כיצד לשמור על בריאות הכליות? צילום: דוברות 'כללית'

במסגרת יום הכליה העולמי ערכו צוותי 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי פעילויות במרפאות השונות ברחבי המחוז לקידום המודעות לשמירה על בריאות הכליות. מחלת כליות עלולה להתפתח לכדי מחלה קשה הפוגעת באיכות החיים

פורסם ב: 25/04/2019 14:21

ניהל חטיב ביום הכליה - 'לין'. צילום: דוברות 'כללית'
פירוש הדבר הוא תלות בדיאליזה וקרוב ל-20% מקרי תמותה מידי שנה. ב'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי מטופלים אלף חולי דיאליזה ו'כללית' משקיעה רבות בהעלאת מודעות הקהל להתנהגות מונעת להפחתת סיכוני המחלה ולאיתור מוקדם של המחלה בשלביה המוקדמים.

כחלק ממאמץ זה היווה יום הכליה העולמי הוא הזדמנות נוספת להעלאת מודעות הציבור לחשיבות שבשמירה על בריאות הכליות על ידי הקפדה על מעקבים רפואיים, איזון לחץ דם ואורח חיים בריא. צוותי 'כללית' בחיפה וגליל מערבי התגייסו למשימה וערכו מספר פעילויות:

ברחבת הכניסה למרכז רפואי 'לין' הוקם על ידי צוות הסיעוד במרכז זה בהובלתה של דניאל זיידנר, דוכן תחת הכותרת: "האם אתה בסיכון למחלת כליה כרונית?" שבו ניתנה הדרכה ונערכו בדיקות לאיתור מוקדם של סיכון למחלה, כולל רמת סוכר ויתר לחץ דם, משקל וגובה לאיתור עודף משקל ותשאול הרגלים, כמו עישון וביצוע פעילות גופנית. חולקו עלוני הסבר על מחלות כליה ובכל עלון צויין לנבדק מהו היעד הבריאותי הבא שלו לשנה הבאה, על מנת לשמור על הבריאות שלו.

במרפאת 'כללית' קרית ים רסקו נערכה פעילות, אותה הובילה שולה רענן מנהלת הסיעוד במרפאה אשר בשיתוף עם צוות מכון הדיאליזה הקהילתי נפרומור קרית ים, מדדו גורמי סיכון גם אצל באי המרפאה וגם בקרב לכל חברי צוות המרפאה, כחלק מהדאגה לבריאותם וכן העלאת מודעותם לנושא בריאות הכליה, כמי שמהווים סוכני המידע לציבור.

במרכז הבריאות של כללית בסח'נין, הוכנו רשימות של מטופלים עם אי ספיקת כליות השייכים למרפאה והם הוזמנו למפגש הדרכה והסבר. העניקה להם את הנ'ל ערין דאוד מנהלת הסיעוד במרפאה שהסבירה על מחלות כליה כרונית, מניעה וחשיבות מעקב וניטור מוקדם. בנוסף, הועברה על ידי ניהל ח'טיב רכזת סיעוד נפרולוגי במחוז, הדרכה של הצוות הרפואי והסיעודי במרפאה על המחלה והסבר מפורט על סוגי הדיאליזה.
ניהל חטיב ביום הכליה - מרפאת רסקו בקרית ים. צילום: דוברות 'כללית'

ניהל חטיב ביום הכליה עם ד'ר ויקטור פרחהויקי (באמצע) מרפאת רסקו בקרית ים. צילום: דוברות 'כללית'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חובשי רפואת חירום במד'א והפאראמדקים...
*   החברה הכלכלית לחיפה תשקיע בפיילוט...
*   השבוע מציינים בארץ ובעולם את שבוע...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים