העיתונאית והסופרת גאיה קורן ('ידיעות אחרונות') היתה אורחת הערב ב'מועדון תרבות' של 'מרכז פנורמה' חיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

לאחר שגאיה קורן עברה דברים לא קלים בחייה שכללו חרם מחברותיה לכתה, שכול כאשר החבר הראשון שהיה לה במשך שבע שנים נהרג בשירותו הצבאי, פיטורים ממקום עבודתה, גירושין, על סוכנת שעבדה עליה בעיניים ועוד שאר ירקות, היא הפכה כל אובדן להישג אישי שלה.מכל קטסטרופה היא יצאה כאשר ידה על העליונה וריתקה את הקהל שלא זז מרחבת קפה 'פלפלת' שהיתה מלאה מאי פעם

פורסם ב: 26/03/2019 20:23

גאיה קורן. צילום : רונית קיטאי
גאיה קורן כתבה ספר בשם 'אני מלכה גרושה באושר' וסיפרה על כל המהלכים עד לביצועו כולל הסוכנת שנאלמה ונעלמה לה ועל גיוס המונים לצורך מימון הספר שהודפס בהוצאת 'סטימצקי'. היום היא לא רק עיתונאית וסופרת וגם מרצה אלא גם מטפלת בשיטת 'אני מלכה' המשלבת את 'תורת הניצחון'. גאיה קורן היא מאסטרית בטיפול בחרדות, טראומות, פוביות, אבל, אובדן ושכול, כי מכל אלה היא חוותה כאמור.

בנוסף לכך היא עובדת בשיטת NLP- הפועלת על תת המודע, מנחה סדנאות להערכה נשית, ואני שראיתי ושמעתי אותה בהרצאה לפני שנים רבות, שמעתי מפיה של גאיה קורן כי 'זה היה לפני 15 (!) שנים וזאת היתה ההופעה הבימתית הראשונה שלי והייתי מפוחדת מאוד'.למען האמת כלל לא הרגשתי שהיא היתה מפוחדת. היא היתה מרשימה, דיברה ברהיטות ובבטחון עצמי ואם חשה חוסר בטחון הרי שאף אחד לא יכול היה להרגיש זאת, אמרתי לה, והיא לא הסתירה את שמחתה לשמע דברים אלה.

בהרצאתה-מופע היחיד שלה 'אני מלכה' היא כובשת את הקהל , מדברת בגילוי לב נדיר על כשלון נישואיה אך מודה שהילדים שלה רק הרויחו רגיעה לאחר הגירושין ומספרת כי עד שהתגרשה היא היתה מלכת הדחייניות. כל דבר שסובל דיחוי או לא, היה נדחה על ידה עד אין קץ. 'תמיד חיכיתי שהכל יקרה. שאזכה בלוטו, בפייס, אבל לא קניתי אפילו כרטיסים, אז איך אזכה?'

מספרת בפתיחות לקהל על בעייה בריאותית מסויימת ממנה היא סובלת וגם ביקשה 'אדויל' מלימור כרסנטי מנהלת יחסי הציבור של 'מרכז פנורמה' משם הגיעו המנכ'ל עמי אשכנזי ומנהלת לשכתו לילך אדוני.'אפילו קפה אני לא יודעת לעשות, לכן בסוף ההרצאה אשתה קפה כאן. מי ששמע זאת הוא מנהל קפה 'פלפלת' שהוא גם שף, רונן קרייאף, שהמתין עם הכנת הקפה למלכה עד לסיום הרצאתה.

גאיה קורן סיפרה כי את הביישנות שלה בילדותה פירשו בטעות כסנוביות ואף פעם לא שכחה את החרם שעשתה עליה החברה שלה שהיתה 'מלכת הכתה' והיא הביישנית התחברה אליה במכוון. שנים רבות לאחר מכן הן נפגשו ועשו תיקון וגם נסעו יחד לחופשה בחו'ל.

באותה כנות נדירה היא מספרת על החלקת שיער שהיא עושה, על הבלונד שלה, הבוטוקס שהיא מתחזקת בפניה ומגישה הופעה אמיצה ומשעשעת על החיים שרחוקים מלהיות זוהרים כפי שהם משתקפים בפייסבוק ובאינסטגרם שאנשים מצטלמים ומנציחים ברשתות החברתיות. (ואני דווקא לא משתייכת לאף אחד מהנ'ל.ר.ק.)

היא מספרת על צמיחה ממשברים והיו לה לא מעט כאלה ומתוך זה היא גם למדה רבות וכיום מלמדת אחרים כיצד להמציא את עצמם מחדש. כאמור קהל כה רב לא היה שם מזמן ואף אחד לא נטש את המקום באמצע הרצאתה וזה בהחלט הישג מרשים בכל קנה מידה שיש. בין המאזינים הרבים היתה גם גילה ויליאמס, רותי עמית וחברתה דבורה עציון שהציגה את עצמה בפני גאיה קורן. 'אני אמא של יריב עציון'. שמעה זאת גאיה קורן ושמחה מאוד לשמוע וגם מסרה ד'ש. מה עושה בנך, שאלתי את דבורה עציון. 'הוא בעל מכללה למוסיקה BPM בתל אביב וגאיה מכירה אותו'. בקיצור יצאה באמת מלכה.

לאתר של גאיה קורן הקליקו כאן:

www.gayakoren.com
גאיה קורן. צילום: רונית קיטאי

גאיה קורן ומנכ'ל 'מרכז פנורמה' עמי אשכנזי. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל גאיה קורן ולימור כרסנטי מנהלת יחסי הציבור של 'מרכז פנורמה' חיפה. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל העיתונאיות גאיה קורן ורונית קיטאי עורכת אתר 'רינונים'. צילום :לימור כרסנטי

גאיה קורן ודבורה עציון. צילום :רונית קיטאי

רונן קריאף מנהל קפה 'פלפלת' ב'מרכז פנורמה' חיפה. צילום : רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   50 נערים מחיפה זכו לחגוג טקס בר-מצווה...
*   ליאור דיין היה הערב אורח 'מועדון תרבות'...
*   הופכים את חוף 'זמיר' בחיפה המונגש -למונגש...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים