השבוע בביח'ל 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

לתפקיד סגנית מנהל ביח'ל 'כרמל' נכנסה סא'ל (מיל) ד'ר שני ברוש שמחליפה את ד'ר גיל לביא שקודם לתפקיד ראש אגף תכנון ואסטרטגיה בהנהלת 'כללית'. יום העובדים הסוציאלים צויין בביח'ל 'כרמל'

פורסם ב: 31/03/2019 16:34

ד'ר שני ברוש עם מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג וסגנו הפורש לטובת קידום בהנהלת 'כללית' ד'ר גיל לביא. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל
ברכות לד'ר שני ברוש (42) מומחית ברפואת משפחה אשר נכנסה זה עתה לתפקידה כסגנית מנהל בית החולים 'כרמל'


סא'ל (מיל) ד'ר שני ברוש שימשה עד לאחרונה כראש צוות רפואה בנציבות קבילות החיילים וקודם לכן מילאה תפקידי פיקוד וניהול בכירים בחיל הרפואה.

לדבריה 'החיבור שבין בית החולים 'כרמל' לקהילה הוא ייחודי והאתגר העומד לנגד עיניי הוא למקסם את המומחיות של כל אחד מהגורמים המטפלים ולחזק את הקשר והאמון ההדדי שבין גורמי הרפואה בבית החולים לבין הגורמים בקהילה.המטרה היא שתהייה שפה משותפת ושכולם יעבדו בתיאום על מנת שנוכל להעניק לכל המטופלים טיפול מיטבי ובטוח'.

ד'ר שני ברוש ילידת תל אביב התאהבה בעיר חיפה ואזור הצפון כאשר החלה את לימודי הרפואה בטכניון בשנת 1994 וכך יש הגירה הכי חיובית שאפשר לחיפה. אומרת ד'ר ברוש : 'אני לוקאל פטריוטית וחשוב לי מאוד לתרום ככל יכולתי לרווחתם ולקידום בריאותם של תושבי חיפה והצפון.'.

ד'ר ברוש נשואה לנדב ואם לשירה (17) ולרותם (14) שניהם תלמידים בבית הספר הריאלי, והיא מוסיפה: 'אני מאמינה שהכל מתחיל ונגמר באנשים שהם לב ליבו ופרצופו של כל ארגון מצליח.בשבילי האנשים במרכז – גם המטופלים וגם המטפלים'.


שני חובבת צילום מוכשרת ומרבה להתבונן על העולם ועל אנשים דרך עדשות שונות ומזווית רבות.
ליד מיטתה תמצאו ספרי שירה וגיטרה בה היא מנגנת שירי ארץ ישראל שהיא מאוד אוהבת.


המומחית ברפואת משפחה. ביצעה במסגרת התמחותה במחלקה של שירותי בריאות כללית במחוז, חלק מהסבבים הנדרשים בבית החולים 'כרמל'. בנוסף ףלכך היא תסיים השנה את לימודיה לתואר MBA בפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב.


אישה של מצויינות היא ד'ר שני ברוש כי נוסף לכל כישוריה ותחביביה היא גם בוגרת תכנית 'נחשון' לפיתוח מצוינות בחיל הרפואה ובוגרת הקורס לפיקוד ולמטה במכללה הבין-זרועית בצה'ל. כיום היא עמיתה בתוכנית 'ענבר' עתודה ניהולית במערכת הבריאות בישראל.

היא נחושה ברצון 'לשקם ככל הניתן את אמון הציבור במערכת הרפואה הציבורית כי יש לנו אנשים מצוינים בכל תחום, אבל הם מתמודדים עם פערים אדירים בתשתיות ובמשאבים. לפעמים צריך לעשות ׳זום אאוט׳, לראות את התמונה מזוויות אחרות ולנסות למצוא פתרונות יצירתיים'.


בין כל שאר עיסוקיה, ד"ר ברוש פעילה גם בעמותת יוצאי לובלין לדורותיה ומרכזת את פעילות בני הדור השלישי והרביעי לניצולי השואה. 'סבתי ז"ל הייתה ממקימי הארגון והפעילות בעמותה היא בגדר המשך דרכה ומימוש צוואתה לשימור ועיצוב זיכרון השואה'.


במסגרת תפקידה כסגנית הנהלת ביח'ל 'כרמל' תהיה ד'ר ברוש אחראית על הטיפול בחטיבה הפנימית, במחלקת הילדים, במערך הקרדיולוגי ובמחלקה לרפואה דחופה, המהווה את שער הכניסה לבית החולים. בנוסף תהיה אחראית על תחום התרופות ועל בית המרקחת ועל תחום מניעת זיהומים.

מה היא היתה אם לא היתה רופאה? 'כנראה שהייתי עוסקת בחינוך כי אני מאמינה שבכל אדם גלום יהלום, שרק צריך שיחשפו וילטשו אותו. אני מתחילה את תפקידי החדש בסקרנות ובהתלהבות רבה. מהרגע הראשון בו נכנסתי לבית החולים הרגשתי שיש כאן אווירה של פתיחות, אכפתיות אמיתית והתגייסות של כולם לטובת המטרה המשותפת לכולנו L מתן טיפול איכותי למטופלים. לכל אחד יש צליל ייחודי וביחד יוצרים מנגינה, ממש כמו תזמורת... אני מרגישה שהצטרפתי לצוות מנצח ובטוחה שיחד נמשיך להוביל את בית החולים לשיאים חדשים'.


****

השירות הסוציאלי בכרמל מכל הלב

"יום העובדים הסוציאליים הבינלאומי הוא הזדמנות מופלא להוקיר ולהודות לעוסיו"ת הנהדרות שלנו כאן בביה"ח כרמל, אתן עושות עבודה מסורה וקשה מכל הלב, ומגיעה לכן כל התודה וכל ההערכה, כך הודתה לעובדות הסוציאליות של ביח'ל 'כרמל' מנהלת השירות הסוציאלי של בית החולים הדס בן שלמה. כבר 30 שנה שהדס משרתת אלפי מטופלים בביה"ח כרמל ומתוכם 19 שנה היא מנהלת את השירות הסוציאלי ביד רמה ובהצלחה גדולה.

השירות הסוציאלי בכרמל מעניק טיפול פרטני ומשפחתי בנושאי משבר וטראומה, קטינים בסיכון, אפוטרופסות, הנגשת זכויות, אלימות במשפחה, התעללות בקשישים ניסיונות אובדנות, תכנון שחרור של המטופל ועוד שירותים רבים ומגוונים.

לדברי הדס בן שלמה :'החזון שלנו הוא השגת יעדי הטיפול הרפואי בקידום רווחת המטופלים ובני משפחותיהם במתן סיוע רגשי תוך קידום תהליכי החלמה שיקום וחזרה לתפקוד'.

בין הפרויקטים הייחודיים שנעשים בבית החולים ע'י צוות השירות נמצאים סדנאות מיוחדות לרופאים בנושאי שיפור התקשורת בין המטפל למטופל, הנגשת זכויות בביטוח לאומי, קבוצת תמיכה ייחודית למתנדבי זק"א הקבוצה מנוהלת ע"י בנות השירות ונעשית ללא תשלום כתרומה לקהילה מטעם השירות הסוציאלי של כרמל.

בנוסף מפיקים בשירות קבוצות תמיכה ייעודיות לחולים כמו קבוצת למטופלות במסגרת טיפולי הפוריות , קבוצה להורי פגים, קבוצה לחולות סרטן ועוד .באירוע תודה לרגל היום הבינלאומי במשרדי השירות הסוציאלי בבית החולים, הגיעו כל העובדות הסוציאליות של 'כרמל' ונציגי ההנהלה שבירכו ובאו להוקרי אותן.

בין המברכים אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש שחילק לכל העובדות שי מיוחד מטעם ההנהלה, סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית, סגן המנהל ד'ר רוני דיוקמן וד'ר שני ברוש סגנית מנהל בית החולים החדשה בתפקיד וכמובן ד'ר אבי גולדברג מנהל בית החולים שהודה לעובדות הסוציאליות המסורות של לאורך כל ימות השנה ועל ההשפעה החיובית שלהן על אנשים ומטופלים רבים כל כך. 'אתן שנותנות את המענה בטיפול רגשי מסייעות למטופלים בכל התמודדות עם חולי או משבר בריאות. אתן שדואגות למקסם את תוצאות הטיפול הרפואי, ולסייע למטופל ולמשפחתו למצות את המשאבים לצורך ההתמודדות , לכם מגיעה ההערכה והתודה מכל המטופלים מבני המשפחות ומכולנו'.

.כרמל עובדות במרץ במחלקות השונות 18 עובדות סוציאליות מוכשרות ומנוסות מרבית בנות השירות הסוציאלי בכרמל הן בעלות תואר שני ושתיים מהן גם בעלות תואר ד"ר. בקבוצה עובדות סוציאליות שהן גם פסיכותרפיסטיות וחלקן גם מנחות קבוצות.

המחלקה לעבודה סוציאלית בבית החולים מטפלת בשנה בקרוב לעשרת אלפים אנשים כולל בני המשפחות שלהן חוץ מזה היא מטפלת ומפעילה בשעת חירום את מרכזי המידע השונים, מטפלת במצבי דחק ואחראית על הקשר עם הקהילה בעת חירום . המחלקה גם אחראית לאורך כל השנה על הבטחת רצף הטיפול בין בית החולים לקהילה לטובת המטופלים.


בצילומים – בנות השירות הסוציאלי של ביה"ח כרמל , הענקת שי ההנהלה לבנות השירות– צילום אלי דדון
ד'ר שני ברוש שנכנסת לתפקיד סגנית מנהל ביח'ל כרמל. צילום אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

בנות השירות הסוציאלי של ביח'ל 'כרמל' שקיבלו שי מההנהלה של 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

צוות השירות הסוציאלי. צילום :אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   גם כאשר היה בדרך לחתונה שלו לא שכח...
*   ניתוח הארכת גפיים גורם לצעירים מאירופה...
*   פרופ' שראל הלחמי מונה למנהל מחלקת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים