היום אחר הצהריים נערך טקס 'יום השואה הבינלאומי 20192 ברחבת 'יד לניצול' במתחם עמותת 'יד עזר לחבר' בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יוסף הירש

'ארגון ה-b.d.s פועל במרץ בכל העולם. פעיליו דורשים להחרים אותנו. הם מאיימים ו'מצליפים' נגד חברות ישראליות הנחשבות למתקדמות בעולם',כך אמר מנכ'ל ומייסד עמותת 'יד עזר לחבר' שמעון סבג

פורסם ב: 27/01/2019 22:32

בטקס המרכזי לציון יום השואה הבינלאומי שנערך ברחוב קסל 6 בחיפה הוא הזכיר לנוכחים : 'בשנות השלושים זה החל בהחרמות ונידוי והסתיים בשואת העם היהודי'.

הגיעו אורחים רבים ובטקס נכחו מאות ניצולי שואה ודיירי הבית החם של עמותת 'יד עזר לחבר' כשלצדם אנשי כוחות ביטחון רבים, קציני משטרה וצבא, עשרות חיילים, מתנדבים, אישי ציבור , ראש העיר חיפה לשעבר יונה יהב שהיה בין הנואמים, סגני ראש העיר כיום הרב דובי חיון ועו'ד דוד עציוני, שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביוון, סגן השר לאיכות הסביבה ירון מזוז, ח'כ טלי פלוסקוב, עליזה לביא וח'כ שולי מועלם-רפאלי. על האורחים הרבים שמר מאבטח האישים הוותיק ראובן פריזי שעושה בהתנדבות כל ימות השנה בעמותה.


לא רק בחיפה, אלא בכל רחבי העולם ציינו ב-27.1.2019 את יום השואה הבינלאומי. ביום זה מציינים בעולם 74 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. הטקס השנה נערך במעמד שרת הבינוי והשיכון חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון, עוד נכחו עשרות חברי כנסת מכל גווני הקשת הפוליטית בישראל, לצדם גם שגרירים וקונסולים מרחבי העולם.

דאגו להעצים אותם כי הם היו כמובן אורחי הכבוד בטקס ואני מתכוונת למאות ניצולי השואה ביניהם 100 דיירי 'הבית החם' של ניצולי השואה מבית עמותת 'יד עזר לחבר'. את אש הלפיד באנדרטת "יד לניצול" הדליקו השנה שלושה ניצולי שואה דיירי הבית החם שמתקרבים לגיל מאה. בתוך כך, יש לציין כי בתום הטקס הוזמנו האורחים לבקר ולסייר ב'מוזיאון השואה' שנחנך לאחרונה במתחם העמותה.

שמעון סבג המנכ'ל והמייסד בחר להתייחס למה שנראה לו בעייתי מאד בעת הזו. ארגון ה-BDS 'ביום הזה אני חייב להתייחס למשהו שצורם לי ולרבים שכמותי. ואלה אנשי ה-b.d.s הפועלים במרץ בכל העולם ולצערי גם בארץ במסווה כזה או אחר. הם דורשים להחרים אותנו במישור הכלכלי העסקי.

הם מאיימים, הם מצליפים נגד חברות ישראליות הנחשבות למתקדמות בעולם. אנשי ה-b.d.s פועלים במרץ המדינה נלחמת בארגון זה אך חובתנו להוקיע אותם ולעשות ככל שנוכל כדי לקעקע את הארגון. אני מזכיר לכולם כי בשנות השלושים החל הגסטפו להטיל הוראות של חרם מוחלט נגד כל מה שהוא יהודי או קשור בעם היהודי. זה החל בהחרמות ונידוי והסתיים בשואת העם היהודי. בואו נעצור את זה עכשיו!!!

סבג סיים את דבריו בתקווה 'אני תמיד אומר שאני רוצה רק דבר אחד: שיגיע היום שבו לניצולי השואה לא יחסר דבר. זה בדיוק הזמן לקרוא לכל מי שרק יכול לעזור ולסייע שירתם למשימה'. עמותת 'יד עזר לחבר' משכנת בבית החם בקריית החסד שהקימה קרוב למאה ניצולי שואה. היא דואגת לארוחות חמות לכמה מאות ניצולי שואה, מידי יום היא מסייעת לנזקקים ומעניקה סיוע לחסרי בית ואימהות חד הוריות, לחולי סרטן ולנזקקים רבים''. את הטקס הפיקה ענבל אלנקוה שטרחה רבות על הצלחתו ועל הנחיית האירוע הופקד שדר הרדיו הוותיק מנחם פרי.

כבתה של אם שאיבדה את מרבית בני משפחתה בשואה ונותרה לה רק אחות שהגיעה בעקבותיה, אמי, נעמי רוטנברג ז'ל, מעולם לא דיברה על המשפחה שאיבדה לעולמים, אין מישהי שמזדהה יותר ממני, ואגב, למי שלא יודע ברח' קסל 2 א' בהדר גרה לפני שנים רבות האצולה של חיפה. בבניין זה התגוררו כל בני משפחת קיטאי. עו'ד שמעון קיטאי ז'ל שנימנה על ראשוני עורכי הדין בארץ, אחיו, אליעזר קיטאי ז'ל שניהל את עיתון 'הארץ' בחיפה ולימים הקים את אחד ממשרדי הפרסום הראשונים בארץ 'פרסום קיטאי'. משפחת קיטאי התברכה בשורה של עורכי דין מהשורה הראשונה ושופט בכיר, הנשיא בדימוס של בתי המשפט בחיפה והגליל המערבי, השופט המחוזי לשעבר אורי קיטאי, בנם של שרה ואליעזר ז'ל. בתו של שמעון גרה בקומה השלישית בבית. המשרד היה בקומה הראשונה, משפחת קיטאי התגוררה בקומה השניה. היו זמנים.
המייסד והמנכ'ל שמעון סבג מברך בטקס. משמאלו ראובן פריזי מאבטח האישים המתנדב בעמותה. צילום :יוסף הירש

שמעון סבג המייסד והמנכ'ל עם ח'כ שולי מועלם-רפאלי. צילום: יוסף הירש

בין האורחים היו גם פוליטיקאים שהם עורכי דין במקצועם, ראש העיר חיפה לשעבר והח'כ לשעבר יונה יהב ודוד עציוני. צילום יוסף הירש

שמעון סבג מעניק תעודת הוקרה למפיקה ענבל אלנקוה. צילום : יוסף הירש

שרת הבינוי והשיכון חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון נושאת דברים בטקס. צילום: יוסף הירש

חלק מחיילי חיל האויר שהשתתפו בטקס. צילום: יוסף הירש

מקהלת תלמידי בי'ס יזרעאליה. צילום: יוסף הירש

צילום: יוסף הירש

צילום: יוסף הירש

צילום: יוסף הירש

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   סדנאות למנהלים עם ייחוד, מקוריות וחדשנות...
*   אירוע המסחר האלקטרוני הגדול בישראל...
*   משרד עורכי הדין ש. פרידמן השיק את כנס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים