תמי סירקיס אקרמן היתה הערב אורחת מועדון תרבות של 'מרכז פנורמה' בחיפה. כתבה : רונית קיטאי. צילום: רונית קיטאי, לימור כרסנטי, רמי זרנגר

את תמי סירקיס אני מכירה כבר שנים רבות וכל פגישה שלנו היא מפגש משמח ועל כך בהמשך. עם הוריה רות ורפי סירקיס יש לי קשרי עבודה בעקבות ספרי הבישול והאפייה שכתבה רות סירקיס עם הצילומים שהנציח בעלה רפי סירקיס. בתם הבכורה תמי סירקיס עורכת ערבים מרתקים ומשעשעים והקהל נהנה מכל רגע

פורסם ב: 12/03/2019 21:57

תמי סירקיס מנטורית לתזונה מבריאה. צילום : רונית קיטאי
יש לה מופעי סטנד אפ שלא רק קשורים במאכלים אלא בכל מה שסביב. היא מספרת על משפחתה המורחבת , מבית ההורים, על אחותה ואחיה , סבא וסבתא שלה, ועל האוכל שהוא מרכיב מרכזי בחיי המשפחה מאז היתה תינוקת בארה'ב שם שהו הוריה למשך מספר שנים.

תמי סירקיס נשואה מזה 32 שנים לעו'ד עידו אקרמן בעל משרד עצמאי בנתניה ומומחה לדיני עבודה והם הורים לשלוש בנות: דריה אקרמן בת 28 שעוסקת בפיתוח תוכנה דיגיטלית, לינור אקרמן סטודנטית מצטיינת בטכניון ששלומדת זו השנה השלישית מדעי המחשב. קודם גרה שנתיים ברח' אינטרנציונל וכעת מתגוררת במעונות הסטודנטים. את תעודת ההצטיינות היא תקבל במאי 2019 . לינור הולכת בעקבות הסבא שלה , רפי סירקיס, בוגר הטכניון שגם הוא סיים שם בהצטיינות וגם עשה תואר שני בבוסטון. בלוס אנג'לס הוא שימש כקונסול כללי. צעירת הבנות של תמי ועידו היא רומי בת 18 הלומדת בתיכון.

תמי סירקיס 'אוכל זו תקשורת וגם מסורת' מבהירה מי שתחגוג בסוף חודש זה את יום הולדתה ה-56. ליתר דיוק היא ילידת 31.3.63 ויש לה אזרחות אמריקאית כי שם נולדה כאשר הוריה היו שם בשליחות באותה עת. יש לתמי שני תארים אקדמאיים בכלכלה ומינהל עסקים אך את בעלה לא פגשה באוניברסיטה אלא דווקא בחוף הים. כך היא 'שוברת' את הסטיגמה על מציאת בני זוג בקמפוס. היא עבדה בתחומים שונים כולל במשרד פרסום וספרה האחד ויחיד הוא 'עוגות בכיף.

היא מספרת על הורי אמה, סבא וסבתא רחל ואברהם ארליך שהיה להם עסק לכפתורים ולולאות ועוד אך כסף רב מזה לא ראו. בתמונת המחזור של התיכון רואים את הוריה זה לצד זו ומאז הם יחד. הם הכירו ב-1952 ונישאו ב-1960. תמי כאמור נולדה ב-.63. שנה ושישה שבועות לאחר הולדתה נולדה לה אחות ולימים נולד גם צעיר הילדים, דניאל.


כאשר אביה רפי סירקיס קיבל ג'וב כקונסול כלכלי במשרד החוץ הם המריאו ללוס אנג'לס ורות סירקיס עובדת סוציאלית במקצועה, מצאה את עצמה כשהיא צריכה לארח את כל הנכבדים. הבנות הקטנות מצאו את עצמן מגישות תקרובת לאורחים שליקקו את האצבעות וגם ביקשו מתכונים. לימים רות סירקיס כתבה את המתכונים שלה בירחון 'את' לבקשת טומי לפיד ז'ל, את הצילומים למתכונים שהכינה ביצע כמו תמיד רפי סירקיס והיא עשתה זאת גם כשהיתה בארץ וגם בשהותה בחו'ל.במסיבות עיתונאים רבות ובסיורים קולינריים פגשתי בעבר לעיתים קרובות את הזוג רות ורפי סירקיס.


מתי ראיתי לראשונה את תמי סירקיס אקרמן? בהזמנה לאירוע אליו הוזמנתי (טלפונית) כעיתונאית, כדי לסקר את המפגש, גיליתי עם בואי לשם כי רשמו את שמי בהזמנה הכתובה לנשות החברה הגדולה והידועה כ...משתתפת בפאנל. בין השמות שהופיעו לצדי היו תמי סירקיס אקרמן, גאלה קושילובה הדוגמנית והסופרת שרה ('שמוליק') אנג'ל ב'דן כרמל'. היום בטוח לא הייתי נכנעת למה שצויין בכתובים (כלומר הזמנה בה אני מופיעה כמשתתפת בפאנל.ר.ק.) והייתי עושה 'אחורה פנה', אך אז הופעתי והשתתפתי באותו פאנל ולהפתעתי הצלחתי להוציא מזה את המיטב וגם הכרתי לא מעט אנשים מקסימים.

כך הכרתי את תמי סירקיס הנהדרת שאתה ישבתי בשולחן הפאנל, שרה אנג'ל שישבה מימיני שהתגלתה כבחורה חכמה ביותר עם חוש הומור קורע וכשרון הכלה של אנשים, גאלה קושילובה עם גובה שלא נגמר וקסם שופע והיא סיפרה על עבודתה כדוגמנית בחו'ל ובארץ כאשר עשתה לכאן עלייה ועוד. היה נעים להעלות זכרונות ותמי סירקיס ואני נפגשות תמיד בחיבוקים ונשיקות.

בהרצאתה נראו לימור כרסנטי מנהלת יחסי הציבור של 'מרכז פנורמה', לילך אדוני מנהלת לשכת מנכ'ל 'מרכז פנורמה' עמי אשכנזי, נורית ביסקר אלמוג, שפרה וצביקה להט תושבי שכונת ורדיה ועוד רבים אחרים שהגיעו עוד ועוד עד שלא נותרו כסאות במקום וכולם לא הסתירו את הנאתם הרבה ממופע היחיד של תמי סירקיס.

לאתר של תמי סירקיס הקליקו כאן:

www.tamisirkis.co.il
לינור אקרמן בתה של תמי סירקיס סטודנטית מצטיינת בטכניון בחיפה. צילום: רמי זרנגר

מימין לשמאל עו'ד סופי ספקטור, העיתונאית רונית קיטאי עורכת אתר הסלבריטאים הארצי 'רינונים' ותמי סירקיס אקרמן. צילום: לימור כרסנטי

בין המאזינים לסטנד אפ של תמי סירקיס היו שפרה וצביקה להט. צילום: רונית קיטאי

תמי סירקיס אקרמן. צילום : רונית קיטאי

מימין לשמאל לימור כרסנטי, עו'ד סופי ספקטור, תמי סירקיס. צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   השבוע בלשכת עורכי הדין בחיפה. צילום:...
*   ראש עיריית נשר רועי לוי, חגג השבוע...
*   עיריית חיפה קיימה היום (ג') כנס מקצועי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים