'הנסיך הקטן' של תיאטרון דימונה מעלה גירסה רגישה ושונה לקלאסיקה הנ'ל ומגיע לתיאטרון ירושלים בחג פסח

'הנסיך הקטן' ביום שלישי 23.4 בשעה 11:00 ובשעה 16:30 בתיאטרון ירושלים

פורסם ב: 16/04/2019 11:15

הנסיך הקטן . צילום: ז'ראר אלון
״הנסיך הקטן״, ספרו הנודע של אנטואן דה סנט-אכזופרי הוא יצירה מעוררת מחשבה המעלה שאלות על הקיום האנושי, על אהבה וחברות, ילדות ובגרות ועל מהי ״בעיה רצינית״ ומה פחות. כעת בעיבוד למחזה הפונה אל מבוגרים וילדים כאחד.

זוהי הצגה מלאת קסם, מלווה במוסיקה ססגונית, וידאו-ארט ושפה תיאטרונית הנוגעת בנימי הלב. זהו גם המחזה הראשון שאורי וידיסלבסקי , מנהלו האמנותי של "תיאטרון דימונה", כתב בשיתוף עם רעייתו השחקנית נעמה שפירא בהשראת הספר האהוב, וזו אחת ההצגות המצליחות של התיאטרון. המחזה נוגע בנושאים רבים המתקשרים לעולמם של הילדים ולעולמם של המבוגרים: חברות, התבגרות, רדיפה אחר מטרות ואפילו אובדן, אבל באופן שמאפשר לכל צופה לפרש את המתרחש על פי גילו והבנתוץ


טייס מתרסק עם מטוסו במדבר, בלילה. אין איש במרחק עצום. לפתע מגיחה מן החושך דמות פלאית של ילד, ״הנסיך הקטן״. עכשיו הם שניים במדבר רחב-ידיים ולהם מימייה אחת בלבד. הם מתקרבים ונקשרים זה לזה. מה מחפש הנסיך הקטן במדבר? האם ישוב אל השושנה שלו, שמחכה לו? האם יצליח הטייס לתקן את המטוס לפני שייגמרו להם המים? ומה יקרה כשיגיע הרגע להיפרד?


כך הם כותבים על ההצגה:

"תיאטרון דימונה מעלה גרסה רגישה ושונה לקלאסיקה 'הנסיך הקטן'... העיבוד הבימתי שם דגש מיוחד על הרקע המדברי.הצגה יפה המצליחה להחיות את הסיפור הקסום ולייצר ממנו תיאטרון ילדים רגיש וחכם, קצת שונה מהמקובל, יותר שקט, מהורהר ומגרה למחשבה.

" שי בר יעקב, ידיעות אחרונות


"תאטרון דימונה הוא מעיין הנובע בפנינה הדרומית דימונה. הלכתי לצפות בהצגה הנסיך הקטן עם בני בן ה-5 והוקסמתי מההצגה בדיוק כמוהו אם לא יותר... בני ישב מרותק במהלך כל ההצגה והצליח לחוות בהתרגשות רבה את מסעו של הנסיך. צוות שחקנים מוכשרים ומרגשים ובימוי מקצועי הותירו אותי נפעמת מההצגה... להניע רכבים ולהגיע דרומה, מומלץ בחום".

מאיה אדרי, סלונה


***


משך ההצגה: כשעה.
מחזה: אורי וידיסלבסקי ונעמה שפירא / בימוי ומוזיקה: אורי וידיסלבסקי / עיצוב תפאורה ותלבושות : סבטלנה ליבשיץ / וידאו ארט וציור: סטודיו ״נדרימה״ / כוריאוגרפיה : נצנת זננך מקונן / עיצוב תאורה : אורי רובינשטיין / שחקנים יוצרים: נטע בר רפאל, אילנית גרשון, אבי גולומב, נצנת זננך מקונן, קובי ילוז וחנית כהן-מור יוסף. מחיר כרטיס: 60 ש"ח.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   קרן פלס קפצה לבקר במתחם ד'ר פישר בתערוכת...
*   שיתוף פעולה בין ויצו וקבוצת סלקום...
*   שמואל דורנשטיין יו'ר ובעל חברת 'רב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים