מוזיאון העיר חיפה חנך בחמישי האחרון תערוכה חדשה המביאה את סיפורו של בית החולים רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: פיוטר פליטר

התערוכה החדשה המגוללת את סיפורו של רמב'ם , בית החולים הגדול בצפון, תחת הכותרת 'יד על הדופק'. מוזיאון העיר מביא את סיפורו של המרכז הרפואי, דרך עיניים חיפאיות, בין השנים 1918, אז בית חולים בריטי ממשלתי ועד לימינו אנו, בהם רמב"ם הפך לאחד מבתי החולים המובילים בארץ. הציבור מוזמן להגיע לתערוכה

פורסם ב: 11/02/2019 21:13

פרופ' רפי ביאר מנכ'ל המרכז הרפואי רמב'ם. צילום: פיוטר פליטר
תמצאו שם צילומי ארכיון היסטוריים, ציוד רפואי שנלקח מהמאה הקודמת ומיצגים אינטראקטיביים שמדמים פעילות מרתקת בבית החולים הגדול בצפון. פעילות הקריה הרפואית רמב"ם לאורך השנים הופכת בימים אלו לתערוכה חדשה, המזמינה אתכם לקחת חלק בחוויה לא רגילה.התערוכה המרתקת הינה חלק מאירועי שנות ה-80 לרמב'ם אותו מציינים בימים אלה.

באירוע השתתפו רבים מנציגי הנהלת רמב'ם, בכירי בית החולים, ותיקיו וידידיו וכן אנשי רוח ותרבות חיפאיים. בין המברכים ד'ר צבי בן-ישי לשעבר סגן מנהל רמב'ם, נעמה לזימי יו'ר דירקטוריון מוזיאוני חיפה, פרופ' רפי ביאר מנכ'ל רמב'ם, ענבר דרור לקס אוצרת מוזיאון העיר וליאת מרגלית אוצרת התערוכה. את התערוכה יזמה נורית נאה מנהלת הארכיון ברמב'ם, וסייעו בהקמתה עודד מאיר מנהל השיווק ברמב'ם וסגנו אייל שטרנבך.

בדבריו ציין פרופ' ביאר את התמורות והשינויים שעברביח'ל רמב'ם לאורך השנים, כפי שניתן לראות בציר הזמן המוצג בתערוכה: 'מאז החל רמב'ם את דרכו כבית החולים הממשלתי הבריטי ועד להפיכתו לבית החולים הגדול בצפון, מהמובילים בארץ ובעל שם בעולם, התפתח המוסד הרפואי שלנו מעשור לעשור. התערוכה החדשה מספקת הצצה אל עולם הרפואה הישראלי ומראה כיצד בתי החולים בכלל ורמב'ם בפרט התמודדו עם אותם הקשיים לאורך העשורים.

התערוכה מציגה גם את ההצלחות שלנו לאורך השנים: הטכנולוגיות החדשות, פריצות הדרך הטיפוליות והניתוחיות, נקודות הציון של בית החולים שלנו כמו השתלת הכליה הראשונה בארץ, השימוש הראשון בתא לחץ ועוד. רמב'ם, הרבה יותר ממקום שבו מטפלים באנשים, הוא סמל לישראליות, לדו-קיום, לערכים של הומניות וחדשנות, לפסיפס אנושי מרתק שהיו קיימים בו מאז ומתמיד. כשהסתובבנו בין חללי המוזיאון וראינו איך בית החולים שלנו הופך למיצג מרשים, קשה היה שלא להתרגש. הידיעה שאנחנו חלק בלתי נפרד מדפי ההיסטוריה היא לא פחות ממדהימה', סיכם פרופ' רפי ביאר.

התערוכה החדשה המיועדת לכל המשפחה, משלבת מיצגים היסטוריים, צילומי ארכיון וציוד רפואי חדש וישן לצד אמצעי המחשה אינטראקטיביים ומאפשרת למבקרים לקחת חלק פעיל בגילוי פרקי ההיסטוריה של בית החולים רמב'ם, כמו גם התנסות בתחומי רפואה שונים. התערוכה תוצג במוזיאון העיר חיפה עד לתאריך 13.7.2019 והציבור הרחב מוזמן להגיע.
צילום: פיוטר פליטר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חובשי רפואת חירום במד'א והפאראמדקים...
*   החברה הכלכלית לחיפה תשקיע בפיילוט...
*   השבוע מציינים בארץ ובעולם את שבוע...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים