השבוע בביח'ל 'כרמל' יום המעשים הטובים ועוד. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון, ירון חזן

כרמל woman friendly -שירות ייחודי ובלעדי בביח'ל 'כרמל' לנשים לקראת לידה בבית החולים כרמל. ליווי רגשי בגישת birth oriented . therapy – BOT

פורסם ב: 07/04/2019 16:08

המיילדת הילה הוכהויזר ( משמאל ) ומנהלת הסיעוד מעיינה אלבוים בחדר הלידה ב'כרמל'. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל
לדברי מנהלת הסיעוד של בית החולים אהובה טל: 'מדובר בשירות ליווי רגשי ייחודי לנשים לקראת לידה המוגש באופן מקצועי ומסודר בבית החולים 'כרמל' ע'י מיילדות מוסמכות שעברו הכשרה ייחודית ומקצועית בתחום. מעיינה אלבוים מנהלת הסיעוד של חדרי הלידה בבית החולים המוסמכת לטיפול בשיטת הליווי הרגשי מסבירה : 'מדובר בגישת עבודה עם נשים וזוגות בתקופה שסביב הלידה, המתמקדת במתן ליווי מקצועי לאתגרים הרגשיים שמופיעים בתקופה זו. מפגשי WOMEN FRIENDLY מתאימים לנשים / זוגות שחשים חרדה לקראת לידה, לאחר טראומה בעבר, פגיעה מינית, חווית אובדן של עובר, נשים עם קושי בבדיקה נרתיקית ועוד'.


הילה הוכהויזר מיילדת בבית החולים, המטפלת ומרכזת את תחום ה- WOMEN FRIENDLY ב'כרמל': 'עד כה נשים עם רגישות יתר לקראת לידה חוו הצפה רגשית בעת הלידה שמנעה מהן להיות בנוכחות טובה ולהתמודד בצורה טובה עם הלידה. כעת ישנה הזדמנות למפגש טרום לידה , שמאפשר היכרות מוקדמת, להקשבה ,חשיפה של הקשיים והטריגרים שעלולים להציף את האישה בעת הלידה. ולמציאת שיטות ותוכניות טיפול כדי למזער את אותה הצפה רגשית ולהתאים את הליווי המקצועי באופן המיטבי עבור היולדת'. הילה הוכהויזר כבר עזרה לעשרות נשים וזוגות בבת החולים לעבור את חווית הלידה בהצלחה ועם חיוך למרות משקעים וטראומות קשות שהן חוו בעבר.


שושי בת ה 26 מהקריות חוותה אובדן של העובר שלה בחודש התשיעי להריונה הראשון, בהריונה השני לקראת לידה פנתה שושי לצורך מפגש WOMEN FRIENDLY במפגש עלו הפחדים ,החששות מסוף ההיריון והלידה הקרבה, הכאב של האובדן והכמיהה לילד. במפגש עלו הדברים שיתמכו בהם בליווי הלידה הנוכחי, כדי לעבור את חווית הלידה בשלום.

המפגש מתקיים בחדר אינטימי סמוך לחדר הלידה בבית החולים. התכנים וההבנות שעולים מתוך המפגש מתועדים במסמך ייעודי וכוללים את ההנחיות וההמלצות עבור הצוות הרפואי המלווה בלידה: מיילדת ורופא, על מנת לספק ליווי מקצועי ,אישי, מותאם. בסופו של תהליך הלידה עברה בשלום ובהצלחה ובמשוב לאחר הלידה שיתפו בני הזוג וכתבה שושי: 'הפגישה המקדימה ומילוי הטופס היוו אבן דרך בתהליך ההכנה ללידה, השפיעו לחיוב על התהליך לקראת הלידה ועל הלידה עצמה. ניתנה לנו תחושה שרואים אותנו וקשובים לצרכינו הפיזיים והרגשיים. הרגשנו התחשבות ורגישות מצד הצוות. המידע בטופס הועבר לכל מי שטיפל בנו. וחסך מאתנו את הצורך לשתף שוב ושוב בחוויית העבר, ששיח עליה מסעיר ומכאיב כל פעם מחדש'.


מנהל מחלקת נשים ויולדות ב'כרמל' פרופ' עופר לביא : 'שירות הליווי הרגשי הייחודי הניתן באופן מסודר ומקצועי רק בביח'ל 'כרמל' וזהו נדבך שירותי נוסף בסל השירותים הרחב שמעניקה מחלקת נשים ויולדות בכרמל.אנו מאמינים בטיפול מותאם אישית לכל יולדת ולכל אישה המגיעה אלינו. אנו מעמידים צוות רב מקצועי במגוון רחב של תחומים כדי להעניק את הטיפול הטוב יותר לכל אישה ולכל יולדת. צוות חדר לידה של 'כרמל' פותח בפניכם דלת ולב רחב לליווי מקצועי אישי ומותאם'

לקבלת פרטים נוספים על השירות ולתאום מפגש עם מיילדת בתחום הליווי הרגשי ניתן לפנות לטלפון 04-8844489 או במייל babycr@clalit.org.il

*****


כרמל המעשים הטובים


'הרעיון המרכזי העומד מאחורי יום המעשים הטובים, הוא שכל אחד יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, ולהוות דוגמא לאופן שבו העולם יכול להיראות בכל יום בשנה', אמר אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש של ביח'ל 'כרמל', ביום המעשים הטובים של בית החולים.

.
עשרות רבות של עובדי ביח'ל מכל המגזרים: רופאים אחיות, עובדי מנהל ומשק, טכנאים וצוות פרא-רפואי עובדים סוציאליים ועוד עובדים רבים, פשטו את מדי ביה"ח הלבנים ויצאו לשטח ולקהילה כדי לתרום ולתת.

ביום המעשים הטובים התמקדו עובדי כרמל במספר אתרים מרכזיים. מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג יחד עם צוות עובדי ההנהלה התנדבו והתרגשו באגף לנפגעי שואה בבית החולים הפסיכיאטרי 'שער מנשה'.

צוותים של עובדות סוציאליות אחים ואחיות ועובדי המערך הלוגיסטי שהו ליוו ושמחו בעלי צרכים מיוחדים במעון הוד שבחיפה. לימור דיסני עובדת סוציאלית של כרמל אומרת כי מעון הוד הוא בית מיוחד בו שוהים צעירים בעלי מוגבלויות ונכויות התפתחותיות. 'אנחנו בקשר עם המעון מזה מספר שנים ומגיעים אליהם כדרך קבע וגם ביום המיוחד הזה. הם מגיעים לבקר בבית החולים ולחלק מתנות ומטעמים לצוות ולמטופלים בחגים. עם הזמן נוצר עימם קשר מיוחד, וזהו שילוב אמיתי ומחמם הלב של הקהילה המיוחדת של דיירי המעון ושל בית החולים'.

עובדי מחלקת או'ש ומחשוב בהובלת המנהלת יהודית שוורץ היו במרכז השיקומי גריאטרי 'בית בלב' בנשר, שם הם עזרו בפעילות ספורטיבית במחלקת השיקום ובפעילות מיוחדת במחלקת סיעודי המורכב. נציגי מחלקת משאבי אנוש יצאו לביקורי בית אישיים ומרגשים בביתם של גימלאי בית החולים הותיקים כשמלווים אותם נציגות מוועד הגמלאים זאת בנוף לעוד פעילויות התנדבותיות רבות. ניצולי השואה המבוגרים המאושפזים בביח'ל 'שער מנשה' לא האמינו למראה עיניהם , לאחר שעובדי ביח'ל 'כרמל' בסיוע ותרומת צוות מטבח בית החולים, פתחו להם בפעם הראשונה בבית החולים בו הם נמצאים , נמצאים, בית קפה אמיתי. המלצרים והמגישים היו כל חברי ההנהלה כולל מנהל בית החולים כשהם משרתים את ניצולי השואה המאושפזים בחיוך אוהב ומגישים להם קפה חם ומפנק מבחר עוגות, מוסי שוקולד וחלבה ומאפים חמים מקונדיטוריית מטבח בית החולים.

פרופ' אלכסנדר גרינשפן מנהל המרכז הרפואי 'שער מנשה' הודה במילים חמות לכל צוות ביה"ח כרמל על הביקור והעידוד :'פתחתם כאן בית קפה של אהבה ורואים שיש לכם נשמה יתרה של נתינה מאהבה . ניצולי השואה שכאן סבלו ונתקלו בחייהם באנשים לא טובים. אתם האנשים הטובים שבאתם לעשות טוב וכולנו מודים לכם על רוחב לבכם'.

חן גבעול מרכזת פיתוח משאבי אנוש ולימור דיסני מהשירות הסוציאלי סיכמו את יום המעשים הטובים בכרמל: 'יום המעשים הטובים בכרמל הפך למסורת שאנחנו מקפידים לקיים כ'יום שיא', לצד הפעילויות האחרות הנערכות ע'י סגל כרמל למען הקהילה לאורך כל השנה. יום זה מעלה למודעות את הפשטות שבעשיית הטוב, ובכך מעלה את כמות האנשים המבקשים להתנדב בכל השנה. אנחנו מעודדים את צוותי בית החולים להמשך פעילות התנדבותית, בהתאם לתפיסה הקהילתית של כרמל, וגאים להמשיך במסורת הנהדרת הזו '.

בצוות יום המעשים הטובים של כרמל שותפים אילי דומיניק, אהוד פקלר, לימור דיסני וחן גבעול.
בצילומים – צוותי כרמל ביום המעשים הטובים.צילום :אלי דדון וירון חזן
הנהלה ביום המעשים בשער מנשה. צילום: ירון חזן

צוות במעון הוד ביום המעשים הטובים ב'כרמל'. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   זהירות משברים! ב'כללית' מנסים למנוע...
*   היחידה הגריאטריה של כללית בחיפה עברה...
*   חובשי רפואת חירום במד'א והפאראמדקים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים