיעוד של המיון האחות פאתן זיידאן.

בשלב המקדים של התחרות התחרו ביניהם כל קבוצות בתי החולים ראש בראש, וקבוצת מלר"ד ילדים כרמל ניצחה ועלה לשלב הבא. בשלב הבא אותגר צוות כרמל בניהול מקרה טראומה של נער פצוע בן 15 המעורב בתאונת דרכים עם פגיעות מרובות. השופטים העריכו את תפקוד הצוות בדקו מנהיגות, תקשורת בין אנשי הצוות, פתרון בעיות ונקיטת יוזמה . לגמר התחרות הגיעו שתי הקבוצות המובילות של בתי החולים כרמל ורמבם והיא התקיימה בנוכחות המליאה כולה בכנס.

ד'ר זאב שנפ העובד כמתמחה לקראת סיום ההתמחות שלו במחלקת הילדים בכרמל שהיה חלק מצוות התחרות מעדכן כי לבחינת הגמר בתחרות הגיע מקרה של ילד בן 5 שעבר פעולה שגרתית של תפירת יד תחת הרדמה מקומית ופתאום הילד קרס והתמוטט ואז הצוות שלנו נכנס לעבודה.

כך הוא מספר: 'התחלנו בפעולות החייאה מסודרות ABCDE לאחר מכן נעשו פעולות לשמירה על יציבות המודינמית ונשימה,תוך שאנו משתמשים בשיטות הנשמה מתקדמות, ושימוש בתרופות מדויקות. במקביל נעשה ניסיון של הצוות לאבחן את הבעיה שגרמה לקריסת הנער, שהתבררה כהרעלה ואז החלנו טיפול בהרעלה כמקובל'.

בצוות שופטי התחרות השתתפו רופאים בכירים ברפואת ילדים ומנהלי מיון ילדים מכל הארץ ועל סמך הביצועים והתפקוד של צוות כרמל הוא נבחר למקום הראשון . מוסיף ד'ר זאב שנפ: 'אנו חשים בוד גדול כרופאים על שהצלחנו להתמודד עם המשימות הלא פשוטות, ויש כאן גאווה של צוות שהצליח לתפקד באופן מקצועי ומיומן".כבוד עבורנו לייצג את מחלקת ילדים 'כרמל' בתחרות היפה הזאת ולהציג מיומנות ומקצוענות ברמה הגבוה ביותר שיש'.

לדברי מנהלת הסיעוד של מחלקת הילדים פאתן זיידאן : 'בתחרות השתתפו אחיות מנוסות ומקצועיות ממיון ילדים, אשר ידעו לתפקד בצורה מעולה בתרחישי רפואה דחופה ותרחישי טראומה שאינם תרחישים שכיחים ביום יום, ובכל זאת ניהלו את האירוע יחד עם הרופאים בצורה מעולה שהביאה לזכייה שלנו במקום ראשון בארץ מבין כל המיונים בישראל.

הזכייה מוכיחה כי מיון ילדים 'כרמל' אמנם קטן בגודל ולא תמיד מקבל את מקרי הטראומה הכי קשים, אך האנשים שלנו וכל צוות המיון מיומנים וערוכים ומצטיינים בניהול אירועים ומתן טיפול ראשוני הטוב ביותר'.


בצילומים – צוות מיון כרמל בתחרות ועם קבלת ההערכה ע"י הנהלת בית החולים
קרדיט – צילומים אלי דדון
צוות מיון ילדים הזוכה של ביח'ל כרמל. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל

בתוך תחרות הסים. צילום: ביח'ל כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רפואה חוצת גבולות וכך נראה מזרח תיכון...
*   ילד בן 5 בלע סיכת ראש שנועדה לאחזקת...
*   הכינו גופכם לחורף בעזרת מרפאות כללית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים