'מחנכים את המפלצת' מאת אשר וינשטיין. איורים: נורית יובל. הוצאת 'אוריון'. כתבה: רונית קיטאי

סיפור עלילה מרתק ומשעשע, המפגיש את הקוראים עם 'המפלצת', מפלגת הביוש והחרמות, ה'שיימינג', הפוגעות ללא רחמים על ילדים בכל הגילאים. הספר מציג דרך התמודדות בתופעות הפסולות הללו

פורסם ב: 23/04/2019 20:45

מחנכים את המפלצת מאת אשר וינשטיין. איורים נורית יובל. הוצאת 'אוריון'
ילדים לא מעטים סופגים ביקורתית, עלבונות שממררים את חייהם. הפגיעה היא מצד 'חבריהם' לכיתה והסביבה הקרובה. הם נוהגים כך כלפי ילדים המסומנים בעיניהם כפגיעים וחלשים, על-ידי הצגתם כקורבנות ה'מפלצת' החיה ופועלת בסביבתנו הקרובה.

הספר מציג דרך פעולה קבוצתית ואישית מושכלת, המאפשרת העצמה ושינוי, עם דרך התמודדות בתופעות פסולות ומסוכנות אלו.


זהו ספרו השלישי במספר של אשר וינשטיין, שנכתב במסגרת ספרי עלילה המכוונים לחשיבה ולפעולה סולידרית לטובת הילדים, המוגדרים כחלשים בחברה. הספרים מבקשים ליצור מציאות חדשה שמטרתה להפוך כל חבר בקבוצה מילד תלותי למוביל חברתי.מה כותבת על הספר פרופ' (אמריטוס) צפורה מגן ממייסדי עמותת 'נדב' המרכז הישראלי להתנדבות נוער, שעמדה במשך שנים רבות בראש המגמה לייעוץ חינוכי בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב :

'היצירה פרי עטו של אשר וינשטיין נוגעת בחיוך מרומז בגילויים הפוגעניים של תופעת 'השיימינג', תוך שהיא מגחיכה מחד את המביישים ,המפלצת, ומציגה מאידך את הילדים שעלבו בהם ואת חבריהם הנאמנים להם; כנבונים, מתחשבים ונחושים. דרך הכתיבה המיוחדת עם האיורים המקסימים של נורית יובל, מעוררים ומחזקים את הטוב והיפה, הטמונים בכל ילד ונוטעים בלב כולנו — תקווה לשינוי אמתי."

פרופ' צפורה מגן

*****אשר וינשטיין מחבר הספר הוא משורר עברי ויזם חברתי, זכה בעיטור 'קסת הזהב' לשנת 2015 מטעם "אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל".ספריו הקודמים שראו אור:בהוצאת "אוריון הוצאת ספרים": נצחונו של חלזוני (2017). מחבקים את קיפודוני (2016). ממש וכאילו (2014). אני מרכז המעגל (2013). מי המפסיד?! (2011 ).השדון של שרון — בהוצאת "גוונים" (1996). מה תרצה, בני, להיות ,בהוצאת "תגא" (1978).

24 עמודים - 62 ש'ח. 10% 'מעשר' מהכנסות הספר יוקדשו לעמותת 'אקים' הארגון הארצי לאנשים עם מוגבלות שכלית ולמשפחותיהם. אקו'ם - שומרים על זכויות היוצרים ACUM.
אשר וינשטיין מחבר הספר מחנכים את המפלצת בהוצאת אוריון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   ים, חול ורוזלי מאת אברהם ליאב. הוצאת...
*   הכד השחור רומן משפחתי מאת ארד שרון...
*   חלומות שלא חלמתי על אהבה אומץ ושינוי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים