הישג כפול לרמב'ם: גם בשלישיה הפותחת של Newsweek '(ניוזוויק') וגם הצלחה גדולה במלחמה בחיידקים עמידים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: פיוטר פליטר

המרכז הרפואי רמב'ם בחיפה ניצב במקום השלישי מבין 18 בתי החולים בישראל עם הציון הגבוה של 92.2 . ד'ר מיקי הלברטל מנהל המרכז הרפואי רמב'ם יותר מאשר מרוצה וכך גם ד'ר חתאם חוסיין מנהלת היחידה למניעת זיהומים בביח'ל רמב'ם

פורסם ב: 28/04/2019 20:33

ד'ר מיקי הלברטל מנהל מרכז רפואי רמב'ם. צילום: פיוטר פליטר
המרכז הרפואי רמב'ם זכה החודש לשתי מחמאות והן כל כך מכובדות בשל העובדה שהגיעו מגופי מחקר חיצוניים שונים זה מזה. כאמור ביח'ל רמב'ם הוצב בשלישיה הראשונה ברשימה שהכין ודירג צוות המחקר שהקים המגזין האמריקאי 'ניוזוויק' לדירוג טיב בתי החולים בכל העולם.

המחקר של ניוזוויק כלל מדינות נוספות, אך העיתון האמריקאי קבע שבכל מדינה יש לבחון את מערכת הבריאות בנפרד עקב השוני בין המערכות. בשל כך הציון שקיבל ביח'ל רמב'ם אי אפשר להשוות לבית חולים מסינגפור או ארה'ב. ד"ר מיקי הלברטל מנהל רמב'ם מרוצה מאוד וסבור כי 'מדובר בהישג מרשים מכיוון שהמחקר הוא עצמאי ונשען על מדדים אובייקטיבים'.

ההישג השני שגרם לשביעות רצון גדולה ברמב'ם הוא הדו'ח של סיכום 'חיידקי התראה' (שנקראים בשפה הפופולרית 'חיידקים עמידים'). הדו"ח חובר באמצעות היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות והם מצאו כי רמב'ם נמצא במקום השני המכובד בין מרכזי העל הרפואיים בישראל , מבחינת ההצלחה בהפחתת המצאות 'חיידקי התראה'.

על פי הדו'ח רמב'ם הוא גם בית החולים הנקי ביותר בחיפה בכל הקשור להימצאות חיידקי התראה. הדו'ח בדק מה מספר החיידקים העמידים שזוהו לכל 100 אלף ימי אשפוז. ארבעת סוגי החיידקים העמידים שנבדקו הם מסוג: CPE, CLOSTRIDIUM, ACINETOBACTER, VRE.

לדברי ד'ר חתאם חוסין מנהלת היחידה למניעת זיהומים ברמב'ם 'מדובר בעובדה סיזיפית של חינוך ובקרה בכל המחלקות. התחלנו בנקודה לא טובה לפני מספר שנים, לקחנו את המטלה של הפחתת החיידקים העמידים כמטרה חיונית ביותר , ואנחנו אכן בירידה מתמדת בכל הקשור לחיידקים עמידים והסיכון שהם מהווים לחולים. הגענו להפחתה של 77% בחיידקים עמידים בשנים האחרונות'. ואנחנו מוסיפים : אכן כבוד ותמשיכו לשמור על ההישג האדיר הזה וגם תעצימו אותו.
ד'ר ח'תאם חוסין. צילום: ביח'ל רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   15 רופאים ופאראמדיקים מרחבי העולם...
*   רונן נודלמן מנהל 'כללית' בחיפה והגליל...
*   נשים נמצאות בסכנה מוגברת לתמותה כתוצאה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים