הבובות יטופלו על ידי רופאים כדי להפיג פחדים של ילדים באירוע שיהיה פתוח לקהל הרחב: אירוע 'בית חולים לדובים' בצפת. כתבה: רונית קיטאי

יש לכם בובה או דובי שזקוקים לטיפול? סטודנטים מהפקולטה לרפואה ע'ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן, ו-30 פרחי רפואה יתנדבו 'לטפל' בדובים ובובות ביום שני 8.4.19 בין השעות 16.00-19.00 בפקולטה לרפואה ע'ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בצפת ,רח' הנרייטה סולד 8

פורסם ב: 01/04/2019 10:27

בית חולים לדובים. צילום: דוברות אוניברסיטת בר אילן
ביום ב', ה-8.4, בין השעות 16:00-19:00, יתקיים אירוע "בית חולים לדובים", בפקולטה לרפואה בצפת כחלק מפעילות קהילתית-חינוכית שמטרתה להפיג פחדים של ילדים בגילאי 3-7 מטיפול רפואי ומאשפוז.


האירוע, המתקיים זו השנה השישית, ביוזמת הסטודנטים ובשיתוף עם הנהלת הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן וקרן מת"ת מייסודו של פרדי זינגר. בפעילות ישתתפופ 120 סטודנטים לרפואה ו-30 פרחי רפואה (ילדים בכיתה י' המשתתפים בתוכנית העשרה) שיתנו שירות למאות ילדים מהסביבה שיגיעו יחד עם הבובות והדובים שלהם כדי לקבל טיפול.


במסגרת "בית החולים לדובים", סטודנטים לרפואה וסטודנטים למחקר בשיתוף סגל הפקולטה הופכים את הקמפוס ל"בית חולים" ליום אחד. במתחם הפקולטה מוקמות 'עמדות טיפול' מגוונות: עמדת קבלה, חדר מיון, חדרי צילום רנטגן, מחלקות כירורגיה, אורתופדיה, עיניים, אף אוזן גרון, חדרי אשפוז וניתוח, רפואה דחופה (מד"א), רפואת חירום (צה"ל), תזונה ורפואת שיניים.

הילדים פונים לסטודנטים לרפואה, עם הדובים או הבובות שלהם ש'נפצעו' או 'חלו', כמו כן הילדים שותפים פעילים בתהליך הקבלה במיון והבדיקה, האבחון וההפניה למחלקות השונות וחווים הדמיה של טיפול רפואי בבית חולים. במחלקות הם נחשפים לטיפול רפואי מלא, בהתאם לבעיה הרפואית, שהגדירו הילדים בטופס הקבלה לבית החולים. הסטודנטים, כרופאים מטפלים, מלווים את הטיפול בהסברים ועונים על שאלות הילדים. בבית המרקחת מקבלים הילדים 'תרופות' – ויטמינים, פֵּרות ושתייה. כמו כן, יקבלו הילדים חוברת עבודה בנושאי בריאות ורפואה והפתעות נוספות. שירי ילדים מתנגנים ברקע ותפאורה צבעונית תורמת לאווירה החגיגית.

נוי שפירר-מטטוב, בת 27, מנהלת בית החולים לדובים, וסטודנטית לרפואה בפקולטה ע"ש עזריאלי של אונ' בר-אילן: "אנו מתרגשים להוביל ולקחת חלק גם השנה ביוזמה הברוכה, בראשונה כדי להפיג את החששות של הילדים מצוותים רפואיים, ומטרה נוספת היא לקיים פעילות שמחה וקהילתית בצפון. אנו מזמינים את כולם להגיע לפסטיבל שלנו, אנו נערכים לכמות גדולה במיוחד של מבקרים, בשנה שעברה הגיעו קרוב ל-1,000 ילדים לאירוע, ביניהם הורים, אחים ואחיות, גננות ומאות דובים ובובות".

פרדי זינגר, יו"ר קרן מת"ת: "אנו שמחים על האפשרות לקחת חלק בקידום היוזמה המקסימה, זו השנה השלישית. אנו מאמינים בקידום קהילתי של אזור הצפון ותומכים בפרויקטים נוספים למען המשפחה באזור, בייחוד אלה שמשלבים רפואה וקהילה. אני מזמין את ההורים להגיע בהמוניהם עם ילדיהם והבובות, לאירוע שכולו חגיגה אחת גדולה למען מטרה טובה".
כתבים וצלמים מוזמנים להגיע לסקר את הפסטיבל ביום שני, 8 באפריל 2019, בשעות: 19:00-16:00, בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן, רח' הנרייטה סאלד 8, צפת.


/www.youtube.com/watch?v=3dwMpwhpeFM&t=2s
בית חולים לדובים. צילום: דוברות אוניברסיטת בר אילן

בית חולים לדובים. צילום: דוברות אוניברסיטת בר אילן

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע בביח'ל 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי...
*   לקראת ט'ו באב, מעניקה טיפים לפינוק...
*   השבוע ב'כללית' במחוז חיפה והגליל המערבי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים