ספרייה קהילתית פועלת במרפאת כללית 'רש' במרכז הכרמל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות כללית

צוות כללית במרפאת 'רש' בניהולו של ד'ר גיל טלמור, חיפש דרך להידוק הקשר עם הקהילה והפיכת השהייה במרפאה, עד לקבלת הטיפול, לחוויה מהנה וכך התגבש הרעיון להפעיל בתוך המרפאה ספריית השאלה. כיצד זה פועל?

פורסם ב: 11/02/2019 16:16

במרפאת 'רש' במרכז הכרמל בחיפה הקימו ספריה במרפאה למען המטופלים שממתינים בתור. צילום: דוברות 'כללית'
הוקמו שלוש ספריות: שתיים למבוגרים ואחת נוספת לילדים. חברי צוות המרפאה תרמו ספרים ומילאו את מדפי הספריה במגוון מבוקש וכן פונים לקוראים להביא ספרים נוספים להעשרת ההיצע. לילך ויטמן ביאליק מ'מ המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאה היתה בין מובילי היוזמה המקורית. היא גם הציגה את הפרוייקט במסגרת הכשרת התעודה הניהולית של צוות המינהל ב'כללית', בה היא משתתפת וסיפרה: 'ההמתנות במרפאה אינן ממושכות, כי הזימון מתוכנן ויש לנו מערכת ממוחשבת לניהול תורים יעיל. לכן, אנו מאפשרים למטופלים לשאול את הספרים הביתה ולהחזירם בתום הקריאה והתגובות נלהבות'.

'יוזמה זו הינה גם חלק מפעילות ענפה של 'כללית' בתחום שימור איכות הסביבה, כי היא מאפשרת שימוש חוזר בספרים בדרך פורה ובונה', מדגישה ענת מלמד שמרכזת גם את פעילות 'כללית ירוקה' בהנהלת המחוז. צוות מרפאת 'רש' במרכז הכרמל אומר כי היוזמה להקמת הספרייההיא דרך נוספת להנעים את השהייה במקום ולקשר את הביקור במרפאה עם חוויות חיוביות. בנוסף, קריאה תורמת לבריאות הנפשית ולשיפור קוגניטיבי ולכן חשוב לנו לעודד אותה. אז אם יש לכם ספרים בבית שאתם יכולים לתרום למען מטרה זו, אתם מוזמנים לעשות זאת. קריאה נעימה תמיד עדיפה על קריעה לא נעימה.
ד'ר גיל טלמור. צילום: דוד חורש, דוברות 'כללית'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע בבי'ח 'בני ציון'
*   מצטיינים: פגיית רמב'ם קיבלה תעודת...
*   רמב'ם ו'לתת תקוה' וכך מחממים את הלב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים