פרופ' אורי רוזנשיין מנהל מחלקת קרדיולוגיה במרכז הרפואי בני ציון הלך לעולמו בטרת עת. צילום: שלמה שהם

מאות ליוו ביום ראשון שעבר למנוחת עולמים בבית העלמין של מושב כפר דניאל את מנהל מחלקת קרדיולוגיה במרכז הרפואי 'בני ציון' פרופ' אורי רוזנשיין . הוא עוטר באות המופת על לחימתו במלחמת יום הכיפורים והיה מוערך ביותר בארץ ובחו'ל

פורסם ב: 03/02/2019 15:36

פרופ' אורי רוזנשיין. צילום: שלמה שהם
מנכ'ל המרכז הרפואי בני ציון ד'ר אמנון רופא, נפרד ממנו : 'פרופ' אורי רוזנשיין, שימש כמנהל מחלקת קרדיולוגיה של המרכז הרפואי בין השנים 2003-2019, רופא למופת, איש עשייה ומנהיג. תנחומינו הכנים למשפחה'.


פרופ' אורי רוזנשיין קרדיולוג מומחה ומנהל המחלקה הקרדיולוגית ויחידת הצנתורים נולד בשנת 1953 בארגנטינה. שירת כקצין שריון, נפצע במלחמת יום הכיפורים ועוטר באות המופת על לחימתו בה.את לימודיו סיים בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב ולאחר השלמת ההתמחות בקרדיולוגיה, שאותה סיים בהצטיינות, החל בהתמחות בצנתור באוניברסיטת 'קולומביה' בניו יורק והתמחות בקרדיולוגיה התערבותית באוניברסיטת 'מישיגן'.

פרופ' רוזנשיין פעל כרופא בכיר במערך הצנתורים בביח'ל 'איכילוב' וכיהן כמזכיר הכללי של האיגוד הישראלי לקרדיולוגיה התערבותית. ואף שימש כסגן דיקן בית הספר לרפואה בטכניון. פרופ' רוזנשיין קרדיולוג מומחה היה מבכירי המצנתרים בארץ ובעל ניסיון של למעלה מ-10,000 צנתורי לב מהמורכבים והמסובכים שבנמצא, לרבות צנתורים בזמן התקפי לב ותעוקה לא יציבה. הוא גם ביצע צנתור בכלי דם של הכליה לטיפול ביתר לחץ דם ובכלי דם אחרים.

פרופ' רוזנשיין נמנה על החלוצים העולמים בתחומו ונחשב לחדשן וממציא. ופיתח מספר טכנולוגיות חדשניות המשמשות לצנתורים התערבותיים ורשומות כפטנט עולמי על שמו.מאחוריו פירסום של מעל למאה מאמרים מקצועיים בספרות מדעית יוקרתית. הפרופ' המוערך הוזמן, מאות פעמים, להרצות ברחבי העולם על פועלו, ניסיונו, המצאותיו והמגמות בתחום.יהי זכרו ברוך!
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שיטה לזיהוי הרכב אבנים בכליות בהתבסס...
*   פרופ' אהוד דודסון מנכ'ל 'כללית' וצוותו...
*   ד'ר שרבל האשול מונה למנהל החדש של שירות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים