'הדב וחבריו' הרפתקאות דבי דבש ביער של החברים' מאת יאר וידה. איורים: נעם מרזוק. הוצאת 'חלבלוב'. כתבה: רונית קיטאי

ספר ילדים חדש מאת יאיר וידה, איש עסקים בעל תואר שני בפסיכולוגיה שגם עבד עם ילדים והוא נוהג להקריא לנכדיו סיפורים לפני השינה. זהו ספר קסום שכולו הרפתקאות דובי דבש ביער החברים. הספר בהוצאת 'חלבלוב', מלווה באיוריו המלבבים של נעם מרזוק

פורסם ב: 28/02/2019 16:24

מחבר הספר סבא יאיר וידה והנכד. צילום: יח'צ
לאחר שיאיר וידה סיים להקריא לנכדו אסף את כל סיפורי 'פו הדב' ואסף ביקש: 'עוד סיפורים אבל חדשים', המציא לו סבא שלו סיפורים חדשים כיד הדמיון הטובה עליו.אז מי יש לנו כאן בחבורה? דבי דבש, ארנב גזר, ללה הכלבה, קופיף, חמור, לילית, חברים נוספים ובראשם הילד אסף. כך קיבלתם ספר שופע בעלילות שמסעירות את דמיון הילדים. הנכד אסף התאהב מיד בסיפורי סבו בחר את השם לאסופת הספורים וביקש שיודפסו כספר. 'הדב וחבריו' אשר ממש בימים אלה יצא לחנויות הספרים.


מה אומר על הספר מחברו יאיר וידה?

'הדב וחבריו' מקנה ערכים באמצעות ההרפתקאות שחווים גיבוריו. לא בכדי בחרנו אסף ואני את שם הספר 'הדב וחבריו'. חברות הינה ערך חשוב לילדים ולאורך כל הספר שומר אסף על יחסי חברות טובים עם חיות היער. הוא דואג לשלומן, לרווחתם, מוצא דרך להביא דבש לחברו הדובי, מציל את הדובי מזרועות התנין, מציל את חיות היער הקטנות מצפורני הצבוע ועוד.

כערך מוסף מובא בספר דגש על ערך העזרה לזולת ואיכפתיות מאחרים,כמו למשל כשדובי דבש הרעב מתכנן להיכנס לנחל לתפוס לעצמו דגים לארוחה, מגלה החמור דאגה רבה לשלומו, וכשהדב נופל למים, מיד יוצאת הכלבה השחורה להזעיק את אסף לעזרה.

בסיפור אחר, הנמר מגלה דאגה מפני שהצבוע מאיים לפגוע בחיות הקטנות של היער, ויש חברים שמסכנים את עצמם למרות הפחד, ומתגלים במעשה גבורה למען חבריהם. הדובי שמסכן את חייו להציל את אסף מ"החיה המאיימת.

ערך נוסף המובא בספורים הוא 'אל תבייש את חברך', כלומר אל תלבין פניו ברבים. ואת זאת עושה אסף באחת ההרפתקאות כשהתגלתה האמת מאחורי 'האריה המאיים'.

הספר כולו מדגיש את החוויה של השותפות עם חברים, נושא שכל ילד יזדהה אתו וירגיש כאילו כתבו את הספר עליו. לכן מובטח לכם שהילדים יאהבו לחלוק את רגשותיהם ותחושת השותפות עם אסף והרפתקאותיו עם חבריו. הנכד שלי וחבריו אוהבים מאוד את הספר 'הדב וחבריו'.

הספר מכיל 82 עמודים והוא בכריכה קשה ומנוקד. מחירו בחנויות הספרים 74 ש'ח והנחה מיוחדת ע'י הזמנתו באתר הוצאת 'חלבלוב' במחיר 40 ש'ח בלבד.

/www.halavluv.com/shop-1
סבא כותב ספר לנכד ולא סתם ספר – אלא 80 עמודים מאוירים של הרפתקאות מופלאות

המחבר יאיר וידה המחבר הוא איש עסקים בעל תואר שני בפסיכולוגיה ואף עבד עם ילדיםהספר זוכה לביקורות מצוינות על רקע שילוב ערכים חינוכיים בסיפורי ההרפתקאות של אסף הנכד הוא גיבור הספר וחבריו.
הספר 'הדב וחבריו' מאת יאיר וידה. איורים: נעם מרזוק. הוצאת 'חלבלוב'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   הכד השחור רומן משפחתי מאת ארד שרון...
*   חלומות שלא חלמתי על אהבה אומץ ושינוי...
*   הדרך לשם יומן מסע מאת אלי שיש. הוצאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים