יום השוויון המגדרי 2019: מצדיעים לכוח הנשי באירוע הוקרה ברמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: פיוטר פליטר

במסגרת זו התקיים טכס מיוחד במהלכו הוענקו תעודות הוקרה לשלוש פרופסוריות מובילות אשר עשו את דרכן המקצועית והמחקרית בין כותלי הקריה הרפואית רמב'ם: פרופ' אורה ישראל, פרופ' חנה אדמי ופרופ' יהודית פרץ-אהרון. השלוש פרצו את תקרת הזכוכית והוכיחו כי לשוני המגדרי אין משמעות.

פורסם ב: 07/03/2019 16:09

פרופ' אורה ישראל, פרופ' חנה אדמי ופרופ' יהודית פרץ-אהרון. צילום: פיוטר פליטר
הטכס התקיים באודיטוריום ספנסר שבקריה הרפואית רמב'ם ,אורגן על ידי חברות הועדה לשוויון מגדרי ובסיוע הנהלת בית החולים, והגיעו אליו אליו אחים ואחיות, רופאות ורופאים, חוקרים וחוקרות, כשאת פני הבאות קיבלה תערוכה בנושא: '80 שנה לרמב"ם - נשים פורצות דרך שהטביעו חותם לדורות הבאים'. התערוכה זורקת אור על מספר נשים פורצות דרך בעולם הרפואה והמדע, כאשר בין המפורסמות ניתן למצוא את ד'ר שרה שלם, הרופאה הראשונה שהצטרפה לצוות ביה"ח והאחות הראשית אלזהילין שייסדה את ביה'ס לסיעוד ברמב'ם.

בפתיחת הטכס ברכו ד'ר מיכל מקל סגנית מנהל בית החולים וד'ר עדי פכטר-אלט, סגנית מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית והממונה על שוויון המגדרי בבית החולים. השתיים העניקו תעודות הוקרה לפעילותן של פרופ' אורה ישראל, חוקרת והמנהלת הקודמת של המכון לרפואה גרעינית, פרופ' חנה אדמי, מי שעמדה בראש מערך הסיעוד של בית החולים ופרופ' יהודית פרץ-אהרון, חוקרת והמנהלת לשעבר של היחידה לנוירולוגיה קוגניטיבית ברמב'ם.

מיד לאחריה, עלו לבמה ולראשונה מחוץ לתכנית הרדיו 'בטלים בשישי' בגלי צה'ל, שחקני התיאטרון אודיה קורן ונתן דטנר אשר קיימו דיון דינמי, תוסס ולא מתוסרט, הדומה בצביונו לתכנית הרדיו בהגשתם. בשיתוף עם הקהל באולם הם ניסו להבין האם יש עדיין משמעות לשיח על שוויון מגדרי או שמא הוא כבר כאן.

צפו בכתבה מהאירוע:

www.youtube.com/watch?v=gO5dXPMRtXw&feature=youtu.be

וידאו קריינות: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם
מימין לשמאל: ד'ר עדי פכטר-אלט, אודיה קורן ונתן דטנר ביום השוויון המגדרי ברמב'ם. צילום: פיוטר פליטר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   היחידה הגריאטריה של כללית בחיפה עברה...
*   חובשי רפואת חירום במד'א והפאראמדקים...
*   ב'כללית' טירת כרמל הצילו את חייו של...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים