ממש בר מצווה. כך נפרדו בהתרגשות רבה מפרופ' רפי ביאר מנכ'ל ביח'ל רמב'ם שפורש לאחר 13 שנות מנהיגות. כתבה: רונית קיטאי. צילומים: הרצי שפירא

אי אפשר שלא לאהוב עד כדי הערצה את פרופ' רפי ביאר. האיש שהעלה את המרכז הרפואי רמב'ם על המפה העולמית של מצויינות ברפואה. אז מה הפלא שכל כך הרבה אח'מים הגיעו להראות את אהבתם והערכתם לקרדיולוג הנפלא שהפך למנהל שאפשר ללמוד ממנו רבות. מי בין המגיעים?

פורסם ב: 04/02/2019 12:01

דליה ביאר, פרופ' ביאר, פרופ' דן שכטמן חתן פרס נובל. צילום: הרצי שפירא
מאות משתתפים הגיעו לאולם 'רות' בפקולטה לרפואה בטכניון, שם התקיים אירוע הפרידה המרגש שהתקיים בחמישי האחרון. היה זה לכבודו של פרופ' רפי ביאר, המנהל השמיני במספר של בית החולים רמב'ם מאז הקמתו. זאת לרגל סיום תפקידו לאחר כהונה של 13 שנים.

לכבודו הגיעו אישי ציבור, בכירי מערכת הבריאות, פוליטיקאים, ידידי רמב'ם בארץ ובעולם, עובדי בית החולים, חוקרים ותעשיינים ועוד רבים, אשר הגיעו לחגוג עם פרופ' ביאר את נקודת הציון המרגשת בערב שכל הכנסותיו הוקדשו לטובת המשך פיתוחה של הקריה הרפואית רמב'ם.

את פני האורחים קיבלו חברי הנהלת רמב'ם: פרופ' רפי ביאר מנהל בית החולים, סגני הנהלת בית החולים ד'ר מיקי הלברטל, ד'ר אבי וייסמן וד'ר מיכל מקל, ד'ר אסתי גולן, מנהלת מחלקת פיתוח וגיוס משאבי חוץ בבית החולים, גילה היימס, מנהלת הסיעוד וחברי הנהלה נוספים.

בין מוזמני האירוע נראו : ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש-רותם, ראש העיר חיפה לשעבר עו'ד יונה יהב ורעייתו פרופ' רבקה יהב, איתן ורטהיימר ורעייתו אריאלה, ישראל (שרי) גרדינגר יו'ר אגודת ידידי רמב'ם ורעייתו נעמי גרדינגר מבעלי 'תיאטראות חיפה', דיוויד גרין יו'ר ידידי רמב'ם בקנדה ורעייתו דפני ווגנר, עירית רפפורט ובן זוגה, ורד רפפורט - דרנגר, בני משפחת פישמן, גד זאבי וטליה זאבי, משפחת דוידס, עוזיה גליל מאבות ההיי-טק הישראלי ורעייתו אלה גליל, לוי גרצברג מייסד ענקית הטכנולוגיה 'צורן', אלי גולדהר מנכ'ל גילמור הנדסה, ד'ר קובי וורטמן מנכ'ל אינסייטק ורבים נוספים.

נוכחות גדולה של בכירים במערכת הבריאות, ברמב'ם ובטכניון נרשמה באירוע עם השתתפותם של משה בר סימן טוב מנכ'ל משרד הבריאות, ד'ר אורלי ויינשטיין ראש חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות, ד'ר אסנת לוקסמבורג מנהלת מנהל טכנולוגיות ותשתיות רפואיות במשרד הבריאות, ד'ר ורד עזרא ראש מנהל הרפואה במשרד הבריאות, פרופ' משה רווח לשעבר מנהל רמב'ם המכהן כיום כיו'ר הנהלת 'מכבי שירותי בריאות', זוכי פרס נובל פרופ' אהרן צ'חנובר ופרופ' דן שכטמן, נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא ודיקן הפקולטה לרפואה בטכניון ד'ר אילון אייזנברג, פרופ' קרל סקורצקי דיקן הפקולטה לרפואה ע'ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' מוסא יודעים, פרופ' שלמה מור־יוסף מנכ'ל רשות האוכלוסין וההגירה, פרופ' גבי ברבש לשעבר מנכ'ל 'איכילוב', פרופ' יהושע (שוקי) שמר יו'ר מועצת המנהלים של חברת 'אסותא', ד'ר סלמאן זרקא מנהל בית החולים רבקה זיו בצפת, ד'ר אמנון רופא מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' בחיפה, ד'ר יונתן הלוי, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים, ד'ר פאהד חכים מנהל בית החולים הסקוטי (האנגלי) בנצרת, ד'ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה ועוד.
חברת ההפקה והתוכן 'ט'ינק' בניהולה של אורלי רחמים אירגנה הפקה מושקעת ומרגשת במיוחד בהנחייתו של החזאי והמגיש דני רופ.

תחת הכותרת 'אומרים תודה', עלו בזה אחר זה המברכים על הבמה וציינו את פועלו והישגיו הרבים של פרופ' ביאר במהלך 13 שנות כהונתו כמנכ'ל רמב'ם. סגן מנהל רמב'ם ד'ר מיקי הלברטל סקר את פועלו של פרופ' ביאר עבור רמב'ם. אחריו דיבר מנכ'ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, אשר כינה את פרופ' ביאר 'הורדוס של מערכת הבריאות' בזכות תנופת הבניה לה זכה בית חולים במהלך כהונתו.

בהמשך היתה זאת ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם שהודתה לפרופ' ביאר על תרומתו לעיר חיפה והעניקה לו שי, ישראל (שרי) גרנדינגר שציין את הפיכתו של רמב'ם למרכז רפואי מוביל בארץ ובעולם תחת הנהגתו ועוד מברכים נוספים.

אל הברכות שעל במת האירוע, הצטרפו גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וראש הממשלה בנימין (ביבי) נתניהו, אשר שלחו איגרות ברכה וכן עשרות מידידי בית החולים בארץ ובעולם ומעובדי רמב'ם, אשר יצרו שרשרת ברכות מצולמת ומרגשת שהוקרנה בפני המשתתפים.

הערב כלל גם קטעים הומוריסטיים, בהם השתתף חתן השמחה באופן פעיל. זה קרה כאשר הציגו את הפנים הרבות של מנכ'ל רמב'ם היוצא. נקודת השיא של הערב נרשמה כאשר רעייתו של פרופ' ביאר, דליה ביאר, עלתה על הבמה ובנאום מרגש הציגה את פרופ' ביאר בן הזוג, האב והסב. בתום הדברים הזמינה דליה ביאר את משפחתה לעלות על הבמה, כאשר אל החבורה הצטרפה בהפתעה בתו של פרופ' ביאר ,עפרת ומשפחתה, אשר הגיעו רק שעה קלה קודם לכן מפילדלפיה, ארה'ב.


האירוע נחתם בהפתעה נוספת לה זכה פרופ' ביאר, כאשר מולו נעמדו אורחי האולם כולו ושרו לו 'שיר נבואי קוסמי עליז' (יוני רכטר ועלי מוהר) ותגובתו של חתן השמחה: 'ריגשתם אותי מאוד. יש כאן אנשים נהדרים ומלאי תשוקה ואני יודע שאני משאיר את רמב'ם בידיים טובות'. איש יקר שיודע לפרגן, תמיד. דרך צלחה בהמשך איש יקר, גם מאתנו כאן במערכת אתר 'רינונים' שהיה לנו העונג להכיר אותך ולהוקיר אותך במשך כל אותם השנים.

נ.ב. פרופ' ביאר צפוי לכהן בתפקידו עד סוף חודש פברואר 2019, זאת לאחר שפרישתו הוארכה עד למועד התכנסות ועדת המכרז לבחירת מחליפו.
פרופ' רפי ביאר עם ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום: הרצי שפירא

פרופ' רפי ביאר ופרופ' אהרן צ'חנובר חתן פרס נובל. צילום: הרצי שפירא

פרופ' ביאר ופרופ' פרץ לביא נשיא הטכניון. צילום: הרצי שפירא

פרופ' רפי ביאר, איתן ורטהיימר, יונה יהב. צילום: הרצי שפירא

ד'ר מיקי הלברטל, פרופ' רפי ביאר, פרופ' משה רווח. צילום: הרצי שפירא

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם ,מעניקה שי לפרופ' רפי ביאר. צילום: הרצי שפירא

פרופ' רפי ביאר על הבמה משיב לשאלותיו של המנחה דני רופ. צילום: הרצי שפירא

פרופ' רפי ביאר על הבמה. צילום: הרצי שפירא

הקהל מריע לפרופ' רפי ביאר. צילום: הרצי שפירא

משפחת ביאר המורחבת על הבמה. צילום :פיוטר פליטר

צילום: פיוטר פליטר

פרופ' רפי ביאר וד'ר מיקי הלברטל. צילום :פיוטר פליטר

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ערב הגאלה השנתי של העמותה לקידום החינוך...
*   הבורסה ליהלומים חגגה את האסיפה הכללית...
*   'אנו מזמינים חברות בינלאומיות וישראליות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים