חברת 'אלה תקשורת' מציגה את 'רואים משם שומעים מכאן' סדרה חדשה של מיטב האופרות ומופעי מוסיקה מהפסטיבלים הגדולים בעולם. כתבה: רונית קיטאי

'אאידה' מאת ורדי תפתח את הסדרה שתפתח בחודש מרץ 2019 על המסך בבתי הקולנוע הנבחרים ברחבי הארץ

פורסם ב: 05/03/2019 16:19

אאידה. צילום:Aida. photo : Roman Zach-Kiesling
חברת 'אלה תקשורת' מציגה החל מחודש מרץ 2019 סדרה חדשה ושמה 'רואים משם שומעים מכאן' ובה מופעי אופרה מצולמים בביצוע הגדולים והטובים שבמוסיקאי האופרה הפועלים היום, זמרים, מנצחים במאים ומעצבים. יצירות שצולמו על הבמות הנחשבות בעולם ובאיכות הקרנה מעולה. עורכת הסדרה מרב ברק.


הסדרת תיפתח בחודש מרץ ב'סינמטק' תל אביב, ב'סינמטק' חיפה, 'סינמטק' הרצליה, ב'תיאטרון ירושלים' וברשת 'הוט סינמה' בכפר סבא, אשקלון וקריון.

את הסדרה תפתח כאמור הפקה של האופרה 'אאידה' מאת ורדי היישר מפסטיבל זלצבורג היוקרתי.על התזמורת הפילהרמונית של וינה מנצח ריקרדו מוטי והסולנים הם זמרת הסופרן אנה נטרבקו בתפקיד אאידה, ולצידה פרנצ'סקו מלי, אקטרינה סמנצ'וק, לוקה סלסי . את ההפקה המונומנטלית הזו ביימה היוצרת והאמנית הבין תחומית האיראנית שירין נשאט, עם אחד המנצחים הנחשבים בעולם האופרות ריקרדו מוטי.

חודש מרץ 2019 מוקדש להעצמה נשית ואין ספק שהפקתה של נשאט והביצוע של נטרבקו מעבירים עוצמה נשית במלוא כוחה. להקרנות בתל אביב ובירושלים תתלווה הרצאת רקע על האופרה ועל עבודתה של נשאט, מאת מרב ברק שהיא היועצת האמנותית של הסדרה. בהמשך הסדרה יוקרנו גם האופרות: כרמן, מקבת, חליל הקסם וטורנדוט.

הפרויקט הנו יוזמה של חברת EllaComm , חברת תוכן המייצגת בארץ מספר מערוצי הטלוויזיה הבולטים בהם AMC יורו ספורט, ערוצי דיסקברי CBS Reality,JIM JAM ועוד.

ל'אלה קום' הסכם בלעדי עם UNITEL חברת התוכן הגדולה בעולם, אשר יש לה הסכמים עם בתי האופרה הגדולים בעולם, ביניהם בית האופרה של וינה, לה סקאלה במילאנו ובית האופרה המלכותי קובנט גרדן בלונדון. ועם פסטיבלי מוסיקה מובילים בעולם כגון פסטיבל זלצבורג. פסטיבל ברגנץ, פסטיבל הארנה בוורנה ועוד. החברה מקליטה את מופעי האופרה והמחול של בתי האופרה הללו ומשדרת אותם בבתי קולנוע בכל רחבי אירופה, באיכות הקרנה וסאונד מהמעלה הראשונה, עם תמונה באיכות 4K, אשר תגרום לכם להרגיש ממש מול הבמה.

עורכת הסדרה והיועצת המקצועית לפרויקט ,מרב ברק, נחשבת כמרצה מומחית ומובילה בתחום האופרה. מדריכת סיורי תרבות ומוזיקה בחו"ל, מנחה קונצרטים ומפיקה אופרה עבור גופים רבים בארץ (אופרה קאמרה, התזמורת הסימפונית חיפה אנסמבל בארוקדה ועוד).


כאמור ההפקה הראשונה שנבחרה לפתוח את הפרויקט היא הפקת האופרה אאידה בבימויה של שירין נשאט. האופרה הנודעת נכתבה בשנת 1871 וזכתה לביצועים רבים מוכרים כולל סרטי בכיכובה של סופיה לורן משנת 1958, גרסת מחזמר בה לקח חלק אלטון ג'ון וגם ביצועים בישראל שזכו להצלחה תחת מנצחים כמו זובין מהטה ודניאל אורן.

שירין נשאט היא במאית, צלמת ואמנית רב תחומית שנולדה בקזווין באירן בשנת 1957. היא בת למשפחה משכילה שעודדה אותה ללמוד. נסעה בשנת 1975 ללמוד אמנות באוניברסיטת קליפורניה בברקלי, שם סיימה תואר שני. בזמן לימודיה התחוללה המהפכה באירן ונשאט נשארה לגור בניו יורק.

היא התפרסמה תחילה כצלמת, כשהיא מתייחסת למוטיבים פרסיים ומוסלמים ונוגעת בנושאים חברתיים. מצילומי סטילס החלה לצלם עבודות וידאו וגם סרטים. היא ציינה את עבאס קיארוסטמי כמי שהשפיע על עבודתה. בפסטיבל ונציה 2009 זכתה בפרס 'אריה הכסף' לבימוי הטוב ביותר בזכות סרטה Women Without Men המבוסס על רומן מאת שהרנוש פארסיפור. סרטיה הוצגו בפסטיבלים הנחשבים בעולם, כגון: קאן, טלורייד, לוקרנו וטרייבקה.

שירין נשאט היתה בזמנו גם בחבר השופטים של פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בברלין בשנת 2013. באותה שנה גם צילמה סרט בו השתתפה השחקנית הבינלאומית נטלי פורמן ילידת ישראל. עבודותיה של שירין הוצגו במוזיאונים והגלריות היוקרתיים ביותר. עבודתה מתרכזת בהבדלים שבין האיסלם למערב, בין הנקבי לזכרי, הציבורי והפרטי, העולם העתיק והחדש ובניית הגשרים שיחברו בין כל הניגודים הללו. נשאט נותרה מחוברת לנעשה במולדתה וציינה את הזעזוע מביקוריה שם לעומת הזכרונות הטובים מילדותה. בשנת 2009 שבתה רעב מול בניין האומות המאוחדות בניו יורק כמחאה על אי הסדרים בבחירות באירן.

בשנת 2017 ביימה את האופרה לפי הזמנת פסטיבל זלצבורג כשנשאלה על ידי מארגני הפסטיבל על האתגר של אישה איראנית לביים אופרה העוסקת ביחסים של אדם-מדינה-דת במובן של איום הלחץ הפוליטי והדתי על החיים הפרטיים והאהבה השיבה :'לעיתים הגבולות ביני לבין אאידה מטשטשים'.

האופרה'"אאידה' מאת ג'וזפה ורדי, בבימויה של נשאט היא חוויה ויזואלית מרתקת, הביצוע המוסיקלי עילאי בהובלת המנצח הנודע ריקרדו מוטי הנחשב לגדול המפרשים בני זמננו של ורדי. ובביצוע התזמורת הפילהרמונית של וינה, מהתזמורות החשובות בעולם. זו הפעם הראשונה שזמרת הסופרן האגדית אנה נטרבקו, ביצעה את התפקיד הזה של אאידה. מאז ביצעה את התפקיד גם במטרופולין אופרה בניו יורק.

בהמשך יוקרנו הפקות אופרה נוספות בהן: 'כרמן' מאת ביזה : אופרה על המים, ספקטקל אדיר מפסטיבל ברגנץ באוסטריה, התזמורת הסימפונית של וינה בניצוח של פאולו קארינאני ובבימויו של קספר הולטן.

'מקבת' מאת ורדי, הפקה שפתחה את בית האופרה הממלכתי של ברלין לאחר שיפוץ ממושך . דניאל בארנבוים מנצח, פלסידו דומינגו ואנה נטרבקו בתפקידים הראשיים.

'חליל הקסם' מאת מוצרט, בהפקה צבעונית ועשירה של פסטיבל זלצבורג.

ובנוסף בסדרה אחד ממופעי האופרה המדוברים בעולם: 'טורנדוט' מאת פוצ'יני, יצירתו המיתית והקולוסאלית של פוצ'יני בהפקה מהממת בעוצמתה מבית היוצר של האמן האיטלקי הרב תחומי סטפנו פודה, אשר ההפקה שלו לאופרה זו נעשתה ל"שיחת היום" בקרב שוחרי האופרה בעולם, מאז הוצגה בבית האופרה של טורינו - איטליה. מנצח: ג'יאן-אנדריאה נוזדה.

מחברת אלה קום נמסר: 'אנחנו שמחים להביא לארץ את מיטב האופרות מבתי האופרה הידועים והגדולים בעולם. חברתנו תמיד הייתה חדשנית ומובילה, בהמשך להצלחת שידור משחקי הגביע העולמי בבתי קולנוע, המהלך הזה נראה לנו המשך טבעי לתכנים נוספים שקהל יכול לצרוך על המסך הגדול. תחום האופרות מתבסס יותר ויותר בשנים האחרונות אך יחד עם כך מחירו גבוה מאוד. מטרת הפרויקט הוא להנגיש את האופרה ולהביא את הביצועים הכי טובים שיש היום ובאיכות הגבוהה ביותר במחירים הרבה יותר מאפשרים'.

רואים משם שומעים מכאן
סדרת אופרות על המסך הגדול
כל המופעים בתרגום לעברית
הפקה של Ellacomm, אופרות בהקלטת חברת Unitel , יעוץ וליווי אמנותי מרב ברק
החל מחודש מרץ בסינמטק תל אביב, בסינמטק חיפה, בסינמטק הרצליה ובתיאטרון ירושלים.


מחירי כרטיסים: 89 ש'ח ומחירים מיוחדים לבעלי מנויים.

מועדי ההקרנות של אאידה:
סינמטק חיפה יום שני 11.3 לאתר סינמטק חיפה
הוט סינמה כפר סבא יום שני 11.3 לאתר רשת הוט סינמה
סינמטק הרצליה יום שני 18.3 לאתר סינמטק הרצליה
הוט סינמה אשקלון יום שני 18.3 לאתר רשת הוט סינמה
סינמטק תל אביב יום שני 25.3 לאתר סינמטק תל אביב
הוט סינמה קריון יום שני 25.3 לאתר רשת הוט סינמה
תיאטרון ירושלים יום ראשון 31.3 לאתר התיאטרון

עשו Like לפרויקט בפייסבוק.
הקרנת חשיפה ראשונה לפרויקט לאופרה אאידה
יום שלישי 26/2 בשעה 14:00 סינמטק תל אביב, אולם 2
אאידה . צילום יח'צ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   קרן פלס קפצה לבקר במתחם ד'ר פישר בתערוכת...
*   שיתוף פעולה בין ויצו וקבוצת סלקום...
*   שמואל דורנשטיין יו'ר ובעל חברת 'רב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים