השבוע בביח'ל 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל 'כרמל'

בהרמת כוסית חגיגית לחג פסח הוזמנו מצטייני המרכז הרפואי 'כרמל' לשנת 2018 , ע'י מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג. באירוע המצטיינים והרמת כוסית לחג, נכחו רונן נודלמן מנהל מרחב חיפה והגליל המערבי וצוות ההלת המחוז

פורסם ב: 21/04/2019 11:00

באירוע מרשים ששילב בתוכו גם הרמת כוסית חגיגית לחג הפסח. התכבדו לבימת הכבוד מצטייני 'כרמל' לשנת 2018.
ברך אותם מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג שהדגיש: 'אתם הנבחרת המובילה המצטרפים למשפחת המצטיינים המעולה של כרמל. אתם מביאים כבוד וגאווה גדולה לכולנו'.

באודיטוריום שקושט לרגל האירוע, הם הגיעו כשהם מלויים בבני המשפחה, בצוותי המחלקות ובחברים רבים . אז מיהו המצטיין?

ד"ר אלכסנדר יוסיפופיץ מומחה בית החולים ברפואה פליאטיבית הוא הזוכה כמצטיין מנכ'ל 'כללית' ובפרס מנהל בית החולים. כך גם האחות מרינה גנדלמן ראש צוות חדר ניתוח, נעמה יערי פיזיותרפיסטית ממכון הפיזיותרפיה של בית החולים, וצוות מטבח ביה"ח בניהולו של חביב בנאי זכו בפרס מנהל המרכז הרפואי. סרגיי שובין מנהל מחסן לבנים מהמערך הלוגיסטי והצוות הסיעודי של היחידה לטיפול נמרץ לב בניהולו של האח סוהיל כיאל זכו בפרסי הוקרה מיוחדים.

אהובה טל ,מנהלת הסיעוד של בית החולים, ברכה את המצטיינים: 'מאות עובדיו של המוסד הזה, עוסקים בתפקידם בכל שעות היממה ובכל השנה בלי להפסיק לרגע, ועל כן פרסי ההצטיינות המחולקים היום למתי מעט, הם, הם המעידים על הרבים , על כלל העובדים של 'כרמל' . ובעיקר על יכולתו של בית החולים לתת הוקרה והערכה לאלה שהתעלו, לאלה שרואים מעבר. תודה לכם המצטיינים ושימרו על התואר, הוא אישי אבל הוא של כולנו'.

מיהו זוכה פרס מנכ'ל 'כללית' ופרס מנהל בית חולים 'כרמל'?

ד'ר יוסיפוביץ סיים את לימודי הרפואה ברומניה בשנת 1981, עלה ארצה בשנת 1988 ובשנת 1990 החל לעסוק ברפואה בארץ. הוא נקלט ב'כרמל' כרופא במחלקה הגריאטרית, ועסק בטיפול פליאטיבי. ד'ר יוסיפוביץ הקים וניהל את הפעילות הפליאטיבית בבית החולים משנת 2009 ועד היום, כשהוא מפעיל אותה בהצלחה כיום מול כל מחלקות בית החולים.

לדברי מנהל 'כרמל' ד'ר גולדברג : 'ד'ר יוסיפוביץ נותן מענה בתחום הפליאטיבי לכל בית החולים, נמצא בקשר גם עם הצוותים הרפואים וגם עם המטופלים ומשפחותיהם. הוא זמין לכל אנשי צוות אשר זקוקים להתייעצות באיזון כאבים או בהחלטות הקשורות לסוף החיים, מנהל שיחות רגישות עם מטופלים ומשפחותיהם על בסיס יום יומי. בשיחות אלה מתגלה ד'ר יוסיפוביץ כמלא חמלה, אמפטיה,רגישות וסבלנות נדירה, והוא ראוי להצטיינות בה זכה ולכל שבח'.


**

האחות מרינה גנדלמן עובדת מזה 24 שנים בחדרי הניתוח של בית החולים. בשנת 2009 מונתה לראש צוות ובין יתר ההמלצות כתב עליה מנהל המחלקה האורולוגית ד'ר יורם דקל: 'מרינה היא ראש צוות אורולוגיה אשר משקיעה ימים ולילות לקידום המחלקה. תמיד מציעה את עצמה לקידום המחלקה על חשבון זמנה הפרטי, בחיוך ובתובנות המחכימות ומקדמות את המחלקה'.

את המצטיינים ברכו גם יו'ר ועד הרופאים ד'ר אריה ביטרמן יו'ר ועד הרופאים : 'אני גאה לברך אתכם אתם המצטיינים שבחבורה ואתם התשתית שלנו לחברת מופת ובית חולים איכותי ומצטיין'.

האחות אירנה ברייב יו'ר וועד העובדים החדשה : 'בית החולים שלנו מצטיין לא רק בגלל הטכנולוגיה המתקדמת שלו אלה ובעיקר בגלל ההון האנשוי המצויין שלנו. תמשיכו להיות מודל לחיקוי וגאווה עבור כולנו'.

פרס מנהל בית החולים הבא הוענק לנעמה יערי ,הפיזיותרפיסטית ממכון הפיזיותרפיה של בית החולים. נעמה סיימה את לימודיה בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב ועשתה זאת בהצטיינות . משנת 2011 היא עובדת במכון לפיזיותרפיה של 'כרמל'.

ורד מועלם מנהלת מכון הפיזיאותרפיה אומרת :'נעמה משמשת כפיזיאותרפיסטית של מחלקת טיפול נמרץ, קרדיולוגיה וCCU. והיא הקימה שרות יחודי של הדרכה למטופלים נשימתיים תוך שילוב עם הקהילה. נעמה מקפידה על מתן טיפול איכותי ומקצועי ללא פשרות, עושה כל שביכולתה במטרה לקדם ולשקם מטופלים הנמצאים בנקודת זמן קשה ושברירית מבחינה רפואית ורגשית. נעמה אמפטית רגישה ומלאת חום לכל המטופלים שלה'.

תעודת הוקרה מיוחדת נתנה לסרגיי שובין, מנהל מחסן כביסה של בית החולים אשר החל את עבודתו כמנהל מחסן הכביסה כעובד תל בר ב 2017, ולאור שביעות הרצון הרבה מתיפקודו, הוא נקלט במהירות כעובד 'כללית'. עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי סיפר על סרגיי: ' מאז שסרגיי נכנס לתפקידו הוא גרם למהפך בשרות הכביסה למחלקות, הביא רוח חדשה למקום. הגישה שלו הביאה את הצוותים להעריכו בצורה יוצאת מן הכלל. סבר פנים נעימות, נימוס, כבוד והערכה לזולת. תמיד מאיר פנים ונכון לעזור. גרם למתן שרות יעיל ומהיר למחלקות תוך הבנת תפיסת התפקיד הניהולי בו הוא מקדם את איכות השרות'.

תעודת הוקרה נוספת הוענקה לצוות הסיעוד של המחלקה לטיפול נמרץ לב (CCU) בניהולו המוצלח של מנהל הסיעוד סוהיל כיאל. אהובה טל מנהלת הסיעוד של בית החולים ברכה אותם בטקס: 'צות הסיעוד המיוחד של היחידה, מעניק טיפול איכותי ומתקדם בסטנדרט בינלאומי, עם מחויבות לשירות ברמה גבוהה. הצוות פועל בהרמוניה, תיאום ושיתוף עם הצוות הרפואי, דבר המניב טיפול איכותי ואנושי. הצוות מצליח לשמור על מקצועיות מהולה בהומניות, רגישות וכבוד הן למטופלים והן לבני משפחה כל זאת באוירה טובה ותומכת. למרות התנאים הפיזיים והתשתיות ביחידה, ציוני שביעות הרצון של המטופלים ובני המשפחה גבוהים ביותר, ומעידים כי הנכנסים בשערי היחידה, מיד מרגישים שהם בידיים טובות'.

אחרונים חביבים שזכו בפרס הוקרה מיוחד הם צוות עובדי מטבח בית החולים בניהולו המוצלח של חביב בנאי. סיגל זומר המנהלת האדמניסטרטיבית של כרמל ברכה את הצוות : 'המטבח עשה את המיטב לשמור על רמת שירות גבוהה, בטיחות המזון ותהליכי איכות נוספים, למרות התנאים הלא פשוטים בהם פעל במסגרת שיפוץ המטבח וחדר האוכל.

הצוות פעל ביצירתיות, ראיה מערכתית ופרגמטיות לטובת התפעול השוטף, העובדים והמטופלים. בנוסף, הצליח צוות המטבח לשדרג משמעותית את איכות ורמת ההסעדה לעובדים ולמטופלים, בהינתן התנאים שאפשרו זאת. המטבח אף פעל להטמיע וליישם את מערכת ה"מנה" החדשנית. ועל כך מגיע להם יישר כח!'

את אירוע המצטיינים כיבד בנוכחותו גם מנהל מרחב חיפה וגליל מערבי רונן נודלמן שהגיע עם כל הנהלת המחוז וברך את המצטיינים ואת כלל עובדי 'כרמל' לרגל חג הפסח ואמר: 'כרמל זה הבית שלנו ושל כולנו יש כאן התחדשות וצמיחה ותחושה של מצויינות תמידית. יש לנו מרחבים משותפים שעובדים בצורה יוצרת מן הכלל וכולם באים ללמוד מאיתנו. השנה זכינו כמחוז מצטיין של הכללית ואתם בהחלט שותפים שלנו לזכיה. אני שמח להיות כאן ומאחל לכל המצטיינים ולכל עובדי'כרמל' חג פסח מצטיין ושמח'.

את הטקס הנחתה והפיקה בכישרון רב חוה גולדנברג בעזרתם האדיבה של חן גבעול מנהלת פמ'א במשאבי אנוש, נילי טורם, צוות צילום רפואי, צוות המשק וכמובן צוות המטבח אשר על האירוח והכיבוד המשובח לכל האירוע.

מנהל 'כרמל' ד'ר גולדברג הודה לכל המצטיינים ו סיכם: 'החתירה המתמדת למצוינות היא מערכי היסוד העומדים בבסיס חזון בית החולים שלנו, והיא חלק בלתי נפרד מן העשייה היום-יומית של כולנו. הצטיינות היא דרך חיים המחייבת אותנו להמשיך, להתמיד ולהשקיע. בפרוס חג האביב אני שמח לברך את המצטיינים שלנו ואת כל עובדי 'כרמל' בברכת חג פסח אביבי ושמח'.
מצטיין מנכ'ל ד'ר יוסיפוביץ. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל 'כרמל'

צוות המטבח הזוכה. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל 'כרמל'

מצטייני טיפול נמרץ. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חובשי רפואת חירום במד'א והפאראמדקים...
*   החברה הכלכלית לחיפה תשקיע בפיילוט...
*   השבוע מציינים בארץ ובעולם את שבוע...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים