Bio-Rad מקימה מרכז פיתוח בפארק מדעי החיים בחיפה

Bio-Rad חברת מדעי החיים האמריקנית שכרה שטח של 1,200 מ'ר בפארק מדעי החיים חיפה, שישמש כמרכז פיתוח.

פורסם ב: 03/04/2019 09:14

צפריר ברבמן ואור שחף - חתימת חוזה. צילום: יח'צ
הסכם השכירות נחתם עם החברה הכלכלית לחיפה וחברת 'מבנה', ומסמן את תום אכלוסו של הבניין הראשון בפארק מדעי החיים, לקראת המשך תכנון ובניית הבניינים הבאים בפרויקט.

המרכז יחל לפעול לקראת סוף 2019 ויכלול כ-1,200 מ'ר וצפויים לעבוד בשלב הראשון 30 אנשים. תתבצע פעילות מחקר ופיתוח הכוללת תכנון והנדסה של מכשירים אנליטיים גדולים ומשוכללים, המיועדים לחברות פארמה, גורמי אקדמיה ועוד לטובת מחקר בתחום מדעי החיים.

Bio-Rad היא חברה אמריקנית העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מגוון רחב של מוצרים עבור תעשיית מדעי החיים והדיאגנוסטיקה הקלינית, מצטרפת לענקית התרופות השוויצרית 'לונזה', לחברת האולטרסאונד של GE, לחברת "סונובה ישראל" המתמחה במכשירי שמיעה ולחממה הטכנולוגית MindUP (בתחום הרפואה הדיגיטלית, השייכת למדטרוניק, IBM, קרן הון סיכון 'פיטנגו' והמרכז הרפואי רמב"ם) שכבר מאכלסות את הבניין הראשון בפארק. עם חתימת ההסכם מול Bio-Rad, סיימה הנהלת הפארק את אכלוסו של הבניין הראשון.

בימים אלה נערכים בחברה הכלכלית לחיפה וב"מבנה", השותפות לפרויקט, להמשך בנייתם של הבניינים הנוספים בפארק. עד כה הושכרו כל 18,500 מ"ר בבניין הראשון בפארק. הפארק מוקם בהשקעה של 500 מיליון ש"ח על שטח של 31 דונם ויכלול 5 בניינים בהיקף כולל של 85 אלף מ"ר. החברה הכלכלית לחיפה ו"מבנה" יוצגו על ידי עורכי הדין יוסי מילר ואיילת כתר ממשרד מילר ושות'.

דוד עציוני, יו"ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש העיר בירך את Bio Rad על הצטרפותה לפארק מדע החיים בחיפה: "בחירה של חברה בסדר גודל כזה להעביר את פעילות הפיתוח שלה בישראל לפארק מדעי החיים, היא עוד הוכחה למהלך שחיפה נמצא בעיצומו, לקראת הפיכתה למרכז ידע בינלאומי בתחום מדעי החיים. בכך, נסגרת רשימת החברות שמאכלסות את הבניין הראשון בפארק במלואו, ומאפשרת להתחיל ולקדם את תכנון ובניית הבניינים הבאים בפרויקט, שהופך למרכז הידע והעבודה החיוני בישראל בתחומי הבריאות הדיגיטלית, הפארמה והמכשור הרפואי".

אור שחף מנכ'ל החברה הכלכלית לחיפה: 'הבעת האמון בפרויקט הדגל של העיר מצד חברות בינלאומיות הינה צעד משמעותי נוסף בתהליך שהחברה הכלכלית יזמה ומעניקה חותמת להצלחתו. חברות כמו Bio-Rad ממשיכות את תנופת הפיתוח בחיפה ומעשירות את האקו-סיסטם העירוני, המושתת על שילוב ייחודי בין אקדמיה, מרכזים רפואיים, חברות מובילות וסטארט-אפים מבטיחים. כניסתן של חברות מובילות בתחום מדעי החיים לפארק תאפשר יצירת מקומות עבודה איכותיים ותעשיר את המרקם המקצועי. החברה הכלכלית תמשיך ליזום ולקדם יזמות וחדשנות בעיר, הן באמצעות תמיכה ביזמים צעירים דרך מנהלת החדשנות והן על ידי יצירת בית לחברות מבוססות בפארק מדעי החיים'.

צפריר ברבמן מנכ'ל Bio Rad חיפה: 'המעבר למשרדים החדשים יאפשרו ל-Bio-Rad חיפה להגדיל את מצבת כוח האדם שלה ולשכלל את פעילותה על ידי הקמת מעבדות מרווחות ומתקדמות מתחומי האופטיקה, אלקטרוניקה, תוכנה, הנדסה וביוכימיה. בכך, Bio-Rad חיפה הופכת לחלק אינטגרלי ומשמעותי עוד יותר עבור חטיבת המחקר של Bio-Rad העולמית. עצם המעבר מעיד על הבעת אמון עצומה מצד התאגיד בחברה'.


אודות פארק מדעי החיים בחיפה:

פארק מדעי החיים ממוקם במבואות הדרומיים של חיפה, כחלק מאסטרטגיה עירונית להמשך הפיתוח של התעשיות עתירות הידע בכניסה לעיר. הפארק בבעלות משותפת של החברה הכלכלית לחיפה וחברת מבני תעשיה, מתפרש על שטח כולל של 31 דונם עליו יוקמו 5 בניינים בהיקף כולל של 85 אלף מ"ר. הבניין הראשון בשטח כולל של 18,500 מ"ר והוקם בעלות של 100 מיליון שקלים ע"י השותפים בפרויקט – החברה הכלכלית לחיפה וחברת 'מבנה'. הפארק שנבנה בסטנדרטים גבוהים מציע תמיכה בכל תשתיות המחקר והפיתוח לחברות העוסקות בכל סוגי המחקר והפיתוח של מכשור רפואי, ביולוגיה, ביו-טק, ביו-אינפורמטיקה, ננוטכנולוגיה, הנדסה חקלאית, מחקר רפואי ועוד.

מיקום הפארק בסמוך לפארק מת"ם ולאצטדיון סמי עופר, נועד ליצור אזור תעשייה עתירת ידע לחברות בתחומי הרפואה, אשר יצטרפו לחברות המובילות בעולם שהקימו את מרכזי המחקר והפיתוח שלהן בחיפה.

על פי התכנון יכלול הפארק חמישה מבנים בסטנדרטים בינלאומיים ובשטח כולל של כ-85,000 מ"ר, הממוקמים על מגרש בשטח של כ-31 דונם. במקביל להליך בניית הפארק, החלה החברה הכלכלית לחיפה וחברת "מבנה", בשיווק הפארק לחברות מתחום מדעי החיים. ענקית מכשירי השמיעה "סונובה", חטיבת האולטרסאונד של ג'נרל אלקטריק – GE Health, ענקת התרופות השוויצרית "לונזה", החממה הטכנולוגית MindUP, העוסקת בפיתוחים בתחום הרפואה הדיגיטלית והינה בבעלות משותפת של הענקיות הטכנולוגיות IBM, מדטרוניק, קרן הון הסיכון פיטנגו והמרכז הרפואי רמב"ם וחברות נוספות כבר נכנסו לבניין הראשון בפארק.Bio-Rad העולמית(Bio-Rad Laboratories, Inc.) הינה חברה אמריקאית מובילה בתחומה אשר עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מגוון רחב של מוצרים חדשניים עבור תעשיית מדעי החיים והדיאגנוסטיקה הקלינית. לקוחותיה של ביו-ראד הם מוסדות אוניברסיטאיים ומוסדות מחקר, בתי חולים, מעבדות בריאות הציבור ומעבדות מסחריות, חברות ביוטכנולוגיה ופרמצבטיקה ומעבדות יישומיות הכוללות בטיחות מזון ואיכות הסביבה. בכל 67 שנות פעילותה, החברה שמה לעצמה דגש רב על איכות ושירות הלקוחות, ולמוצריה תפקיד רב בקידום תהליכי הגילוי והשיפור בתחומי הבריאות למיניהם. החברה נוסדה בשנת 1952 והמטה הכללי שלה שוכן בהרקולס, קליפורניה. לחברה יש פעילות גלובלית ענפה והיא מעסיקה מעל ל-8,000 עובדים ברחבי העולם. לחברה היה מחזור מכירות של כ-2.2 מיליארד דולר בשנת 2018.

Bio-Rad חיפה – תיאור פעילות:מרכז מחקר ופיתוח חדשני ורב תחומי המשלב יכולות מגוונות ומיומנויות מדעיות והנדסיות עבור חטיבת מדעי החיים של Bio-Rad העולמית. פעילות החברה עוסקת החל מפיתוח ריאגנטים וערכות מדידה וכלה בתכנון והנדסה של מכשירים אנליטיים גדולים ומשוכללים. שלבי הפיתוח כוללים עבודה מול מחלקת השיווק האמריקאית, תכנון הנדסי, בדיקות היתכנות מקיפות ובסופו של דבר פיתוח לכדי מוצר. הסניף מונה כ-30 איש והוא מורכב ברובו ממהנדסים ומדענים מתחומים שונים ומגוונים שברובם הינם בוגרי הטכניון.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הגימליאדיה ה-14 של חיפה יוצאת לדרך...
*   במפגש בוקר ב'נעמת' חיפה אירחו את עו'ד...
*   50 נערים מחיפה זכו לחגוג טקס בר-מצווה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים