מאשה הלוי המנהלת אורח חיים של פוליאמורית, היתה אורחת ערב תרבות ב'מרכז פנורמה' בחיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

מאשה הלוי היא ד'ר ל...גיאוגרפיה עם התמחות בנצרות. 'חקרתי כנסיות ברחבי הארץ' היא מסבירה, אך אורח החיים שהיא מנהלת כיום, רחוק שנות אור מהכנסיות. היא נשואה ואם לשלושה. לה יש חבר ולבעלה יש חברה וכולם מכירים את כולם ומקבלים זאת. יש יתרונות גם למונוגמיה היא מסכימה אך מעדיפה לחיות ביחסים פתוחים

פורסם ב: 01/01/2019 20:45

ד'ר מאשה הלוי הרצאה במרכז פנורמה. צילום: רונית קיטאי
מזה שש שנים יש לה חבר והיא מתאמת את הפגישות אתו כשהיא מג'נגלת בין הבית, העבודה והילדים. במקביל גם לבעלה יש חברה. האם יתאים לכל אחד מצב שכזה? תלוי את מי שואלים. להם זה מתאים...

האם יש סיכוי לאהבה? האם יש רק דרך אחת להגיע לשם? בהרצאתה בוחנת ד'ר מאשה הלוי את המונוגמיה והחלופות לה בראי ההיסטוריה, את סוגיית טבע האדם, והתמודדויות אנושיות עם סוגיות שקשורות לסקס, קנאה, שמירה על מקום העבודה והסתכלות המעסיקים על אורח החיים הפתוח שבו בחרו בני הזוג הלוי.

היא דיברה על ההתמודדות עם פחדים וקנאה .חוסר ביטחון ואי ודאות יכולים להיות קשים מנשוא לאחד מבני הזוג או לשניהם, ולכן פעמים רבות יש צורך בליווי של איש מקצוע שמכיר היטב את האתגרים של דרך חיים זו ויכול לנווט יחד עם בני הזוג בין הצרכים השונים.

היא שואלת וגם משיבה, כמו מדוע בכלל צריך חלופות למונוגמיה? לדבריה עדיף לקיים יחסים נוספים ולא בסתר כי מצב זה עדיף על בגידה או להבדיל קיצוני גירושין. מאשה הלוי מספרת על האתגרים הניצבים בפוליאמוריה, על קנאה והחשש שבן הזוג יתאהב בחבר/ה.

ד'ר מאשה הלוי שהיא מגשרת, מאמנת זוגית ופוליאמורית סיפרה לקהל כי למרות שהיא מקיימת קשר פוליאמורי מזה שש שנים, הרי שיצאה מהארון ככזאת רק לפני ארבע שנים. התחלתי לכתוב על הנושא ולהודות וליידע אנשים על כך שיש עוד דרך לחיי נישואין והיא פתוחה.

כשהיא נפגשה עם החבר שלה לפני שש שנים , היא תושבת שהם קבעה אתו להפגש ב'ארומה' במודיעין רק כשישבה לקפה עם החבר היא גילתה שבמקום שחשבה שאף אחד לא יכיר אותה, היא בדיוק פגשה חבר טוב של בעלה, אז לשם לא חזרה וקבעה עם החבר פגישה נוספת במקום אחר.הפלא ופלא גם שם היה בדיוק חבר של בעלה. לא. בעלה לא ידע היכן היא תפגוש את החבר שלה. צרוף מקרים מצחיק אך אותה זה לגמרי לא שיעשע, ובצדק.

כאשר מאשה החלה לספר על חיי המין של הציפורים ועל חוסר הנאמנות שלהם, עשיתי בדיוק כמו בעלי הכנף והתעופפתי משם לפגישה אחרת כי זמנה של אישה עובדת כמוני , מרגיש לי לא אחת גם כאישה אובדת. היו שם לילך אדוני מנהלת לשכת מנכ'ל 'מרכז פנורמה' עמי אשכנזי, מנהלת יחסי הציבור של 'מרכז פנורמה' לימור כרסנטי ונשות חברה ועוד שהיו על תקן מאזינות להרצאה וביניהן רותי מגן, זהבה שלומוביץ', כרמל שבתאי ועוד.
מאשה הלוי ומנהלת יחסי הציבור של 'מרכז פנורמה' לימור כרסנטי.צילום: רונית קיטאי

מאשה הלוי הרצאה במרכז פנורמה. צילום: רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'חוף...
*   אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל...
*   שינויי תנועה שיחולו בעיר התחתית בחיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים