'מעגלים' מאת עמית גרינברג. הוצאת 'אופיר ביכורים'

'מעגלים' בהוצאת 'אופיר ביכורים' הוא ספר הביכורים של עמית גרינברג שגדל ביישוב קהילתי קטן בגליל ומאז ילדותו הוא ילד טבע. לאחר שחרורו מצה'ל ערך מסעות ברחבי העולם, בינות אמריקה, המזרח הרחוק, ניו זילנד ועוד.עלילת הספר הנפרשת על פני מעגלים שונים ברחבי הגלובוס עוסקת בנושאים שחבויים עמוק אצל כולנו, מהרצון לברוח מהשגרה

פורסם ב: 27/12/2018 15:59

מעגלים מאת עמית גרינברג בהוצאת אופיר ביכורים
דרך תחושות הבדידות והפחד המלוות אותנו ומונעות מאיתנו להגשים את כל חלומותינו ועד השלמת המעגל וההבנה שהאמת הפנימית תמיד תצא לאור, מתאר עמית גרינברג את גיבור ספרו, אריק, אשר חי חיים בורגניים ושלווים, עד שהכל משתנה, והוא מבין שהוא לא יכול להשאיר דברים מאחור. האהבה והשגרה אל מול הריגוש והחלומות, דואליות המפעמת בכל אחד מאיתנו ומלווה את אריק לכל אורכו של הספר.

'כשהגעתי למרסיי בצרפת, הם זרקו אותנו למכון ליווי, והפכו אותנו בִּן לילה לזונות של השכונה. אני לא אשכח לעולם את הפעם הראשונה שראיתי את הדלת של החדר שלי נפתחת, כשנכנס גבר מתנדנד עם ריח כבד ומגעיל של אלכוהול. הייתי לבד על המיטה, מפוחדת, ולא ידעתי בכלל איפה אני ומה אני אמורה לעשות בחדר הקטן, שלא היה בו כלום חוץ ממיטה גדולה. הייתי בחדר יומיים לבד, והדלת הייתה נעולה כל הזמן. לא ראיתי אף אחד, אבל שמעתי אותם מדברים בשפה שלא הבנתי, וכל הזמן היה ריח כבד של אלכוהול באוויר.

פעמיים ביום היו מכניסים לי אוכל לחדר. האוכל היה מוזר ולא טעים, ממש שונה מהאוכל של הילדות שלי. היה לי בחדר דלי לעשות בו את הצרכים שלי, ודלי עם מים ומגבת כדי לנקות את עצמי אחרי שהלקוח יוצא. הוא עמד מולי והתחיל לדבר אליי. אני כמובן לא הבנתי מילה ממה שהוא אמר, ולאט-לאט הוא נעשה יותר ויותר עצבני. בסוף הוא תפס אותי וקרע את הבגדים שלי ממני'. הספר 'מעגלים' הוא סיפור על בדידות, על אהבה, על חיפוש עצמי, על פחד מלשאול ועל כמיהה למצוא תשובות. הספר מכיל 199 עמודים - 70 ש'ח. להשיג בחנויות הספרים המובחרות או באתר האינטרנט של ההוצאה :

www.ofir.org.il
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   שני ספרים באותו הספר. תהפכו את הצד...
*   'המזוודה' סיפור מסע אל מעמקי ההוייה...
*   'תָּמָר וְאִיתָמָר בֵּין שְׁבִילֵי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים