הח'כ לשעבר ,העיתונאי ואיש הטלוויזיה הבכיר ניצן הורוביץ הרצה במכללת הגימלאים של ההסתדרות במרחב חיפה, בנושא: הניצחון של טראמפ והשפעתו על העולם

נבאולם במגדל 'ארמון' בשכונת הדר בחיפה אמר ניצן הורוביץ: 'המסקנה החשובה ביותר מהבחירות האחרונות בארה'ב היא קריסת הסקרים והתחזיות. בדיקות רבות שנערכו בעקבות הפיאסקו של הסקרים, גילו שהם אינם אמינים ואינם משקפים כלל את הלכי הרוח בציבור'

פורסם ב: 01/04/2019 16:26

ניצן הורוביץ במכללת הגימלאים בהסתדרות חיפה. צילום: ההסתדרות חיפה
בין המברכים היו משה מזרחי יו'ר ההסתדרות במרחב חיפה ועו'ד מרים פרקש שמונתה לתפקיד של רכזת הגמלאים בהסתדרות במרחב חיפה, בנוסף לתפקידה כיו'ר האגף לתרבות והשכלה, ועושה את עבודתה עם הרבה אהבה ומסירות למען הפרויקט המכובד הזה של המכללה האיכותית, למען הגמלאיות והגמלאים חברי ההסתדרות".

עו"ל ועומד בראש המועצה הציבורית של האגודה הישראלית לפיתוח בינלאומי. במהלך 2016 היה שליח חברת החדשות בארצות הברית - לסיקור מערכת הבחירות לנשיאות. משם דיווח על מערכת הבחירות בארצות הברית, עד לניצחונו של טראמפ.

ניצן הורוביץ כיהן כחבר הכנסת מטעם מר"צ במשך שתי קדנציות. במהלך כהונתו בכנסת, היה חבר בוועדת החוץ והביטחון, בוועדת הפנים והגנת הסביבה, ובוועדת המדע והטכנולוגיה. בכנסת ה-18 כיהן כיושב ראש הוועדה לעובדים זרים, עמד בראש השדולה לשיתוף פעולה אזורי והשדולה לשוויון אזרחי ופלורליזם וכיהן כיו"ר עמית בשדולה הסביבתית-חברתית.
ב-2013 התמודד ניצן הורוביץ על ראשות העיר תל אביב-יפו. סיעת מר"צ אותה הוביל זכתה ב-6 מנדטים והייתה לסיעה הגדולה במועצת העיר. ב-2009 ייסד ניצן הורוביץ את תנועת ”ישראל חופשית” לפלורליזם ולמאבק בכפייה הדתית. מסוף שנת 2018 מכהן ניצן כיו״ר הוועד המנהל שלה בהתנדבות. במשך שנים רבות היה ניצן חבר בהנהלת האגודה לזכויות האזרח, פעיל בארגונים סביבתיים, ואף זכה בפרס פראט על עבודתו העיתונאית למען הסביבה.


בהרצאתו אמר ניצן הורוביץ: "הניצחון של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ב-2016 שינה כליל את האופן בו מנהלים קמפיין בחירות בכל העולם, וגם בישראל. אף מערכת בחירות היא לא נקיה או מנומסת. בחירות הן תמיד קשות, רוויות שנאה, מלוכלכות, לפעמים גם אלימות.

השימוש במדיה הדיגיטלית וברשתות החברתיות הפך לאמצעי התעמולה העיקרי והוא מגמד את כלי התקשורת המרכזיים. זו המציאות כיום, אך טמונה בה סכנה אמיתית - הפצה נרחבת של מידע כוזב וחדשות שקריות, בצד השמצות פרועות והשתלחויות בוטות. הניסיון האמריקאי מוכיח כי אין בידי הציבור הרחב אפשרות להבחין תמיד בין מידע כוזב לבין מידע אמיתי.
בנוסף לכך, ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת חדירה חסרת תקדים לפרטיות האזרחים, ושימוש לרעה במידע הנאסף עליהם לצרכים פוליטיים'.

"
העיתונאי ניצן הורוביץ עם עו'ד מרים פרקש יור האגף לתרבות והשכלה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הגימליאדיה ה-14 של חיפה יוצאת לדרך...
*   במפגש בוקר ב'נעמת' חיפה אירחו את עו'ד...
*   50 נערים מחיפה זכו לחגוג טקס בר-מצווה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים