בטקס חגיגי הונחה אבן פינה למחלקת מיון ממוגנת שתוקם במרכז הרפואי 'בני ציון' בחיפה. כתבה: רונית קיטאי

מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אמנון רופא, נשיא 'בני ציון' ארה'ב ואחד מהתורמים הגדולים והמסורים של בית החולים ג'ורג' שפר, נכחו בטקס שכלל משלחת עיתונאים מארה'ב ועוד

פורסם ב: 09/04/2019 10:48

מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אמנון רופא ונשיא בני ציון ארהב וג'ורג' שפר בטקס הנחת אבן הפינה. צילום: בני ציון
חדר המיון הממוגן ייבנה בחזית בית החולים וישתרע על שטח של 3,500 מ'ר והקמתו מתאפשרת בזכות תרומות נדיבות ובשיתוף משרד הבריאות. הפרויקט צפוי להסתיים בעוד כשנתיים. באירוע השתתפה משלחת עיתונאים מארה'ב, שכללה נציגי עיתונים מובילים וביניהם 'ניו יורק טיימס', פורבס אתרי אינטרנט, בלוגרים ומדיה יהודית, שהגיעו ביוזמת ארגון בני ציון ארה'ב במטרה לחשוף בפניהם את פועלם של בני ציון ארה'ב בישראל, וכמובן שבית החולים 'בני ציון' וא היהלום שבכתר

הפרויקט כולל שלושה חלקים עיקריים אשר יחד מהווים את קומפלקס המיון הממוגן: חנייה חדשה על גג המיון, שטח: 1,420 מ'ר, קומת המיון: שטח: 1470 מ'ר ועוד 160 מ'ר שיפור מיגון במבנה הקיים. חדר המיון מיועד ל-35 מיטות אשפוז בזמן רגיעה, מתוכן 7 עמדות טיפול בישיבה, ו-53 מיטות בזמן חירום. קומת אשפוז ממוגן: שטח: 1470 מ'ר ועוד כ- 400 מ'ר שטח טכני ממוגן. קומת אשפוז זו מיועדת ל- 58 מיטות טיפול.

המיון יהיה ממוגן מפני טילי אויב, לוחמה אטומית, כימית וביולוגית ובעת תרחישי חירום שונים כמו: רעידות אדמה, אסונות טבע וכו'. הפרויקט מוקם ביוזמת ובתקציב משרד הבריאות באמצעות מנהל התכנון ובשיתוף פעולה צמוד עם הנהלת המרכז הרפואי בני ציון. נזכיר כי במלחמת לבנון השנייה היווה בית החולים מטרה לטילי אויב, וביומה האחרון של המלחמה ספג פגיעה ישירה של רקטה, כאשר בנס לא היו פגיעות בנפש ונגרמו נזקים לרכוש בלבד.

נציגי ארגון בני ציון ארה'ב בראשות הנשיא ג'ורג' שפר והעיתונאים מארה'ב, נפגשו בתחילת הביקור עם ד'ר אמנון רופא, ביקרו בפגייה ושמעו הסברים ממנהל המחלקה פרופ' דוד בדר, וכמובן השתתפו בטקס הנחת אבן הפינה לאחר ששמעו סקירה ממנהל הפרויקט צביקה רום.

מנכ' ביח'ל 'בני ציון' ד'ר אמנון רופא, הודה לג'ורג' ואירנה שפר על תרומתם הנדיבה. והעניק תעודת הוקרה. הוא לא שכח להודות כמובן למשרד הבריאות והביע את תקוותו, כי 'הביקור של העיתונאים האמריקאים יאיר את פעילות בית החולים בתודעתם של הקוראים וויסייע לבית החולים בפעילותו לגיוס תרומות לפרויקטים ראויים וחשובים לרווחת המטופלים'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע בביח'ל 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי...
*   לקראת ט'ו באב, מעניקה טיפים לפינוק...
*   השבוע ב'כללית' במחוז חיפה והגליל המערבי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים