ב'סינמטק' חיפה לא מפחדים לגעת בתפוח האדמה הלוהט, הבחירות

מה-31 במרץ ועד ה-9 לאפריל, לקראת הבחירות,פותחים ב'סינמטק' חיפה בשיתוף עם החוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה, בתכנית בשם 'בחירות או לא להיות: קולנוע ופוליטקה', ויוקרנו במסגרת זו מספר מיצירות הקולנוע הנועזות והמשמעותיות בעולם

פורסם ב: 28/03/2019 09:03

לורו שיוקרן בסינמטק חיפה. צילום: יח'צ
מדובר ביצירות בנושא של בחירות ובדמותם של מנהיגים. סאטירות נועזות ודרמות פוליטיות, סרטים חדשים וגם כמה קלאסיקות ששוות צפייה ודיון מחודש.


התוכנית 'בחירות או לא להיות: קולנוע ופוליטיקה' נעשית בשיתוף עם החוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה וחלק גדול מהסרטים יובא בלוויית דברי מבוא או פאנל מסכם מטובי המרצים וביניהם פרופ' יריב צפתי ראש החוג לתקשורת, ד'ר אבנר שביט מרצה ומבקר קולנוע וד'ר ארן ליביו מרצה בחוג לתקשורת.

בין הסרטים הקרנה חגיגית ובלעדית (הסרט לא יוקרן בבתי הקולנוע) של סרטו החדש של פאולו סורנטינו 'לורו' – סאטירה עוקצנית ונוקבת העוקבת אחר דמותו השנויה במחלוקת של הטייקון וראש הממשלה האיטלקי לשעבר ברלוסקיני. הכסף, הבחורות, השערוריות וההונאה.

הקרנה מיוחדת נוספת תהיה של 'מלחמת 90 הדקות' סרטו המדובר של אייל חלפון, בכיכובם של משה איבגי ונורמן עיסא (שזכו על תפקידם בפרס השחקן בפסטיבל חיפה), קומדיה פוליטית ובועטת עם פתרון מקורי ומשעשע לסכסוך הישראלי-פלסטיני. הסרט לא הוקרן בבתי הקולנוע וזוהי הזדמנות מיוחדת לצפות בסרט בנוכחות הבמאי.


בגזרת הקלאסיקות, שתי סרטים שאי אפשר לוותר עליהם: 'להיות שם' סיפורו של צ'ייס, הגנן שהפך לנשיא, אולי פסגת הקריירה של פיטר סלרס. ו'מר סמית הולך לוושינגטון' הסאטירה הסרקסטית של פרנץ קאפרה על כל תרבות הפוליטיקה האמריקאית. אז נכון שלא נגיד לכם עבור מי להצביע, אבל נביא לכם יצירות מעוררות מחשבה .

"סגן הנשיא" (2018), "מלחמת 90 הדקות" (2017), "לא" (2012), "לורו" (2018), "מר סמית הולך לוושינגטון" (1939), "יחי ההבדל הקטן" (2013), "להיות שם" (1979).פרטים על הסרטים ניתן למצוא באתר הסינמטק ובתוכנייה המודפסת שניתן לאסוף בקופות ובכניסה לאולם.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   בט'ו באב יום האהבה הופיע שמעון בוסקילה...
*   הערב נפתח חגיגית ה-STUDIO ב'מרכז פנורמה'...
*   סמדר גנזי דוגמנית מצליחה בשנות השמונים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים