סימני חיים' סיפורים מאת גידי קורן. הוצאת 'כנרת זמורה'. כתבה: רונית קיטאי

אם השם גידי קורן מוכר לכם ולא רק כפרופ' גידי קורן רופא הילדים והמדען, הרי שתזכרו כמה שירים יפהפיים אתם מכירים שמאחורי האיש והשם הזה. כן, הוא גם הקים את להקת 'האחים והאחיות' ומי לא מכיר את השיר 'פתאום קם אדם בבוקר' ועוד. סיפורים ולא רק ממחלקת הילדים

פורסם ב: 02/04/2019 23:58

סימני חיים מאת גידי קורן. סיפורים הוצאת כנרת זמורה
פרופ' גידי קורן מגיש סיפורי מחלקת ילדים, דרך עיניו החדות והרגישות של רופא ילדים, אשר למשפחות כל כך ברור שהוא 'צריך לזכור' אותם ואת המקרה שלהם כי הוא היה מיוחד, ולך תסביר להם כמה בולעי מספרים, נעצים וחרצנים הוא פגש מאז שהם היו, ובודאי שהוא לא זוכר אותם, כולל את שותי האקונומיקה ומגרגרי הנפט...


אז יש גם סיפורים ממחלקת הילדים המובאים כפי שהתרחשו, הרי שהסיפורים האחרים כתובים באופן ייחודי לפי מיטב המסורת של הסופר האמריקאי או הנרי, בחוש הומור דק, כשסופם הבלתי צפוי משאיר את הקורא מופתע ושקוע בהרהורים.

אז פרופ' גידי קורן כבר אמרנו, רופא ילדים, מדען, מלחין וסופר. פרופ' גידי קורן (לרפואת ילדים ולפרמקולוגיה־טוקסיקולוגיה ( וכמיטב כשרונותיו הוא יכול לעבוד בו זמנית במספר עבודות) וגם ללמד במספר אוניברסיטאות בישראל ובקנדה.

איזה תקופה מרשימה יש לו. מאחוריו למעלה מ־1,700 מאמרים מדעיים ועשרה ספרים רפואיים. גידי קורן הוציא את ספר הסיפורים הראשון שלו "מחלקת ילדים" ב־1980 (הוצאת דליה פלד). בשנת 2013 יצא לאור ספרו "פרוזאק בייבי -יומנו של עובר" (ספרית פועלים, הקיבוץ המאוחד) ותורגם לאנגלית.

גידי קורן מוכר לילדי ישראל מ"עלילות פיץ העכבר" (1978), "הטיול לארץ התווים" עם שלמה ארצי
(1974) שובי דובי" (1977). ב־1971 הקים קורן את להקת "האחים והאחיות", ובימים אלה, אחרי שובו ארצה מקנדה הופיע איתם ברחבי הארץ עם מיטב שיריו וביניהם השיר שכבר הזכרנו, פתאום קם אדם בבוקר וגם 'אם זר קוצים כואב'.

הוא קודם כל מענטש, כלומר בן אדם, כי בנוסף לעבודתו כמדען בכיר במכון מכבי־קהאן־למחקר ולחדשנות, הוא מטפל בילדים במרפאת הפליטים בתחנה המרכזית בתל אביב.אז לא כל כך פתאום קם אדם בבוקר ומתחיל ללכת. שימשיך כך, בלי עיין הרע. הספר מכיל 188 עמודים ומחירו 92 ש'ח. הוצאת 'כנרת זמורה'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'מה למדתי היום? פרקים במדעי החיים הטובים...
*   סדרת רבי המכר הבינלאומית 'יומני החנונית'...
*   'סודות השיווק של ביבי' מאת דני וידיסלבסקי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים