משלחת מסין בראשות Shen Wenzu סגן מזכיר הוועדה העירונית של נאנג'ינג ביקרה בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

חברי המשלחת נפגשו בעיריית חיפה עם ראשי החברה הכלכלית- יו'ר החברה וסגן ראש העיר דוד עציוני והמנכ'ל אור שחף, ודנו עמם על אפשרויות לשיתופי פעולה בין הערים

פורסם ב: 25/03/2019 17:32

מפגש בין החברה הכלכלית למשלחת מנאנגינג. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
נציגי המשלחת, בכירים במועצת העיר השלישית בחשיבותה בסין, המונה אוכלוסייה של כ-7.5 מיליון איש, ביקרה בעיריית חיפה ודנה עם ראשי החברה הכלכלית לחיפה בנוגע לאפשרויות לשיתופי פעולה בין הערים.

משלחת בכירים מהעיר נאנג'ינג, העיר השלישית בחשיבותה בסין המונה כ-7.5 מיליון איש, ביקרה בחיפה. את המשלחת הוביל שן וונזו (Shen Wenzu) – סגן מזכיר הוועדה העירונית של נאנג'ינג.

חברי המשלחת נפגשו בעיריית חיפה עם ראשי החברה הכלכלית: יו'ר החברה וסגן ראש העיר דוד עציוני והמנכ'ל אור שחף, ודנו עמם על אפשרויות לשיתופי פעולה בין הערים. עציוני ושחף הציגו בפני חברי המשלחת את האקו-סיסטם של חיפה, פעילות חברות ההיי-טק הגדולות בפארק מת"ם, פעילות חברות הביו-טק, הפארמה והבריאות הדיגיטלית בפארק מדעי החיים, סצנת הסטארט-אפים בעיר התחתית, הפעילויות המשותפות עם הטכניון ואוניברסיטת חיפה, הפעילויות המשותפות בין חברות בתחום מדעי החיים עם המרכזים הרפואיים בעיר ועוד.

המשלחת מנאנג'ינג הגיעה לחיפה בהמשך למזכר הכוונות שנחתם בין הערים בשנה שעברה במטרה לקדם יחסי גומלין לפיתוח הדדי באמצעות שיתופי פעולה בתחומיי מדע וטכנולוגיה, חדשנות, יזמות, תרבות, חינוך, תיירות ועוד.

דוד עציוני יו'ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש העיר: 'אנו שמחים על הזדמנויות לארח כאן בחיפה מקבלי החלטות כמו הבכירים מהעיר השלישית בחשיבותה בסין . כוח כלכלי צומח בקצב מהיר ביותר, כדי לדון עמם בשיתופי פעולה בתחומים טכנולוגיים מתקדמים שיצעידו קדימה גם אותם וגם אותנו. לסין יש הרבה מה להרוויח מהידע והיכולות הישראליות ולעריה הגדולות יש בהחלט סיבות טובות לייצר שיתופי פעולה ארוכי טווח עם חיפה. אנו בטוחים שהזדמנויות מסוג זה שיגיעו לכדי הבשלה, יביאו עמן גם בשורות בתחומי הפיתוח ומקומות התעסוקה האיכותיים בעיר'.

אור שחף מנכ'ל החברה הכלכלית לחיפה: 'ביקורים ודיונים מסוג זה הם עוד חוליה בשרשרת הארוכה של היחסים שהעיר חיפה מבססת עם סין בשנים האחרונות. האורחים שהגיעו מעיר שאוכלוסייתה כמעט זהה בגודלה לאוכלוסייה במדינת ישראל כולה הביעו התרשמות מקהילת החדשנות התוססת המתפתחת בחיפה, ורוצים למצוא את ההזדמנויות הנכונות לשתף עמה פעולה. זו אווירה שחשוב לנו להמשיך ולחזק בקשרי הגומלין של העיר לטובת יצירת הזדמנויות כלכליות בולטות'.
מפגש בין החברה הכלכלית למשלחת מנאנגינג. צילום: ראובן כהן

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הגימליאדיה ה-14 של חיפה יוצאת לדרך...
*   במפגש בוקר ב'נעמת' חיפה אירחו את עו'ד...
*   50 נערים מחיפה זכו לחגוג טקס בר-מצווה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים