מלח הארץ ואנשים נפלאים.הסיפור המתוק שמאחורי המיזם המרגש בשיתוף עמותת 'צוהר הלב' ו'מלח 424 . כתבה: רונית קיטאי

אלון ליאור ועו'ד דורון אפיק בשיתוף פעולה יוצא דופן בין מלח 424' למפעל המספק מקום תעסוקה ל-100 עובדים עם צרכים מיוחדים. בישוב רכסים נחנך המפעל החדש אשר בהקמתו הושקעו 13 מיליון ש'ח. המלח אהוב על השפים הנחשבים בארץ ובחו'ל ובקרוב יהיה שם גם אולם אירועים שהם יעבדו בו

פורסם ב: 15/01/2019 19:04

מלח ברכסים. צילום רונית קיטאי
היום נחנך רשמית המפעל החדש של 'מלח 424' ביישוב רכסים במרכז התעסוקה 'מעש' של עמותת 'צוהר הלב' המעסיק אנשים עם צרכים מיוחדים.


באירוע החגיגי נראו ראשי ערים, נציגים ממשרד הרווחה וביטוח לאומי, ח'כ יהודה גליק ותורמים הגיעו לחנוכת מרכז התעסוקה החדש, יחד עם אורחים רבים נוספים שהתרשמו מהמבנה החדיש ושילוב העובדים עם צרכים מיוחדים.

הארוס הטרי ח'כ יהודה גליק קיבל 'שיעור מזורז' מהעובדים על אריזת המלח והריח וטעם את סוגיו השונים ולפחות לגביו אי אפשר להגיד שעל טעם וריח אין מה להתווכח.את האירוע מרגש ליוותה תכנית אומנותית בה בלטה שירתם של אחדים מהעובדים המיוחדים וכן תפריט קולינרי שבמרכזו מנות מיוחדות של השף אורי ארנולד, משולבות במלח 424 בטעמים שונים.

חברת 'מלח 424' יצרנית מלח איכותי במגוון טעמים שמקורו בים המלח, השיקה את המפעל החדש שלה במרכז 'מעש' של ארגון "צוהר הלב", מרכז תעסוקה חדש ורחב מימדים בישוב רכסים, המעסיק כאמור אנשים עם צרכים מיוחדים.

המרכז נבנה על שטח של 1,500 מ'ר ברכסים, ומפעל מלח גורמה 424 מייצא לרחבי העולם, בזכות הגורמה של מלח 424 . כך המוצר הפך לסיפור הצלחה חובק עולם ובנוסף לישראל הוא נמכר ב- 12 מדינות נוספות וביניהן : יפן, אוסטרליה, הודו, רוסיה, איטליה ונורבגיה.

המחמאה לאיכות המדהימה של המלח היא העובדה ששפים מהשורה הראשונה משתמשים בסוגיו השונים של המלח שמגיע בטעמים ייחודיים כמו יין מרלו, מלח חריף, מלח מעושן, מלח תפוז ועוד.


אומר מנכ'ל ארגון 'צהר הלב' ישראל קורניק: 'מרכז התעסוקה שבמרכזו מפעל המלח, הוקם על ידינו על מנת לאפשר לבוגרים עם צרכים מיוחדים הזדמנות שווה ואמיתית להשתלב בחברה ובעולם התעסוקה. עבורם זהו לא רק מקום עבודה אלא מקור לגאווה ולחיזוק הערך העצמי, המסוגלות האישית ומקום בו הם מרגישים שווים למרות מוגבלותם'.


אלון ליאור, הבעלים של מפעל 'מלח 424 ' נראה ונשמע נרגש ביותר: 'העסקת עובדים עם מוגבלויות בתעשייה מסורתית יוצקת לתוך העסק המון נשמה ולא רק מרדף חומרי. אירוע ההשקה של המפעל במרכז התעסוקה החדש היה עדות להתרוממות הנפש. החיוך והשמחה שדבקו בעובדים ביום זה היו חשובים לי יותר מכל דבר אחר'.


מרכז התעסוקה, אותו הקים ארגון "צהר הלב",מפעיל רשת מוסדות חינוך לילדים עם צרכים מיוחדים וכן מערכי דיור לבוגרים עם צרכים מיוחדים. הם עובדים במשך שמונה שעות ביום, כאשר לכל אחד מהם יש תפקיד בהליך הייצור והאריזה. לאחר שהוכשרו במקום והם מקבלים שכר על עבודתם ולמעשה הם היחידים העובדים במפעל, מלבד הבעלים והמנהל.

במרכז התעסוקה עוסקים גם באריזת נרות ובקרוב יופעל שם גם אולם אירועים (!!!) , עליו יופקדו אנשים עם צרכים מיוחדים, שיהיו אחראים על תפעול המקום, מלצרות, ניקיון ועוד.מעבר לתעסוקה, המפעל מעניק לעובדים הזדמנות שווה להשתלב בחברה ולחיות חיים עצמאיים ככל שניתן.
אלון ליאור ושותפו עו'ד דורון אפיק .צילום: רפי זוהר

משמאל לימין :אלון ליאור, ח'כ יהודה גליק וישראל קורניק. צילום: רפי זוהר

אלון ליאור מנכ'ל חברת 'מלח '424 מציג לח'כ יהודה גליק את המלח. צילום: רפי זוהר

אלון ליאור מנכ'ל חברת 'מלח 424' וישראל קורניק מנכ'ל ארגון 'צוהר הלב'. צילום: רפי זוהר

מלח ברכסים. צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   כנס העסקים השנתי 'לצמוח מהצפון' נערך...
*   הערב הוקרן ב'סינמטק' חיפה הסרט 'החבר...
*   יריד מעצבים מובילים יתקיים במתחם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים