לקראת חג הפסח מפנים בחיפה מידי יום קרוב ל- 700 טון אשפה. צילום: דוברות עיריית חיפה

על הביצוע מופקדים עובדי אגף התברואה שעובדים ויעבדו עד ערב החג בשלוש משמרות רצופות לניקוי אשפה ופינוי הגזם והגרוטאות אותם מוצאים התושבים כחלק מההכנות לחג ומצחצחים את העיר חיפה

פורסם ב: 14/04/2019 22:36

חדש בחיפה מנקה מדרכות. צילום :דוברות עיריית חיפה
באגף התברואה של עיריית חיפה נשלמות ההכנות לקראת חג הפסח. עובדי האגף מנקים את רחובות העיר במבצע שיגיע לסיומו ביום שישי הקרוב , ערב חג הפסח לאחר שישלימו כמדי שנה את מבצע הניקוי המסורתי של 'שוק תלפיות'.


במסגרת המבצע המתקיים פעמיים בשנה, לקראת חג הפסח ולקראת ראש השנה, ייצאו עובדי האגף לשוק המזון המרכזי והוותיק של חיפה מצוידים במטאטים ידניים ובמכונות שטיפה המייצרות קיטור בלחץ גבוה.בעזרת כל אלה ינקו את מדרכות השוק, הכבישים ואת הקירות מהם יסירו מודעות פיראטיות. מבצע הניקיון יסתיים עם הזריחה, כאשר ראשוני הלקוחות יגיעו לשוק המצוחצח על מנת להשלים את הקניות האחרונות לחג.

הניסיון מלמד כי בימים הקודמים לחג גדלה כמות האשפה ב– 150 טון ליום ובסה'כ מפנים בימים אלה מדי יום כ– 700 טון אשפה. בשעות הבוקר המוקדמות של יום שישי, ערב חג הפסח, תציב העירייה קרוב ל- 180 חביות לשריפת חמץ שיאפשרו לתושבי העיר לקיים את מצוות ביעור חמץ, תוך שמירה על כללי הבטיחות (מניעת שריפות) וניקיון העיר.הן תיאספנה בערב החג עד השעה 12:00.

במהלך ימי חול המועד בהם צפויים לבקר באירועים השונים המתקיימים בעיר אלפי משפחות, ימשיכו עובדי אגף התברואה לעבוד במשמרות מתוגברות בשעות היום והלילה וישמרו על ניקיון העיר על מנת לאפשר לכל תושבי העיר ואורחיהם ליהנות מחופשת החג. חג שמח ומועדים לשמחה לכל קוראינו.
מנקים ביסודיות בשטח שוק תלפיות בחיפה. צילום: דוברות עיריית חיפה

מצחצחים את העיר חיפה. צילום: דוברות עיריית חיפה

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   בט'ו באב יום האהבה הופיע שמעון בוסקילה...
*   הערב נפתח חגיגית ה-STUDIO ב'מרכז פנורמה'...
*   סמדר גנזי דוגמנית מצליחה בשנות השמונים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים